هدر موبایل
1394/09/23 11:54:48
سرویس صحن
آشوری تازیانی در نطق میان دستور:

ارتقا جایگاه ایران در سیاست جهانی ثمره مدیریت تثبیت و نظم دهی به شعار انقلاب اسلامی است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ارتقا جایگاه ایران در سیاست جهانی، پذیرش نقش ما در تحولات به عنوان بازیگری قدرتمند و قبول صلاحیت جمهوری اسلامی جهت برخورداری از حق غنی سازی را از ثمرات مدیریت تثبیت و نظم دهی به شعار انقلاب اسلامی دانست.
ارتقا جایگاه ایران در سیاست جهانی ثمره مدیریت تثبیت و نظم دهی به شعار انقلاب اسلامی است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ارتقا جایگاه ایران در سیاست جهانی، پذیرش نقش ما در تحولات به عنوان بازیگری قدرتمند و قبول صلاحیت جمهوری اسلامی جهت برخورداری از حق غنی سازی را از ثمرات مدیریت تثبیت و نظم دهی به شعار انقلاب اسلامی دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/73931.jpg ارتقا,جایگاه,ایران,در,سیاست,جهانی,ثمره,مدیریت,تثبیت,و,نظم,دهی,به,شعار,انقلاب,اسلامی,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمد آشوری تازیانی در نشست علنی امروز دوشنبه(23 آذرماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود ضمن تبریک به مناسبت حلول ماه ربیع الاول، گفت: یکی از واقعیت های عینی و مسلم سیاست جهانی و روابط بین الملل که برای کشورهای گرفتار قدرت به ویژه آمریکا و متحدانش آزاددهنده است ورود جمهوری اسلامی ایران به دوران نسل بخشی به پدیده های جهانی است.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به فرمایشات امام خمینی(ره) افزود: امام خمینی گفتمانی را به جهانیان عرضه کرد که نه تنها سلطنت،‌استبداد و نظام ارباب و رعیتی را از چهره ایران زدود بلکه مردم را بر ماوای قدرت نشاند.

وی ادامه داد: گفتمان عرضه شده از سوی امام خمینی استعداد ذاتی اسلام را برای عملیاتی کردن نظام های مردم سالار و متکی بر مردم نمایان ساخت.

آشوری تازیانی گفت: مدیریت مولفه‌هایی چون انتظار وفاداری به انقلاب در داخل و خارج از کشور، درخشش فرهنگ آزادی با استمرار فرهنگ شهادت، جهش توان دفاعی از سطح کلاسیک به سطح راهبردی و تامین پایه های دفاع بازدارندگی، رشد و بالندگی مهارت های امنیت ملی، شکل گیری گفتمان مردم محور در بستر الگوی توسعه توسط وارث شاگرد خلف و باوفای حضرت امام استواری تمام در حال نظم دادن به جمهوری اسلامی در حوزه جهانی است که این مهارت ها نقشه قدرت های سلطه در مقابله با انقلاب اسلامی را خنثی و بلوکه کرده است.

وی افزود:‌ ارتقا جایگاه ایران در سیاست جهانی و پذیرش نقش ما در تحولات به عنوان بازیگری قدرتمند و عبور تمامیت طلبان جهانی از پروژه تغییر نظام و تن دادن به حضور ایران در نشست های حساس بین المللی و قبول صلاحیت جمهوری اسلامی جهت برخورداری از حق غنی سازی از ثمرات مدیریت تثبیت و نظم دهی به شعار انقلاب اسلامی است.

آشوری تازیانی ادامه داد: قبول صلاحیت جمهوری اسلامی جهت برخورداری از حق غنی سازی به نوعی در پارادایمی مرکب از هدایت حکیمانه امورات کشور توسط مقام معظم رهبری قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران، پایداری و مقاومت ملت، توان دفاعی و اقتدار موشکی نمود و بروز یافته است.

وی افزود: ناکامی آمریکایی‌ها و هم‌پیمانان منطقه‌ای اش در شکست جبهه مقاومت و مهار انقلاب اسلامی به عنوان حامی اصلی این جبهه با شیوه و روش‌های سخت در مقابل قدرت نرم جمهوری اسلامی دستاوردهای جنگ نرم خود را برای تضعیف جایگاه ایران به میدان آورده تا قدرت و اقتدار ملی ما را مهار و زمینه تبدیل شدن به یک الگوی موثر در حوزه خاورمیانه را از بین ببرند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: از سوی دیگر حمایت از معارضان و شکل دادن به جریانات تروریستی مثل داعش در قالب دولت‌های ذره‌ای اخلال‌گر و ایجاد حاشیه امن  برای آن و نشان دادن چراغ سبز برای ایجاد اختلاف در حکومت‌های قانونی به عنوان یک ابزار فشار ایجاد بی ثباتی و تجزیه کشورهای منطقه‌، اسلام هراسی و شیعه هراسی، اخلال در روند برنامه هسته ای ایران قطعات یک پازل به هم پیوسته‌ای است که در جهت اجرای سیاست‌های منطقه‌ای آمریکا و کنترل نفوذ انقلاب اسلامی قابل ارزیابی است.

آشوری تازیانی تاکید کرد: پرونده هسته‌ای کشور با تمام فراز و فرودهایش در نبردی نامتقارن بین ما و قدرت‌های اتمی برای حفظ حقوق هسته‌ای به مرحله حساسی نزدیک شده است.

وی ادامه داد: انتخاب رویکردی هوشمندانه و مدبرانه مبتنی بر حفظ منافع ملی بر اساس اصل عزت، حکمت و مصلحت و تلاش قابل تقدیر دولت یازدهم و تیم هسته‌ای کشور در این زمینه ما را در معرض آزمون دیگری قرار داده است تا با دقت و نظارت حرفه‌ای بر اجرای برجام از حقوق خویش صیانت کنیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم، گفت: بسترسازی مقام معظم رهبری به عنوان دیده‌بان نظام و انقلاب برای مشارکت تمام سطوح در بحث مهم و حساس هسته‌ای کشور و تعیین الزامات و توصیه‌ها و راهبردها در راستای تقویت انسجام ملی حکمت‌آموز بود.

وی ادامه داد: بررسی برجام در مجلس و اظهارنظر مخالفان و موافقان آن در یک فرایند مردم سالارانه واقعی مثل گذشته مهر باطلی بر ویترینی بودن مردم سالاری در کشور زد و این زیبایی را چند باره به ثبت رساند، هرچند تلخی هایی نیز دامن‌گیر بود که در مقابل عظمت این زیبایی رنگ می‌بازد.

آشوری افزود: به شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای توصیه می‌کنیم که با دقت نظر و واقع بینانه بدون تاثیرپذیری از لابی صهیونیستی به مسئولیت خویش در قبال خاتمه دادن به پرونده PMDعمل کند که با سرعت و دقت بیشتری برنامه جامع اقدام مشترک به فرجام رسد.

وی گفت: توفیقات غرورآفرین در عرصه‌های متنوع و متفاوت نباید کارگزاران نظام را از آسیب شناسی و دیدن کمبودها و نواقص اساسی غافل کند و به عبارتی نصرت‌های الهی در حوزه‌های فوق نباید مسئولان حوزه‌های اجرایی، قانونگذاری، قضایی و دفاعی را به غرور و غفلت بکشاند.

این نماینده مردم در مجلس نهم تاکید کرد: براساس همین درک صحیح و عمیق از تحولات است که مقام معظم رهبری استحکام ساخت درونی جمهوری اسلامی را یک ضرورت راهبردی و دستیابی به آن را اجتناب ناپذیر می‌دانند.

آشوری تازیانی ادامه داد: التزام عملی به ساختار نظام و کارآمد کردن قوای سه گانه در دوران نظم بخشی، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های جمهوری اسلامی را ارتقا خواهد داد. آنگاه رضایت مردم به عنوان پشتوانه عظیم و سرمایه اجتماعی همچنان در مشروعیت و مقبولیت نظام خواهد دمید.

وی افزود: پیشبرد اهداف توسعه، عمران، رفاه و معیشت مردم در قالب سیاستگذاری‌های عمومی، رویکرد جدی عدالت طلبانه قوه قضاییه در مبارزه با فساد در ارتقای قوه تقنینی به مرکز اصلی اداره این مملکت براساس گفتمان امام و رهبری و قانون اساسی از الزامات اصلی دورانی است که به آن اشاره شد.

عضو هیات رئیسه مجلس یادآور شد: کارآمدی و عدالت و نظارت به سرشت و ماهیت انقلاب اسلامی باز می‌گردد و نظام جمهوری اسلامی جهت استمرار و ماندگاری باید در تمامی ارکان و کل بدنه نظام ساری و جاری سازد.

وی ادامه داد: ایجاد موانع و حفره‌سازی بر سر راه پیشرفت می‌تواند پیامد عدم درک موقعیت‌هایی باشد که کشور به آن مواجه است.

آشوری گفت: امروز از عقلانیت و منطق به دور است که جریان یا افرادی داعیه دلسوزی بیشتر از اتاق فرمان انقلاب را داشته باشند که فرمانده اصلی آن ولی فقیه است.

وی افزود: نتیجه تندروی و سبقت از رهبری در پیشینه رفتار سیاسی جز هلاکت چیز دیگری نبوده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ گفت: از سوی دیگر غفلت و خودباختگی در مقابل هجوم و نفوذ دشمنان نیز به همان میزان مخرب بوده است و نتیجه تندروی‌ها که حیات را از جوامع می‌گیرد و خودباختگی‌ها، حذف شدن در مقابل زیاده طلبی اغیار آن چنان تفاوتی ندارد.

عضو هیات رئیسه مجلس ادامه داد: رهیافت صیانت از انقلاب و عقلانیت، ‌تدبیر، کارآمدی پرهیز از افراط و تفریط به تامین رضایت مردم وابسته است.

وی گفت:‌ با ادعا هیچ قله‌ای از افتخارات فتح نخواهد شد و هیچ راهی برای رسیدن به مقاصد هموار نمی‌شود و آشفتگی‌ها به سامان نمی‌رسد تا دردی دوا شود. پر واضح است که همراه با فرایند نظم دادن به انقلاب سهم نیاز به اقدامات راهبردی یک ضرورت است.

آشوری تازیانی با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود در بخش‌های مختلف از مسئولان خواستار رسیدگی به این مشکلات و و حل آنها شد.

وی با بیان اینکه هرمزگان با وجود تمامی توانمندی ها، ظرفیت ها و مزیت ها همچنان از چند درد دیرینه رنج می‌برد، گفت:‌ دارا بودن مزیت‌های بسیار استان هرمزگان را به پیشانی اقتصادی کشور بدل کرده اما با محرومیت‌های بسیاری دست و پنجه نرم می کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، افزود: به رغم تلاش های فراوان این توسعه القایی و برون زا غیر پایدار و غیر متوازن در حد انتظار نقش و نگار بر سفره مردم این دیار به جای نگذاشته است.

وی ادامه داد: این توسعه بدون مشارکت ساکنان رخ داده و ادامه دارد و نتیجه آن کاهش احساس رضایتمندی است.

آشوری تازیانی تاکید کرد: در زیر پوست شهر علی رغم تنعم و برخورداری، نداری و فقر چهره می نماید و احساس تبعیض و محرومیت هویدا است.

وی ادامه داد: اینجا در پس دیوار شهرک های صنعتی و اداری درآمد و امکانات ورزشی مناسب، خیابان های تمیز، فضاهای آموزشی مطلوب وجود دارد و در پشت این دیوارها محله های فرسوده و قدیمی رخ می کند.

آشوری تازیانی با اشاره به اوج گیری بیکاری در حوزه انتخابیه اش، گفت: شاید برای شما قابل باور نباشد حکایت زندگی مردمی که در برخی از مناطق هرمزگان که هنوز در تامین ابتدایی ترین نیازهای خود درمانده اند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: باید مشخص شود علت عقب ماندگی بسیاری از استان های کشور کمبود منابع یا عدم مدیریت صحیح آن است.

وی با بیان اینکه رشد اقتصادی در کشور داشته ایم اما به توسعه و اشتغال نینجامیده است، گفت: از رئیس جمهور درخواست می کنم تا با نگاه ویژه در راستای کاهش شکاف ها تدبیری بیندیشد.

آشوری تازیانی ادامه داد: در ترکیب اشتغال جای ساکنان کم رنگ و در راهوری امور منطقه نیز این مشکل مشهود است.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ گفت: بهتر است وزیر صنعت، معدن وتجارت سری به فولاد خوزستان و آلومینیوم المهدی بزند و برای ساماندهی آن تدبیری بیندیشد.

وی ادامه داد: یکی از ماموریت های دولت بهبود متغیرهای کلان اقتصادی کشور همچون اقتصاد بوده که این مهم نادیده گرفته شده است.

آشوری تازیانی با بیان اینکه جزایر پاره تن میهن ما است، گفت: حاجی آباد، قشم و خمیر و غیره از جزایر ایران بوده که باید تا ابد برای این کشور باقی بماند.

وی ادامه داد:‌ بخشنامه های دولت در خصوص سهم اشتغال در واحدهای تحت مدیریت خود در استان های همجوار باشد اجرایی شود.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: از دولت انتظار می رود نسبت به اجرای قانون حمایت از ایثارگران تسریع کرده و درمان جانبازان و ایثارگران را در اولویت قرار دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet