هدر موبایل
1394/09/29 09:15:00
سرویس اقتصادی
امیری کهنوج:

کمبود برنج تولیدی علت واردات این محصول است/ضرورت نظارت بر واردات برنج

عضو کمیسیون کشاورزی،‌‌آب و منابع طبیعی مجلس،با بیان اینکه کمبود تولید برنج در کشور واردات این محصول را رقم زده است،گفت: نظارت بر واردات برای ممانعت از ورود برنج قاچاق و آرسنیک دار برای حمایت از تولید ملی ضروری است.
کمبود برنج تولیدی علت واردات این محصول است/ضرورت نظارت بر واردات برنج عضو کمیسیون کشاورزی،‌‌آب و منابع طبیعی مجلس،با بیان اینکه کمبود تولید برنج در کشور واردات این محصول را رقم زده است،گفت: نظارت بر واردات برای ممانعت از ورود برنج قاچاق و آرسنیک دار برای حمایت از تولید ملی ضروری است. https://cdn.icana.ir/d/019/58277.jpg کمبود,برنج,تولیدی,علت,واردات,این,محصول,است/ضرورت,نظارت,بر,واردات,برنج Icana

محمدرضا امیری کهنوج درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت،‌ با اشاره به واردات برنج،گفت:‌هر چند در زمینه تامین برنج مصرفی مردم نیازمند واردات این محصول هستیم،اما باید مراقب واردات مازاد بر مصرف این محصول باشیم.

نماینده مردم کهنوج،منوجان، رودبارجنوب، قلعه گنج و فاریاب در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کل محصول برنج مصرفی ایران در طول سال 3 میلیون تن بوده که از این میزان یک میلیون و 800 هزار تن در داخل کشور تولید می شود، افزود:درطول سال باید یک میلیون و 200 هزار تن واردات برنج صورت بگیرد تا بتوان پاسخگوی نیاز کشور بود.

این نماینده مردم درمجلس نهم، با اشاره به مشکلی که در بحث واردات برنج وجود دارد، تصریح کرد: عدم سلامت محصول وارداتی در بیشتر مواقع معضلی است که پیش روی ما قرار دارد.

وی ادامه داد: در حالی که باید آزمایش های لازم بر روی محصول وارداتی صورت بگیرد اما برخی از محصولات وارداتی به صورت قاچاق وارد کشور می شوند که با انواع بیماری ها دست و پنجه نرم می کنند و سلامت جامعه را به خطر می اندازند.
 

 

واردات برنج آرسنیک دار به صدا درآمدن زنگ خطر سلامت مردم را درپی دارد

امیری کهنوج تاکید کرد:نظارت بر واردات ضروری است تا علاوه بر ممانعت از ورود برنج قاچاق و آرسنیک دار، ورود هر نوع محصولی به کشور به اندازه نیاز باشد تا به این ترتیب نابودی تولید ملی را شاهد نباشیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه واردات مازاد برمصرف برنج به کشور،نابودی شالیزارها را در پی خواهد داشت،گفت: نیازسنجی معیار مهمی است که وزارت جهاد کشاورزی قبل از ارایه مجوز واردات به این محصول و محصولات مشابه باید مدنظر قرار دهد.

عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی،یادآور شد:ارتقای سطح تولید برنج درکشور با حمایت از کشاورز داخلی لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛چندی پیش اخباری مبنی پهلو گرفتن یک کشتی از کشورآرژانتین در اسکله شهید رجایی برای واردات 32 هزار تن برنج منتشر شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet