ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1394/09/23 13:19:17
سرویس صحن
بیرانوند در نطق میان دستور:

آمریکا می‌خواهد به هر بهانه به منافع ایران اسلامی آسیب وارد کند

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه آمریکا قصد دارد به هر بهانه به منافع ایران اسلامی آسیب وارد کند، گفت: تحریم جدید پسابرجام مبنی بر جلوگیری از سفر اتباع ده‌ها کشور به ایران قدم دیگری در نشان دادن عمق دشمنی آمریکا با ایران است.
آمریکا می‌خواهد به هر بهانه به منافع ایران اسلامی آسیب وارد کند عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه آمریکا قصد دارد به هر بهانه به منافع ایران اسلامی آسیب وارد کند، گفت: تحریم جدید پسابرجام مبنی بر جلوگیری از سفر اتباع ده‌ها کشور به ایران قدم دیگری در نشان دادن عمق دشمنی آمریکا با ایران است. https://cdn.icana.ir/d/019/86222.jpg آمریکا,می‌خواهد,به,هر,بهانه,به,منافع,ایران,اسلامی,آسیب,وارد,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، بهرام بیرانوند در جلسه علنی  امروز(23 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با بیان اینکه آمریکا یعنی شیطان بزرگی که تمامی جهان اسلام را می‌خواهد و قصد دارد به هر بهانه به منافع ایران اسلامی آسیب وارد کند؛ تحریم جدید پسابرجام مبنی بر جلوگیری از سفر اتباع ده‌ها کشور به ایران قدم دیگری در نشان دادن عمق دشمنی آمریکا با ایران است،  کشتار مسلمانان نیجریه توسط نیروهای آموزش دیده نشان می‌دهد دشمنی آمریکا با مسلمانان جغرافیا نمی‌شناسد.  

نماینده مردم بروجرد درمجلس شورای اسلامی به مسائل داخلی کشور اشاره کرد و افزود: آقای روحانی به خاطر دارید، در کتاب «امنیت ملی و دیپلماسی هسته‌ای» همان جا که ماموران آژانس را جاسوس می‌خواندید چه نوشته اید؟ در چند مورد عنوان کرده اید که قطعنامه سال 83  آژانس عدم انحراف ایران را تاکید کرده است. آیا یادتان هست؟

وی با بیان اینکه در گزارش جدید آمانو ایران بیش از 10 بار به اینکه قبل از سال 83 فعالیت هسته‌ای داشته، پنهان کاری کرده و اطلاعات غلط به آ‍ژانس داده متهم شده است، اضافه کرد: آقای روحانی پیش‌نویس قطعنامه‌ای که در سکوت شما در حال تصویب است گزارش آمانو را تایید می‌کند، می‌دانید معنی تایید گزارش آمانو و سکوت شما و دستگاه دیپلماسی یعنی چه؟

بیرانوند خطاب به رئیس جمهور ادامه داد: آیا در واکنش به قطعنامه و تایید ادعای آمانو حرفی برای گفتن ندارید؟ نظام اسلامی و ملت بزرگ ایران اتهام انحراف هسته‌ای، پنهان کاری و ارائه اطلاعات غلط را مردود می‌داند، آقای روحانی به حسب اتفاق در سال‌های  مورد اتهام آمانو اختیار کشور در امور اجرایی با اصلاح طلبان بوده است و شما نیز مستقیما مسئولیت داشته‌اید. گرچه جریان اصلاحات دارای عیوب ساختاری فراوان است اما انحراف مباحث هسته‌ای و پنهان کاری هسته‌ای و... وصله ناجوری است که در هیچ دوره‌ای به نظام اسلامی نمی چسبد و سوال این است که شما چرا سکوت کرده اید؟ این سکوت یعنی تثبیت حرف آمانو.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه شاید سند آمانو ادعای پوچ مرد بیماری است که در تشخیص حرف درست و غلط دچار اختلال شده است، اظهارکرد: در پیش‌نویس قطعنامه با تایید گزارش آمانو و زدن مهر تایید بر آن، بر سخنان نامربوط او مهر تایید زده می‌شود، پرونده PMD  با شرایط ذیل بسته می‌شود.

وی با بیان اینکه آقای روحانی نگران نباشید غربیه‌ها معامله سراسر سود خود را با شما بر هم نخواهند زد، به رئیس جمهور توصیه کرد: بهتر است تا مباحث گفته شده تثبیت نشده، در قطعنامه اعلام موضع کنید، در قطعنامه با صحه گذاشتن بر گزارش آمانو انحراف قبل از سال 2003 تایید شده است و می‌گوید؛ چون از 2003 به بعد انحرافی نبوده با شرایط ذیل پرونده بسته می‌شود و عملا این شرایط معنی باز بودن پرونده را می‌دهد.

بیرانوند ادامه داد: آنجا که می‌گوید؛ دسترسی کامل بر مراکز، نظارت و دسترسی به اماکن نظامی و نظارت کامل بر اقلام با مصارف دوگانه، سوال این است که این شروط چطور مفهوم بسته شدن پرونده را می‌دهند؟  

وی افزود: آقای روحانی چرا در برابر حصارهای محکم ایجاد شده، پیش‌نویس قطعنامه سکوت کرده اید؟ چرا می‌‍پذیرید تمام اقدامات نظارتی مختص ایران باشد؟ چرا می‌پذیرید عرف آژانس نباشد؟

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در مورد مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه خود گفت: کارگران نساجی بروجرد در آستانه اخراج هستند و لازم است وزیر کار تدبیر کند و مردم انتظار دارند سد گلهرود ساخته شود، تکمیل بیمارستان آیت الله بروجردی باید در اولویت ها قرار بگیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet