هدر موبایل
1394/09/23 13:11:09
سرویس صحن
توکلی در تذکر آیین نامه ای:

لوایح و طرح ها بعد از اعلام وصول سریعا به کمیسیون ارجاع شود

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با استناد به موادی از آیین نامه در خصوص عدم ارجاع لایحه شفاف سازی هزینه های انتخاباتی به کمیسیون تذکر داد که ابوترابی فرد در پاسخ به آن خبر از تشکیل کمیسیون مشترک برای بررسی این لایحه داد.
لوایح و طرح ها بعد از اعلام وصول سریعا به کمیسیون ارجاع شود عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با استناد به موادی از آیین نامه در خصوص عدم ارجاع لایحه شفاف سازی هزینه های انتخاباتی به کمیسیون تذکر داد که ابوترابی فرد در پاسخ به آن خبر از تشکیل کمیسیون مشترک برای بررسی این لایحه داد. https://cdn.icana.ir/d/019/119827.jpg لوایح,و,طرح,ها,بعد,از,اعلام,وصول,سریعا,به,کمیسیون,ارجاع,شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، احمد توکلی در نشست علنی امروز (دوشنبه 23 آذر ماه) در تذکر آیین نامه‌ای با استناد به ماده 144 آیین نامه داخلی مجلس گفت: هیأت رئیسه بعد از اعلام وصول باید بلافاصله لایحه یا طرح را به کمیسیون ارجاع دهد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: علیرغم این موضوع، لایحه شفاف‌سازی هزینه‌های انتخاباتی حدود 15 روز است که اعلام وصول شده اما به کمیسیون مربوطه ارجاع نشده است که این موضوع برای مجلس آفت زا خواهد بود و غفلت صورت گرفته است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات کشور مجلس در پایان همچنین با استناد به ماده 210 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: وقتی نماینده سوال می کند هیچ حقی برای رأی گیری قائل نشده اند و وقتی می گوید قانع نشدم مجلس می تواند اظهارنظر کند که در نهایت نماینده یا قانع می شود یا نمی شود اما در خصوص اینکه مشروط قانع شود، چیزی در آیین نامه نیامده است.

 

ابوترابی فرد: منعی برای قانع شدن نماینده به صورت مشروط در آیین نامه وجود ندارد

حجت الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی فرد در ادامه در پاسخ به تذکر اول توکلی توضیح داد: اداره قوانین مجلس با توجه به اهمیت موضوع شفاف سازی هزینه های انتخاباتی، نظر به تشکیل کمیسیون مشترک داد که بر همین اساس قرار شد کمیسیون مشترکی میان کمیسیون های شوراها، حقوقی و قضایی و امنیت ملی تشکیل شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات،‌اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: از این رو نامه ای ارجاع شد تا نمایندگان کمیسیون مشترک بر این اساس انتخاب شوند که نباید تعداد آنها از 23 نفر کمتر باشد لذا غفلتی صورت نگرفته است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه در پاسخ به تذکر بعدی توکلی نیز تصریح کرد: آیین نامه منعی برای سوال کننده ندارد که مسائل خود را مطرح کند و بگوید می خواهد آنها برطرف شوند تا قانع شود لذا آقای عبدی مشکلات خود در خصوص اشتغال را مطرح کرد که وزیر نیز قبول کرد آنها را برطرف کند از این رو آقای عبدی از سوال خود قانع شد بنابراین تمام امور در چارچوب صورت گرفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet