هدر موبایل
1394/09/23 12:36:22
سرویس صحن
جدگال درنطق میان دستور:

دیپلماسی اقتصاد باید جزو اولویت‌ها در عرصه سیاست خارجی باشد

عضوکمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس بر ضرورت عزم جدی دولت در واگذاری طرح های عمرانی دولت به بخش خصوصی تاکید کرد و گفت: دیپلماسی اقتصاد باید جزو برنامه‌های اول در عرصه سیاست خارجی قرارگیرد.
دیپلماسی اقتصاد باید جزو اولویت‌ها در عرصه سیاست خارجی باشد عضوکمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس بر ضرورت عزم جدی دولت در واگذاری طرح های عمرانی دولت به بخش خصوصی تاکید کرد و گفت: دیپلماسی اقتصاد باید جزو برنامه‌های اول در عرصه سیاست خارجی قرارگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/99315.jpg دیپلماسی,اقتصاد,باید,جزو,اولویت‌ها,در,عرصه,سیاست,خارجی,باشد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، یعقوب جدگال در نشست علنی امروز (دوشنبه 23 آذرماه) مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول،  گفت:‌ آقای رئیس جمهور برجام به تصویب رسید، اما پس از تصویب برجام چه کار باید کرد؟

نماینده مردم چابهار در مجلس نهم، الحاق ایران به سازمان جهانی تجارت را ضروری خواند و  تصریح کرد: امنیت و ثبات ملی به هر نحوی حتی دردورترین نقاط کشور باید توسط دولت فراهم و تامین شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، بر ضرورت علمیاتی شدن سیاست‌های  ابلاغی  اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری تاکید کرد و گفت: دیپلماسی اقتصاد باید جزو برنامه‌های اول در عرصه سیاست خارجی قرارگرفته و همچنین  سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی عملیاتی شود.

جدگال خاطرنشان کرد: دولت باید نگاه ویژه‌ای به دستگاه‌های نظارتی داشته و بنیه  دفاعی کشور را قوی و محکم کند.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی در مجلس نهم بر ضرورت کاهش تعرفه های کالاهای مجاز وارداتی برای رونق صنعت و اقتصاد  تاکید کرد و افزود: موانع سرمایه گذاری در قوانین کار در مالیات امور گمرکی به اخذ مجوزها لازم است که برطرف شود تا صنعت و اقتصاد رونق گیرد.

وی خواستار تاکید جدی دولت در رفع جدی تحریم‌های داخلی و موانع سرمایه گذاری‌های مثبت به تسهیلات بانکی، قوانین کار،‌ مالیات و امور گمرکی و اخذ مجوزها شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم،  همچنین بر ضرورت توجه جدی دولت بر پایبندی به قانون و اجرای قاطع و بدون تبعیض،‌ صریح و صحیح قوانین کلیه دستگاه ها بویژه قوه قضائیه و دستگاه های نظارتی تاکید کرد و همچنین خواستار بهبود اشتغال جوانان حوزه انتخابیه خود شد.

جدگال در تذکر به وزیرآموزش و پرورش در خصوص تبعیض های صورت گرفته حوزه انتخابیه خود در خصوص بازنشستگان و فرهنگیان خواستار رفع مشکلات آنها شد.

عضو کمیسیون شوراها وامور داخلی مجلس بر ضرورت تبدیل راه‌های ارتباطی حوزه انتخابیه خود به بزرگراه که روزانه شهروندان استان را با حوادث ناگواری روبرو می‌کند تاکید کرد و در این خصوص به وزیر راه و شهرسازی تذکر داد.

نماینده مردم چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند همچنین در ادامه تذکر خود به وزیر راه و شهرسازی خواستار بهسازی جاده های روستاهای حوزه انتخابیه خود شد و افزود: قبل از دوران نمایندگانی اینجانب کمتر از انگشتان یک دست روستاهای استان آسفالت شده بودند ولی در حال حاضر کمتر از دو ماه آینده قرار است بیشتر روستاها آسفالت شوند و احداث جاده ترانزیتی جاسک و کنارک نیز در حال انجام است.

وی ادامه داد: اما دیگر روستاهای چابهار هنوز آسفالت نشده‌اند که امیدواریم وزیرراه وشهرسازی به این مورد رسیدگی کند.

جدگال در تذکری به وزیر نفت خواستار تسریع در گازرسانی به حوزه انتخابیه خود شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم به وزیر صنعت، معدن تجارت در خصوص تعطیل شدن اکثر شهرک های صنعتی حوزه انتخابیه خود تذکر داد و خواستار توجه جدی به صنایع کوچک و خرد شد.

وی در تذکری به وزیرجهادکشاورزی خواستار نظارت بر قیمت گذاری مواد خوراکی و مصرفی شهروندان و همچنین میوه جات شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم در ادامه تذکر خود به وزیر جهاد کشاورزی درخواست کرد که موزکاران پروژه باهو کلات تعیین تکلیف شده،  به صید صیادان رونق داده و به مشکلات آنها هر چه سریعتر رسیدگی شود.

وی در تذکری به وزیر ورزش بر ضرورت توجه بیشتر به ورزش های بومی و محلی تاکید کرد و خواستار تکمیل پروژه های نیمه تمام در حوزه انتخابیه خود شد.

جدگال در تذکری به وزیرنیرو گفت: اکثر روستاهای حوزه انتخابیه از نظر آب شرب مشکل دارند و پروژه های آب رسانی به کندی پیش می رود هر چند قول داده بودید که معاونان خود را برای بررسی مشکلات موجود به استان اعزام کنید، ضروری است وزیر نیرو سریعا به این مشکل رسیدگی کند.

وی گفت: در حوزه برق رسانی از عملکرد مدیرکل توزیع برق تشکر می‌کنم البته هنوز تعداد انگشت شماری روستا در حوزه انتخابیه فاقد برق است که امیدواریم این مهم نیز انجام شود.

جدگال درتذکری به وزیر بهداشت خواستار رسیدگی به وضعیت مرگ ومیر زنان در هنگام زایمان بیمارستان چابهار شد.

وی ادامه داد: از وزیر بهداشت به خاطر رسیدگی به مشکلات بهداشتی استان و همچنین افتتاح بیمارستان نیک شهر که آرزوی دیرینه مردم نیک شهر است تشکر می کنم و امیدواریم با اهتمام ویژه وزیر بهداشت بیمارستان کنارک نیز راه اندازی و بیمارستان ده تخت خوابی پلان نیز افتتاح شود؛ همچنین در خصوص پذیرش دانشجو در مجتمع سلامت چابهار تامل نموده و این موضوع را مورد بررسی قرار دهد.

نماینده مردم چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند در تذکری به وزیر کشور خواستار فعال شدن بازارچه های مرزی و همچنین ساماندهی و خدمات رسانی روستاهای حاشیه شهر چابهار شد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در پایان حادثه اخیر تروریستی را در شهرستان نیک شهر که باعث شهادت سه تن از فرزندان استان و کشور شد را به خانواده این شهدا تسلیت گفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet