هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رحمانی در تذکر شفاهی:

شرکت ماشین سازی تبریز آماده واگذاری به بخش خصوصی نیست

سرویس صحن
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به وضعیت کنونی شرکت ماشین سازی تبریز گفت: طبق بند ب ماده 19 اصل 44 قانون اساسی،‌ اگر شرکتی آماده واگذاری نباشد دولت باید اصلاحات ساختاری در آن صورت دهد این در حالی است که افرادی قصد دارند بالاجبار این شرکت را واگذار کنند.
دوشنبه 23 آذر 1394 ساعت 12:51
شرکت ماشین سازی تبریز آماده واگذاری به بخش خصوصی نیست رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به وضعیت کنونی شرکت ماشین سازی تبریز گفت: طبق بند ب ماده 19 اصل 44 قانون اساسی،‌ اگر شرکتی آماده واگذاری نباشد دولت باید اصلاحات ساختاری در آن صورت دهد این در حالی است که افرادی قصد دارند بالاجبار این شرکت را واگذار کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/66557.jpg شرکت,ماشین,سازی,تبریز,آماده,واگذاری,به,بخش,خصوصی,نیست Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، رضا رحمانی در نشست علنی امروز (دوشنبه، 23 آذر ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود با بیان اینکه خصوصی سازی در کشور از اهداف خود منحرف شده و مغایر با سیاست های کلی عمل می شود، گفت: شرکت ماشین سازی تبریز به عنوان شرکتی است که کل صنعت کشور را تحت تأثیر قرار می دهد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: چند سال قبل شرکت ماشین سازی تبریز به بانک صادرات واگذار شد و چند سال بعد از آن به شرکت اصلی یعنی سازمان گسترش عودت داده شد و پس از آن در 3 نوبت آگهی دادند اما هیچ کس برای خرید آن اعلام آمادگی نکرد.

وی افزود: از این رو برخی افراد بر خلاف نظر وزارت صنعت، کمیسیون های اقتصادی و صنایع، مجمع نمایندگان استان و مسئولان استانی تصمیم به واگذاری آن گرفتند که ما هنوز نمی دانیم چه اصراری است که شرکتی که شرکت مادر است و در جریان برنامه های پس از برجام هیاتی به شهرستان می آیند و آمادگی خود را برای سرمایه گذاری در این شرکت اعلام می کنند، ‌باز هم واگذار شود.

رحمانی در ادامه با بیان اینکه مشکلات شرکت ماشین سازی تبریز در حال حاضر با 10 میلیارد قابل حل است، گفت: این شرکت یک قطعه زمین دارد که بالای 300 میلیارد تومان قیمت گذاری شده و آقایان می خواهند آن را بفروشند لذا می خواهیم مجلس به این قضیه ورود کند البته ما هماهنگی هایی که لازم است با وزرای اقتصاد و صنعت و ریاست سازمان خصوصی سازی انجام دادیم و پیگیری کردیم.

وی ادامه داد: هنوز هیچ کدام از ما مسئولان و همینطور کارشناسان قانع نشده اند که شرکت ماشین سازی تبریز واگذار شود لذا انتظار داریم هیأت رئیسه و مجلس به هر طریقی ورود پیدا کند چرا که این موضوع مصداقی برای کل واگذاری هایی است که صورت می گیرد.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: متأسفانه اهداف والایی که حضرت آقا ترسیم کردند تحقق پیدا نکرده و به بند ب ماده 19 اصل 44 قانون اساسی مبنی بر اینکه اگر شرکتی آماده واگذاری نبود باید دولت در آن اصلاحات ساختاری صورت دهد و شرایط را فراهم کند عمل نمی شود که این موضوع به صنعت کشور لطمه می زند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000