خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1394/09/25 11:18:56
سرویس اجتماعی
لاهوتی در تشریح طرح اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی تاکید کرد:

تلاش برای جلوگیری از تغییر کاربری‌ مزارع/ استعلام ثبت اسناد از جهادکشاورزی پیش از تغییر کاربری

عضو هیات رئیسه فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار درباره طرح اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی، گفت: در اصلاح این طرح برای جلوگیری از تغییر کاربری مزارع، سازمان ثبت اسناد موظف به استعلام از جهاد کشاورزی پیش از تفکیک زمین خواهد شد.
تلاش برای جلوگیری از تغییر کاربری‌ مزارع/ استعلام ثبت اسناد از جهادکشاورزی پیش از تغییر کاربری عضو هیات رئیسه فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار درباره طرح اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی، گفت: در اصلاح این طرح برای جلوگیری از تغییر کاربری مزارع، سازمان ثبت اسناد موظف به استعلام از جهاد کشاورزی پیش از تفکیک زمین خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/46885.jpg تلاش,برای,جلوگیری,از,تغییر,کاربری‌,مزارع/,استعلام,ثبت,اسناد,از,جهادکشاورزی,پیش,از,تغییر,کاربری Icana

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در توضیح طرح اصلاح  قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی، گفت: تغییر کاربری باغات موجی از نگرانی را در کشور ایجاد کرده زیرا با روند موجود تا سال آینده باغات بسیاری در کشور تغییر کاربری داده خواهند شد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تغییرات کاربری به وی‍‍ژه در استان‌های شمالی منجر به تغییر کاربری باغات چای شده تا جایی که تنها حدود 21 هزار هکتار از باغات چای باقی مانده است.

وی با یادآوری تغییر کاربری حدود 6 هزار هکتار از مزارع برنج، ادامه داد: همچنین حدود 8 هزار هکتار از باغات توت در استان‌های شمالی تغییر کاربری داده اند.

وی افزود: تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی در استان‌های دیگر نیز رواج یافته و این به دلیل نبود شفافیت قوانین است لذا با انجام اصلاحاتی در قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی راهکارها برای جلوگیری از تغییر کاربری ارائه می شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، یادآور شد: در یکی از بندهای طرح مذکور سازمان ثبت اسناد موظف می‌شود قبل از صدور مجوز برای تفکیک زمین‌ها از جهاد کشاورزی استعلام بگیرد این در حالی است که پیش از این اقدامات به این شیوه عمل نمی‌شد.

عضو هیات رئیسه فراکسیون محیط زیست وتوسعه پایدار مجلس، تصریح کرد: طرح مذکور از باغات و مزارع و کشاورزی صیانت خواهد کرد البته در این طرح جرایمی هم برای متخلفان در نظر گرفته می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز گذشته (24 آذر ماه) با تقاضای رسیدگی به طرح اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها طبق اصل 85 موافقت کردند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet