هدر موبایل
1394/09/23 16:43:00
سرویس اقتصادی
فاضلی در نشست مشترک کمیسیون صنایع و معادن و اتاق اصناف:

نبود بودجه کافی کار بازرسی برای اتاق اصناف را سخت کرده است

رییس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی،نظارت و بازرسی بر واحدهای صنفی را به اصناف واگذار کرده است،گفت: نبود بودجه کافی و نداشتن نیروی انسانی مورد نیاز ،این امر را سخت کرده است.
نبود بودجه کافی کار بازرسی برای اتاق اصناف را سخت کرده است رییس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی،نظارت و بازرسی بر واحدهای صنفی را به اصناف واگذار کرده است،گفت: نبود بودجه کافی و نداشتن نیروی انسانی مورد نیاز ،این امر را سخت کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/126874.jpg نبود,بودجه,کافی,کار,بازرسی,برای,اتاق,اصناف,را,سخت,کرده,است Icana

به گزارش خبرنگارخبرگزاری خانه ملت؛"علی فاضلی" امروز(دوشنبه 23 آذر ماه) درنشست مشترک کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و اعضای هیات رئیسه اتاق اصناف ایران بر لزوم مبارزه با قاچاق کالا تاکید کرد و گفت: برای مبارزه با قاچاق کالا اراده و عزم ملی نیاز دارد.

رئیس اتاق اصناف ایران،افزود: ۲.۲ میلیارد دلار حجم پوشاک قاچاق و بیش از ۲ میلیارد دلار قاچاق گوشی تلفن همراه وجود دارد ضمن اینکه اکنون برخی کالاهای امریکایی در بازار وجود دارد که واردات آنها ممنوع است.

 

باید قاچاق را در مرزها کنترل کرد


فاضلی با بیان اینکه برای مبارزه با قاچاق نباید با یک واحد صنفی که این کالا را عرضه کرده است،مقابله کرد، ادامه داد:باید قاچاق را در مرزها کنترل کرد تا کالای قاچاق وارد کشور نشود.

وی با اشاره به همراهی دولت با اتاق اصناف در تصمیم گیری ها،اظهارداشت: از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درخواست می کنم  تا در تصمیم گیری‌های اقتصادی،اصناف را مورد توجه قرار دهند.

فاضلی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی،نظارت و بازرسی بر واحدهای صنفی را به اصناف واگذار کرده است، گفت: نبود بودجه کافی و نداشتن نیروی انسانی مورد نیاز،این امر را سخت کرده است.
 

 

 

اصناف بدون ایجاد ریالی بار مالی میلیون ها شغل در کشور ایجاد کرده اند


وی افزود: اصناف کشور با داشتن ۳ میلیون واحد صنفی و وجود ظرفیت‌های فراوانی که در اقتصاد دارند، در ۳۶ سال گذشته تاکنون در تصمیم گیری های اقتصادی،اصناف طرف مشورت نبوده اند؛اما بازار ما در بدترین شرایط، خود را حفظ کرده و حتی از هجمه‌های فرهنگی دشمن نیز مصون مانده است.

فاضلی با بیان اینکه  دولت اکنون برای ایجاد یک شغل حداقل ۲۱۰ میلیون تومان هزینه می کند،ادامه داد: اصناف بدون اینکه حتی ریالی بار مالی ایجاد کرده باشند،میلیون ها شغل در کشور ایجاد کرده اند.

 

حضور چشمگیر اصناف در مسایل فرهنگی و اجتماعی


وی با اشاره به حضور چشمگیر اصناف در مسایل فرهنگی و اجتماعی،تصریح کرد: اصناف بیش از ۱۰ هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند که کمتر بخش اقتصادی تا این حد برای انقلاب اسلامی سرمایه گذاری کرده است.

رییس اتاق اصناف ایران با اشاره به اینکه بیش از ۸۳۰۰ اتحادیه صنفی در کشور داریم،افزود: اما به قانون نظام صنفی سخت معترض هستیم چون که این قانون درجهت سپردن کار مردم به مردم نیست و نهادهایی دراین قانون دیده شده اند که برای اعتلای بخش خصوصی موثر نیستند.

 

نگاه دولت های قبل نیز در جهت ساماندهی مجموعه اصناف نبوده است


فاضلی با بیان اینکه نگاه دولت‌های قبل نیز در جهت ساماندهی مجموعه اصناف نبوده است، ادامه داد:این مسئله سبب شده تا ۸۰ درصد از ۸۳۰۰ اتحادیه کشور از نظر بودجه ای حتی توان اداره روزمره خود را نداشته باشند.

وی بر لزوم نوین سازی اصناف تاکید کرد و اظهارداشت: امروز نسل سوم اصناف تحصیلکرده هستند،اما از ورود مدیریتی اصناف امتناع می کنند لذا از مجلس شورای اسلامی می خواهیم که اصناف را در نوین سازی یاری کند.

 

چابک سازی اصناف جهت نقش آفرینی پساتحریم


فاضلی درخصوص جلوگیری از تداخل صنفی و چابک‌سازی اتحادیه ها نیز افزود: طبق قانون نظام صنفی وقتی قرار است موضوع تداخل صنفی را حل کنیم،مخالفت هایی صورت می گیرد که فعلا اقدامی نکنید.

رییس اتاق اصناف ایران همچنین به موضوع پساتحریم نیز اشاره کرد و ادامه داد: اگر قرار باشد که اصناف در پساتحریم نقش آفرینی کنند،باید چابک سازی را در دستورکار قراردهیم.

فاضلی دراین نشست مشترک گزارشی از عملکرد اتاق اصناف ایران و انتظارات آن را از مجلس شورای اسلامی بیان کرد./
 

پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet