خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1394/09/23 17:30:25
سرویس فرهنگی
طاهری با اشاره به جلسه امروز مطرح کرد:

تشکیل کارگروهی برای رسیدگی به مشکلات کاغذ در کمیسیون فرهنگی مجلس

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از تشکیل کارگروهی برای رسیدگی به مشکلات کاغذ در این کمیسیون خبر داد و گفت: تلاش داریم از اختیارات دستگاه‌ها برای برطرف کردن مشکل حوزه صنعت چاپ و کاغذ استفاده کنیم.
تشکیل کارگروهی برای رسیدگی به مشکلات کاغذ در کمیسیون فرهنگی مجلس سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از تشکیل کارگروهی برای رسیدگی به مشکلات کاغذ در این کمیسیون خبر داد و گفت: تلاش داریم از اختیارات دستگاه‌ها برای برطرف کردن مشکل حوزه صنعت چاپ و کاغذ استفاده کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/53568.jpg تشکیل,کارگروهی,برای,رسیدگی,به,مشکلات,کاغذ,در,کمیسیون,فرهنگی,مجلس Icana

سید علی طاهری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دستور کار امروز (دوشنبه، 23 آذر) کمیسیون فرهنگی گفت: با توجه به اینکه در آستانه ارائه لوایح بودجه و برنامه ششم توسعه هستیم و دولت تا دی ماه باید آن را به مجلس بیاورد در فصلی قرار گرفته ایم که دستگاه ها به مجلس مراجعه می کنند از این رو آن دسته دستگاه هایی که به کمیسیون فرهنگی مربوط می شوند طی این روزها به مجلس مراجعه می کنند.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس به حضور رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران به همراه معاونان وی و امیر سردار رحیم زاده معاون طرح و برنامه ارتش اشاره و بیان کرد: کمیسیون گزارشی از عملکرد این سازمان دریافت کرد و در خصوص چالش های پیش رو در این سازمان بحث و گفتگو شد همچنین دو طرف به بیان انتظارات خود پرداختند.

اشکال شورای نگهبان به طرح حمایت از مساجد، ناظر به سلب استقلال آنهاست

وی در ادامه همچنین به ادامه بررسی طرح حمایت از مساجد و نمازخانه‌های کشور اشاره کرد و گفت: بر این اساس مجددا اشکالات شورای نگهبان بحث شد و در نهایت به جمع بندی نرسیدیم که نیاز است جلسات دیگر برگزار شود.

طاهری در این خصوص توضیح داد: شورای نگهبان یک نگرانی کلی در خصوص این طرح دارد که آن هم بر می گردد به اینکه بحث مسجد قدمت مردمی دارد و اگر اکنون یک تشکیلات دولتی برای آن تعریف شود استقلال مساجد لطمه می خورد؛ لذا امیدواریم با رعایت نظرات آنها این طرح را در کمیسیون به سرانجام برسانیم. 

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در پایان جلسه امروز کارگروهی برای رسیدگی به مشکلات حوزه کاغذ شکل گرفت تا مسائل مربوط به این صنعت بررسی شود که اگر ممکن است از اختیارات دستگاه ها استفاده شود و در غیر این صورت، در جریان بررسی بودجه و برنامه به آن ردیفی اختصاص داده شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet