هدر موبایل
1394/09/27 13:20:00
سرویس سیاسی
امیرعبداللهیان در گفت و گو با خانه ملت آخرین وضعیت پیگیری مفقودان منا را تشریح کرد:

رکن آبادی مانند سایر حجاج بر اثر گرمای هوا و عدم رسیدگی مناسب جان باخته است/مشخص نبودن وضعیت 14 نفر

معاون عربی آفریقایی وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه در سطح حقوقی پیگیری های ما با عربستان برای احقاق حقوق خانواده ها ادامه دارد تصریح کرد: در عین حال در سطح بین الملل هم برخی NGO ها مستنداتی را فراهم کرده و به دنبال کمک برای پیگیری دقیق این حادثه هستند.
رکن آبادی مانند سایر حجاج بر اثر گرمای هوا و عدم رسیدگی مناسب جان باخته است/مشخص نبودن وضعیت 14 نفر معاون عربی آفریقایی وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه در سطح حقوقی پیگیری های ما با عربستان برای احقاق حقوق خانواده ها ادامه دارد تصریح کرد: در عین حال در سطح بین الملل هم برخی NGO ها مستنداتی را فراهم کرده و به دنبال کمک برای پیگیری دقیق این حادثه هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/45389.jpg رکن,آبادی,مانند,سایر,حجاج,بر,اثر,گرمای,هوا,و,عدم,رسیدگی,مناسب,جان,باخته,است/مشخص,نبودن,وضعیت,14,نفر Icana

امیر عبداللهیان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره آخرین وضعیت پیگیری مفقودان فاجعه منا گفت: هنوز وضعیت حدود 14 نفر نامشخص است و  پیگیری ها همچنان ادامه دارد.

وی ادامه داد:  به ترتیب خانواده های مفقودان به عربستان رفته و تست دی ان ای را انجام داده اند.

معاون عربی آفریقایی وزارت امور خارجه افزود: آقای قشقاوی کمیته ویژه ای را در وزارت خارجه برای پیگیری این وضعیت مدیریت می کند.

عبداللهیان با اشاره به اینکه در سطح حقوقی پیگیری های ما با عربستان برای احقاق حقوق خانواده ها ادامه دارد تصریح کرد: در عین حال در سطح بین الملل هم برخی NGO ها مستنداتی را فراهم کرده و به دنبال کمک برای پیگیری دقیق این حادثه هستند.

وی تاکید کرد: نکته مهم این است که هنوزسرنوشت تعدادی ازمفقودان مشخص نشده است اما با اطمینان می گویم تا تعیین سرنوشت آخرین فرد مفقودی پیگیری ها ادامه خواهد داشت.

معاون عربی آفریقایی وزارت امور خارجه همچنین درباره علت مرگ آقای رکن آبادی گفت: با توجه به تست هایی که در ایران انجام شد و با توجه به شواهد مشخص شد که وی نیز مانند سایر حجاج در عربستان به دلیل گرمای شدید هوا و البته عدم رسیدگی مناسب در آن شرایط و تشنگی مانند سایر حجاجی که جان خود را از دست دادند جان باخت.

عبداللهیان درادامه در مورد روابط ایران و ترکیه با توجه به مسایل مختلفی که اخیرا میان دو کشور به وجود آمده است گفت: روابط ما با ترکیه راهبردی و استراتژیک است، اما روی یک موضوع اختلاف نظر داریم و آن آینده سیاسی سوریه است.

معاون عربی آفریقایی وزارت امور خارجه افزود:  ما فکر می کنیم از طریق گفتگو می توانیم با دوستان ترکیه مسایل را حتی در موضوع سوریه حل و فصل کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet