هدر موبایل
1394/09/24 11:12:39
سرویس اجتماعی
حسینی صدر مطرح کرد:

سکوت، تنها واکنش مسئولان محیط زیست در مقابل آلودگی هوای پایتخت/ مدارس ابتدایی کلیه مناطق تهران تعطیل شود

سخنگوی فراکسیون محیط زیست مجلس با انتقاد از سکوت مسئولان در مقابل افزایش آلودگی هوا در پایتخت، گفت:‌ دولت باید درشرایط پرخطر الودگی هوا از سفرهای غیرضروری مردم در سطح شهر جلوگیری کند.
سکوت، تنها واکنش مسئولان محیط زیست در مقابل آلودگی هوای پایتخت/ مدارس ابتدایی کلیه مناطق تهران تعطیل شود سخنگوی فراکسیون محیط زیست مجلس با انتقاد از سکوت مسئولان در مقابل افزایش آلودگی هوا در پایتخت، گفت:‌ دولت باید درشرایط پرخطر الودگی هوا از سفرهای غیرضروری مردم در سطح شهر جلوگیری کند. https://cdn.icana.ir/d/019/43330.jpg سکوت،,تنها,واکنش,مسئولان,محیط,زیست,در,مقابل,آلودگی,هوای,پایتخت/,مدارس,ابتدایی,کلیه,مناطق,تهران,تعطیل,شود Icana

موید حسینی صدر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به افزایش آلودگی هوا درپایتخت، گفت:‌ درحال حاضر در برخی از مناطق استان تهران شرایط آلودگی هوا در مرزخطر قرار دارد و شرایط ناسالم به لحاظ آب و هوایی در پایتخت حکمفرماست؛ بنابراین از دولت انتظار می رود که مدارس مقطع ابتدایی در کلیه مناطق تهران را تعطیل کند.

نماینده مردم خوی و چایپاره درمجلس شورای اسلامی با تاکید برلزوم کاهش تردد خودروها در سطح معابر عمومی، افزود:‌ به طورحتم دولت باید برای کاهش آلودگی هوا به ویژه در مناطقی با گره ترافیکی بالا تدابیر ویژه اتخاذ کند؛ البته دولت گذشته با برخی رفتارهای نادرست با تعطیلی مدارس در شرایط آلودگی هوا مخالفت بود، اما این دولت باید به توصیه های پزشکی دراین خصوص توجه کند.

وی با تاکید براینکه در شرایط بحرانی آلودگی هوا باید از سفرهای غیرضروری درسطح شهر جلوگیری شود، تصریح کرد:‌ همچنین در این شرایط باید برای تردد در سطح خیابان ها از حمل و نقل عمومی استفاده گردد، البته توصیه می شود که درکلیه اتاق های خانه نیز از بخاری استفاده نشود؛ هرچند که در حال حاضر مسئولان محیط زیست در مقابل این شرایط تنها سکوت کردند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به ضرورت توجه بیشتر وزارت بهداشت و استانداری تهران نسبت به ارائه توصیه های لازم بهداشتی به مردم دراین شرایط، افزود:‌ شرایط فعلی آلودگی هوا برای افراد آسیب پذیر و بیماران تنفسی مضر است و دولت باید آگاهی های لازم را دراین باره به مردم ارائه دهد.

سخنگوی فراکسیون محیط زیست مجلس، گفت:‌ دولت باید در بلند مدت نیز در جهت کاهش آلودگی هوا به توسعه حمل و نقل عمومی، اصلاح الگوی مصرف سوخت، افزایش کیفیت بنزین  و اصلاح سیستم خودروها توجه کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet