هدر موبایل
1394/09/24 10:26:47
سرویس صحن
نمایندگان مخالف اصل 85 شدن طرح قانون حفظ کاربری مطرح کردند:

منافع کشاورزان در گرو بررسی طرح اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی در صحن علنی مجلس است

نمایندگان مخالف رسیدگی به تقاضای طرح اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها براساس اصل ۸۵ قانون اساسی تأکید کردند جزئیات این طرح باید در صحن علنی مجلس بررسی تا مشکلات آن به طور کامل رفع شود.
منافع کشاورزان در گرو بررسی طرح اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی در صحن علنی مجلس است نمایندگان مخالف رسیدگی به تقاضای طرح اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها براساس اصل 85 قانون اساسی تأکید کردند جزئیات این طرح باید در صحن علنی مجلس بررسی تا مشکلات آن به طور کامل رفع شود. https://cdn.icana.ir/d/019/126924.jpg منافع,کشاورزان,در,گرو,بررسی,طرح,اصلاح,قانون,حفظ,کاربری,اراضی,در,صحن,علنی,مجلس,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 24 آذرماه) مجلس شورای اسلامی، نمایندگان مخالف رسیدگی به تقاضای طرح اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها براساس اصل 85 قانون اساسی، تأکید کردند که این طرح باید در صحن علنی مجلس بررسی شود تا مشکلات آن به طور کامل رفع شود.

اصل هشتادوپنجمی شدن طرح اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی باعث بسته شدن دست کشاورزان می شود

نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: براساس اصل 85 قانون اساسی سمت نمایندگی قایل به شخص است و نمی توان اختیارات قانونی آن را به شخص دیگری واگذار کرد.

وی افزود: طرح اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها در صورت تقویت نشدن باعث بسته شدن دست کشاورزان می شود و تنها باعث درآمدزایی بیشتر برای وزارتخانه جهاد کشاورزی است.

قاضی پور یادآور شد: طرح اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها باید در صحن علنی مجلس بررسی شود تا منافع کشاورزان لحاظ شود.

اصل هشتادوپنجمی شدن طرح اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی نمی‌تواند در مبارزه با زمین‌خواری مفید باشند

محمدعلی پورمختار نماینده مردم کبودرآهنگ و بهار در مجلس شورای اسلامی نیز در مخالفت با رسیدگی به این طرح طبق اصل 85 گفت: طرحی که کمیسیون بررسی کرده دارای ایراداتی است که حتی اهداف ذکر شده رئیس کمیسیون را نیز محقق نمی کند. ما در حال حاضر در اجرای اصل 85 ملاحظه می‌کنیم که بعضی از مصوبات کمیسیون‌ها دارای ایراد است اما نمی توان به این ایرادات رسیدگی کرد چون جزئیات آن در صحن قابل بررسی نیست.

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس افزود: طرح اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها با این صورت نمی‌تواند در مبارزه با زمین‌خواری بسیار مفید باشند و نکته دیگر اینکه برخی از شهرها و روستاها برای توسعه نیاز به تغییر کاربری اراضی اطراف شهر دارند که باید این ملاحظات لحاظ شود بنابراین درخواست می کنم طرح مذکور در صحن علنی بررسی و مشکلات آن برطرف شود./         

پایان پیام         

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet