آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
با موافقت نمایندگان؛

طرح اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها براساس اصل 85 رسیدگی می‌شود

سرویس صحن
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تقاضای رسیدگی به طرح اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها طبق اصل 85 موافقت کردند.
سه‌شنبه 24 آذر 1394 ساعت 10:37
طرح اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها براساس اصل 85 رسیدگی می‌شود نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تقاضای رسیدگی به طرح اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها طبق اصل 85 موافقت کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/74087.jpg طرح,اصلاح,قانون,حفظ,کاربری,اراضی,زراعی,و,باغ‌ها,براساس,اصل,85,رسیدگی,می‌شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،‌ نمایندگان در نشست علنی امروز (دوشنبه 23 آذر) مجلس شورای اسلامی، با بررسی تقاضای رسیدگی به طرح اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها بر اساس اصل 85 قانون اساسی، با 109 رأی موافق، 37 رأی مخالف و 9 رأی ممتنع از مجموع 201 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

پس از رأی موافق مجلس، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اشکالاتی بر این طرح وجود دارد که ایجاب می کند نمایندگان به صورت فعال تر در جلسات کمیسیون تخصصی برای بررسی آن حضور یابند و مطابق آیین نامه مجلس باید برای هر ماده از این طرح، دو سوم حاضران رأی مثبت بدهند.

ابهامات قانونی موجود مانع وحدت رویه در محاکم قضایی درخصوص اراضی می‌شود

عباس رجایی رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس به‌عنوان پیشنهاددهنده این طرح گفت: اگر اصلاحات لازم درخصوص حفظ اراضی کشور صورت نگیرد، وحدت رویه لازم در محاکم قضایی از بین می‌رود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه ابهامات قانونی موجود مانع وحدت رویه در محاکم قضایی می‌شود گفت: سرمایه گذاری در اراضی کشاورزی و باغات در تهران و شهرستان های بزرگ با شهرستان های کوچک بسیار متفاوت است همچنین رویه آن در در استان های شمالی نیز با سایر استان ها متفاوت است.

وی در ادامه به تأکیدات مقام معظم رهبری در اسفند 93 در خصوص توجه به اراضی کشاورزی اشاره و بیان کرد: ایشان فرمودند بعضی به کوهخواری و زمین خواری عادت کرده اند و در حال نابود کردن حوزه کشاورزی هستند.

رجایی ادامه داد: بی توجهی به فعالیت های زمین خواران در حالی است که وقتی یک روستایی نیاز دارد در زمین های خود ساختمان کوچکی بسازد با مشکلات فراوانی روبرو می شود و دولت جلوی او را می گیرد.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی کشور مجلس شورای اسلامی در پایان در خصوص لزوم بررسی این طرح طبق اصل 85 قانون اساسی خاطرنشان کرد: از آنجایی که کمتر از 30 جلسه به پایان عمر مجلس باقی است و قرار است قوانین بسیاری در صحن مجلس بررسی شود لازم است این طرح در کمیسیون بررسی و با کسب دو سوم آرا به صورت مستقیم به شورای نگهبان ارسال شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000