هدر موبایل
1394/09/24 15:15:06
سرویس سیاسی
حیدر پور:

شورای همکاری خلیج فارس با تکرار ادعای خود در باره جزایر سه گانه آبروی برای خود باقی نمی گذارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: شورای همکاری خلیج فارس با تکرار حرف غلط خود در باره جزایر سه گانه آبروی خود را می برد.
شورای همکاری خلیج فارس با تکرار ادعای خود در باره جزایر سه گانه آبروی برای خود باقی نمی گذارد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: شورای همکاری خلیج فارس با تکرار حرف غلط خود در باره جزایر سه گانه آبروی خود را می برد. https://cdn.icana.ir/d/019/43360.jpg شورای,همکاری,خلیج,فارس,با,تکرار,ادعای,خود,در,باره,جزایر,سه,گانه,آبروی,برای,خود,باقی,نمی,گذارد Icana

عوض حیدرپور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بیانیه پایانی نشست شورای همکاری خلیج فارس در خصوص جزایر سه گانه ایران، تاکید کرد:  ادعای مالکیت برای جزایر ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک تکراری است، متاسفانه هر بار که شورای همکاری خلیج فارس چه سران چه وزرای آنها دور هم جمع می شوند این حرف غلط را تکرار می کند

نماینده مردم شهرضایی در مجلس نهم شورای اسلامی با بیان اینکه جزایر سه گانه جزو لاینفک جمهوری اسلامی ایران است، ادامه داد: به قول امام خمینی(س) جزایر ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک  سفینه های ثابت جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس هستند. بهتر است کشورهای عربی ادعای خود را تکرار نکنند چرا که با تکرار این موضوع جز اینکه آبروی خودشان برود کاری از پیش نخواهند برد.

وی با انتقاد از اینکه شورای همکاری خلیج فارس هرگز به وظایفش از جمله در موضوع سوریه و یمن عمل نکرده است، ادامه داد: اولین بار که شورای همکاری خلیج فارس تشکیل شد مصادف با  جنگ ایران و عراق بود که تجاوز غیر اصولی و غیر منطقی بر علیه جمهوری اسلامی ایران شروع کرد و در سالهای دفاع مقدس همیشه این شورا تشکیل می شد و ناجوانمردانه صدام را همراهی و علیه ایران بیانیه صادر می کردند.

این نماینده ادامه داد: اما بعد از اتمام دفاع مقدس، عراق که همیشه مورد حمایت شورای همکاری خلیج فارس بود به کویت یکی از همپیمانانش در این شورا حمله کرد و بعد از چند ماه شورای همکاری مجبور شد رویه گذشته و حمایت از صدام را کنار گذاشته و علیه عراق وارد کارزار شود.

حیدر پور با بیان اینکه پایه های تشکیل شورای همکاری خلیج فارس بر اساس نیرنگ و فریب بود گفت: مصداق بارز این فریب کاری وضعیت اسفبار مردم سوریه، عراق و یمن است. شورای همکاری خلیج فارس که تعصب عربی دارند نسبت به بهبود شرایط مردم این کشورها اقدامی انجام نمی دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: شورای همکاری خلیج فارس در مورد کشورهای سوریه یمن و عراق هیچ اقدام مثبتی انجام نداده است و به رویه باطل گذشته خود اصرار دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet