روز مجلس
1394/09/24 12:27:56
سرویس صحن
اسفنانی در نطق میان دستور:

نگاه وزارت نیرو در پرداخت خسارت ناشی از خشکسالی به کشاورزان عدالت‌محور باشد

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان با بیان اینکه پس از ۱۵ سال موضوع آبرسانی به ۵۳ مزرعه در شهرستان فریدونشهر در حال به نتیجه رسیدن است، گفت: لازم است نگاه وزارت نیرو در پرداخت خسارت ناشی از خشکسالی به کشاورزان فریدونشهر عدالت محور باشد.
نگاه وزارت نیرو در پرداخت خسارت ناشی از خشکسالی به کشاورزان عدالت‌محور باشد عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان با بیان اینکه پس از 15 سال موضوع آبرسانی به 53 مزرعه در شهرستان فریدونشهر در حال به نتیجه رسیدن است، گفت: لازم است نگاه وزارت نیرو در پرداخت خسارت ناشی از خشکسالی به کشاورزان فریدونشهر عدالت محور باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/106926.jpg نگاه,وزارت,نیرو,در,پرداخت,خسارت,ناشی,از,خشکسالی,به,کشاورزان,عدالت‌محور,باشد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمد علی اسفنانی در نشست علنی امروز سه شنبه ( 25 آذر) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور، گفت: قریب به 3 سال و نیم از دوره نمایندگی اینجانب درمجلس شورای اسلامی می گذرد و درخصوص مطالبات به حق مردم اقدامات و پیگیری هایی صورت گرفته که برخی به ثمررسیده و برخی نیز نیازمند عنایت و مساعدت مسئولان مربوطه می باشد.

نماینده مردم فریدن، فریدونشهرو چادگان درمجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر جهاد کشاورزی، افزود:‌ یکی از مهم ترین مسائل مبتلا به منطقه موضوع و قصه پر غصه سیب زمینی است که امنیت و حساس بودن آن در اولین نطق میان دستور بنده یعنی تاریخ سوم دی 91 و نطق های مورخ اول اسفند 91 و پنجم خرداد 94 و تذکرات دیگر به عرض رسیده است.

وی تاکید کرد:‌ جلسات مکرر با حضرتعالی چه خصوصی و چه با نمایندگان سایر استان ها تشکیل شده است که آخرین آن در هفته گذشته بود و مقرر گردید با جناب آقای نوبخت جلسه ای برگزار شود، البته این جلسه روز گذشته با معاون وی برگزار شد تا برخی نسبت به خرید سیب زمینی به جای خرید با نرخ تضمینی با نرخ توافقی صورت گیرد و برای برنامه میان مدت و طولانی مدت اقدامات شایسته از جمله تغییر الگوی کشت و توجه به آمایش منطقه ای و علمی و تسهیل صادرات اقدام شود.

این نماینده مردم درمجلس نهم ادامه داد:‌ ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته و پیگیری موجدانه موضوع مورد استدعا است.

اسفنانی خطاب به وزیر نیرو، تصریح کرد:‌ بالاخره پس از 15 سال موضوع آبرسانی به 53 مزرعه در شهرستان فریدونشهر در حال به نتیجه رسیدن و اقدام است که از این بابت پیگیری بیش از 3 ساله موضوع توسط مسئولان مربوطه و عنایت شما جای تشکر دارد.

وی یادآور شد: با تحویل آب به کشاورزان فریدونشهر بخش کوچکی از تعهدات آن وزارتخانه انجام شده تلقی می گردد، اما شایسته است درخصوص احداث سد ذخیره ای روستای نهضت آباد و نیز تحویل آب به کشاورزان جوی کریم وحدت آباد و نیز سایر مزارع خسارت دیده اقدام شایسته مبذول گردد.

وی تاکید کرد:‌ همانگونه که در نطق مورخ 19 مرداد 94 عنوان کردم درخصوص در حوزه زاینده رود بودن شهرستان های حوزه انتخابیه ام از حیث برداشت آب و پرداخت خسارت ناشی از خشکسالی نوعی دوگانگی در تصمیم گیری وجود دارد که شایسته است هم نگاه آن وزارتخانه نگاه عدالت محور باشد هم حق و حقوق مختصر کشاورزان خصوصا در روستاهای حجت آباد و دولت آباد به عدالت نزدیک شود.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، گفت:‌ مجموع تعهد وزارت نیرو درخصوص خسارت ناشی از حفر تونل چشمه 450 لیتر در ثانیه جهت کشاورزان خسارت دیده و 200 لیتر نیز توسط  رئیس جمهوری وقت در جمع مردم تعهد به تحریم جهت استفاده برای فضای سبز گردید که مدارک آن موجود است، لذا شایسته اسن این حق مردم نیز به زودی ادا گردد.

اسفنانی با بیان اینکه آب شرب شهر داران علی رغم پیگیری حدود 3 سال و تعهدات فراوان در این خصوص هنوز به سرانجام نرسیده است، گفت: این درحالی است که اوایل سال 93 قول انجام مطالعات و تصویب و اجرای عملیات آن داده شد که کماکان به سرانجام نرسیده است.

وی خطاب به وزیر بهداشت و درمان، افزود:‌ دستور موکد حضرتعالی در جهت تجهیز بیمارستان 32 تخت خوابی چادگان درحال به ثمر نشستن است، ساختمان تحویل وزارت بهداشت شده و بخشی از تجهیزات به بیمارستان منتقل شده است، اما لازم است اقدامات زیر نیز با سرعت بیشتری دستور به انجام شود.

وی گفت:‌ بیمارستان چادگان با توجه به قول قطعی افتتاح در ماه های گذشته هرچه سریعتر انجام و مردم این منطقه از نعمت وجود آن بهره مند شود، اگر چه آخرین قول که شب گذشته توسط رئیس بیمارستان اعلام گردید افتتاح در دهه فجر است، اما به نظر می رسد هریک روز که با اندازه زودتر صورت گیرد ممکن است جان یکنفر از مرگ حتمی نجات یابد.

این نماینده مردم درمجلس نهم، تصریح کرد:‌ اگرچه تاکنون بیمارستان در شهرستان بویین میاندشت احداث نگردیده اما بخش درمان بستر درمانگاه شبکه بهداشت و درمان این شهرستان نیز نیاز به توجه و آماده سازی دارد، بنابراین ضمن تشکر از مساعدت های ویژه درجهت احداث خانه های بهداشت در روستاهای این شهر تحویل ساختمان مربوطه به درمان بستر بویین میان دشت مورد استدعا است.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس خطاب به وزیر آموزش و پرورش ضمن تشکراز اقدامات وی در اجرای طرح رتبه بندی معلمان، گفت: ‌دراین طرح تعدادی از معلمان ازجمله کادر غیرآموزشی از مواهب این طرح بی بهره ماندند که شایسته است دراین خصوص توجه شود، همچنین تفاوت فاحش در حقوق بازنشستگان فرهنگی غیر قابل توجیه و بی عدالتی محض است، بنابراین شایسته است که دراین خصوص اقدامات لازم صورت گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet