خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1394/09/24 12:01:13
سرویس صحن
باهنر:

مذاکرات و برجام باعث تأخیر در ارائه لایحه بودجه و برنامه ششم شده است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص تأخیر در ارائه لایحه بودجه و برنامه ششم از سوی دولت به مجلس گفت: مذاکرات و بررسی برجام، ارائه لایحه بودجه و برنامه توسعه را تحت تأثیر قرار داده؛ هر چند دولت موظف به عمل به قوانین است.
مذاکرات و برجام باعث تأخیر در ارائه لایحه بودجه و برنامه ششم شده است نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص تأخیر در ارائه لایحه بودجه و برنامه ششم از سوی دولت به مجلس گفت: مذاکرات و بررسی برجام، ارائه لایحه بودجه و برنامه توسعه را تحت تأثیر قرار داده؛ هر چند دولت موظف به عمل به قوانین است. https://cdn.icana.ir/d/019/56074.jpg مذاکرات,و,برجام,باعث,تأخیر,در,ارائه,لایحه,بودجه,و,برنامه,ششم,شده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا پورابراهیمی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 24 آذرماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر آیین نامه‌ای براساس ماده 184 و 186 آیین نامه داخلی مجلس گفت: با توجه به اینکه امسال سال پایانی برنامه پنجم توسعه است، دولت از ابتدای سال موظف بوده برنامه ششم توسعه را و لایحه بودجه را در 15 آذرماه به مجلس ارائه کند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه اقدام دولت عدول از آیین نامه داخلی مجلس محسوب می شود، گفت: به نظر می رسد امکان بررسی همزمان لایحه بودجه، برنامه ششم توسعه و البته احکام دائمی وجود ندارد.

وی با یادآوری اینکه دو ماه زمان برای بررسی بودجه لازم است گفت: تأخیر ارائه لایحه بودجه و برنامه باید در هیأت رئیسه مطرح و مورد نظر قرار گیرد.

محمدرضا باهنر در پاسخ به تذکر پورابراهیمی گفت: دولت اگرچه طبق قوانین و مقررات باید عمل کند و تا کنون لایحه بودجه و برنامه ششم را می بایست به مجلس ارائه می کرد اما مذاکرات و برجام تأخیر ارائه لایحه بودجه و برنامه ششم را تحت تأثیر قرار داده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: از هر کمیسیون تخصصی مجلس دو نماینده برای بررسی قوانین دائمی برنامه و نمایندگانی برای کمیسیون تلفیق بودجه و کمیسیون تلفیق برنامه که در پیش روی مجلس است لازم است، لذا درخواست می شود اعضای کمیسیون ها بین خود تقسیم کار کنند و افراد هر کمیسیون تلفیق را مشخص سازند؛ هر چند حضور در چند کمیسیون تلفیق منع قانونی ندارد اما قاعدتا رسیدگی به چند کار امکان پذیر نیست./ 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet