هدر موبایل
1394/09/24 12:46:53
سرویس صحن
فیروزی در نطق میان دستور:

پسابرجام راه را برای امنیت بخش‌خصوصی در سرمایه‌گذاری مولد هموار سازد/ 5 میلیون بیکار یقه سفید داریم

نماینده مردم نطنز در مجلس با بیان اینکه امروز مشکل جامعه ما بیکاری است، گفت: باعث تاسف است که در برنامه ششم سن بازنشستگی را دولتمردان افزایش می دهند؛ پس کی نوبت به جوانان می رسد؟
پسابرجام راه را برای امنیت بخش‌خصوصی در سرمایه‌گذاری مولد هموار سازد/ 5 میلیون بیکار یقه سفید داریم نماینده مردم نطنز در مجلس با بیان اینکه امروز مشکل جامعه ما بیکاری است، گفت: باعث تاسف است که در برنامه ششم سن بازنشستگی را دولتمردان افزایش می دهند؛ پس کی نوبت به جوانان می رسد؟ https://cdn.icana.ir/d/019/43145.jpg پسابرجام,راه,را,برای,امنیت,بخش‌خصوصی,در,سرمایه‌گذاری,مولد,هموار,سازد/,5,میلیون,بیکار,یقه,سفید,داریم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمد فیروزی در نشست علنی امروز سه شنبه (24 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، افزود: ملت ایران می دانند که غربی ها ( 1+5 ) به طورطبیعی برجام را بر PMD ترجیح می دهند زیرا از طریق PMD فقط می توانستند سوالات ابداعی خود را مطرح کنند؛ به عبارت دیگر رابطه برجام و PMD عموم و خصوص مطلق است لیکن ازطریق برجام راه های گوناگون برای رصد ایران دارد.

نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در همین راستا بود که رهبر معظم انقلاب از آن به نفوذ تعبیر نمودند لذا ما امیدواریم فضای پسابرجام طبق قول دولت تدبیر و امید به رفع مشکلات کشور از جمله بیکاری، تورم، رکود و گرانی با پول های آزاد شده در حدود 120 میلیارد دلار، کمک کند.

این نماینده مردم درمجلس نهم تصریح کرد: فضای پسابرجام باید راه را برای امنیت بخش خصوصی در سرمایه گذاری مولد و در نتیجه اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری هموار سازد.

وی با بیان اینکه امروز مشکل جامعه ما بیکاری است، گفت: حدود 5 میلیون بیکار یقه سفید داریم شاید نتوانیم برای این گروه شغل دولتی ایجاد کنیم اما باید بسترهای شغلی را برای آنها فراهم سازیم باعث تاسف است که در برنامه ششم سن بازنشستگی را دولتمردان افزایش می دهند پس کی نوبت به جوانان می رسد آیا فضای پسا برجام می خواهد این شرایط را ایجاد کند یا نوعی داروی موقت و مسکن خواهد بود.

وی در تذکری به مسئولان اجرایی کشور افزود: ابتدا از وزیر دادگستری به دلیل حضور در مراسم 28 صفر در آستان مقدس آقا علی عباس و سید محمد، تشکر می کنم و از وزیر صنعت، معدن و تجارت درخواست دارم تا از برداشت بی‌رویه معادن در شهرهای نطنز، طرق ؟، و روستاهای کمیجان و اوره که باعث نارضایتی عمومی شده جلوگیری کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: ازوزیر نیرو نیز درخواست دارم در خصوص تسریع در عملیاتی کردن پروژه انتقال آب شرب از سرچشمه زاینده‌رود به اردستان- بادرود- نطنز که متاسفانه در تابستان امسال با کم آبی شدید این شهرها دچار بودند اقدامات جدی انجام دهد.

نماینده مردم نطنز درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: برقراری تعرفه‌ گرمسیری برق برای شهرهای خالد آباد، بادرود، سرآسیاب، عباس آباد، اریسمان، تسریع در مشکل آب رسانی به روستاهای قهرود- جونیان نیز خواستارم.

وی گفت: از وزیر نفت می خواهم تعرفه سردسیری گاز برای شهرهای نطنز، جوشقان، را برقرار کند همچنین ضمن تشکر از وزیر راه و شهرسازی می خواهم که در خصوص تسریع در تکمیل باند دوم جاده بادرود- کاشان، تکمیل باند دوم جاده جوشقان قالی به میمنه، تکمیل باند دوم خالد آباد و خالد آباد به جاده ترانزیت اقدامات مهمی انجام دهد.

فیروزی یادآور شد: از وزیر بهداشت و درمان در خصوص تکمیل درمانگاه جوشقان قالی، نیاز شهر کامو و چوگان به آمبولانس که بارها پیگیری شده است همچنین تسریع در تکمیل بیمارستان فاطمیه بادرود و راه‌اندازی اطاق عمل این بیمارستان، تجهیز درمانگاه‌های شهر طرق رود، تکمیل اورژانس شهر نطنز، ارتقای مرکز بهداشتی اریسمان به درمانگاه انتظار مردم می‌باشد

وی ضمن تشکر از وزیر آموزش و پرورش به جهت اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان که باعث ایجاد انگیزه برای فرهنگیان عزیز شده است، تاکید کرد: تسریع در رفع مشکل حقوق بازنشستگان فرهنگیان که در مظلومیت به سر می‌برند با هماهنگی سازمان بازنشستگی انتظار این عزیزان می‌باشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، یادآور شد: ازوزیر کشور درخواست دارم با توجه به پیگیری‌های قبلی و توجه حضرتعالی در خصوص ارتقای بخش امامزاده (بادرود) به شهرستان، تسریع در اعزام کارشناسان تقسیمات کشوری انتظار مردم می‌باشد.

وی در تذکری به وزیر جهاد کشاورزی گفت: در خصوص رفع مشکل زمین‌های کشاورزی اقدامات جدی صورت گیرد؛ آقای حجتی شما در خصوص حمایت از کشاورزان مظلوم هیچگونه برنامه‌ حمایتی ندارد لذا انتظار این مردم زحمتکش حمایت وام‌های قرض الحسنه و یارانه به صنعت کشاورزی می‌باشد.

فیروزی تصریح کرد: از وزیر ورزش و جوانان درخواست دارم در تکمیل پروژه‌های ورزشی ده آباد، فمی ، خالد آباد، طامه و احداث سالن ورزشی در کشور اقدامات مهمی انجام دهد همچنین از رئیس صدا و سیما می خواهم در راه‌اندازی دیجیتال در روستاهای قهرود، طرق رود را مورد توجه قرار دهد همچنین از مسئولان بنیاد مسکن و انقلاب اسلامی می خواهم در تکمیل طرح‌ها و سند دار کردن منازل و روستاهای اسپیدان، میلاجرد، ابیانه ، ده آباد، قهرود، خیرآباد، اریسمان، صالح آباد، سرآسیاب، عباس آباد، فمی انتظار مردم زحمتکش روستاها اقدام کند.

وی در تذکر به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در خصوص رفع مشکل تبعیض آمیز حقوق و مزایای زیر مجموعه وزارت کار که تفاوت حقوق فاحش آن‌ها باعث نارضایتی شده است خواستار اقدامات جدی هستیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس در تذکر به وزیر اقتصاد نسبت به تحیر و سرگردانی مردمی که در موسسه ثامن الحج پس انداز نموده‌اند تاکید کرد و افزود: این موسسه بیش از یک دهه سابقه فعالیت در کل کشور و نامش در پورتال بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ثبت بوده است، براین اساس دو میلیون و پانصد هزار نفر از اقشار مختلف مردم کارگر، پیرمرد، پیرزن، استاد دانشگاه، معلم، نظامی و غیره پس انداز خود را در آن موسسه جمع کرده‌اند. این موسسه بیش از 500 شعبه دارد چرا با احساسات مردم به خاطر غرض ورزی‌های شخصی و جناحی بازی می‌شود، چرا با توجه به شرایط کشور جامعه را ملتهب می‌سازید،‌ چرا مردم را به تظاهرات وا می‌دارید. تسریع در رفع مشکل و صدور مجوز انتظار مردم است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet