آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بیاتیان:

درآمدهای پتروشیمی‌ها به جیب دلالان و واسطه‌ها می‌رود

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس عدم شفافیت در درآمدهای پتروشیمی‌ها را یکی از چالش‌های این بخش عنوان کرد و گفت: اغلب درآمدهای بخش پتروشمی به جیب دلالان و واسطه‌ها می‌رود.
جمعه 11 دی 1394 ساعت 09:22
درآمدهای پتروشیمی‌ها به جیب دلالان و واسطه‌ها می‌رود عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس عدم شفافیت در درآمدهای پتروشیمی‌ها را یکی از چالش‌های این بخش عنوان کرد و گفت: اغلب درآمدهای بخش پتروشمی به جیب دلالان و واسطه‌ها می‌رود. https://cdn.icana.ir/d/019/51824.jpg درآمدهای,پتروشیمی‌ها,به,جیب,دلالان,و,واسطه‌ها,می‌رود Icana

سیدمحمد بیاتیان درگفت‌و‌گو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، در مورد وضعیت و چالش‌های صنعت پتروشیمی،گفت: تحریم‌های مهم‌ترین و به عنوان چالش اصلی پتروشیمی ها در چند سال اخیر بود و در دوران پساتحریم فکر می‌کنم به این مشکل مواجه نخواهیم شد.
نماینده مردم بیجار و گروس درمجلس شورای اسلامی افزود: بحث صادرات محصولات پتروشیمی و اقتصاد غیرنفتی از صنایع بسیار مهم است که در این سالها نتوانستیم نقشی ایفا کنیم.

وی ادامه داد: سیاست‌ها دوگانه و یا چندگانه هم در بخش پتروشیمی ها یکی از مشکلاتی بوده است و در کنار آن عدم شفافیت در درآمد پتروشیمی‌ها که اغلب درآمدهای این بخش به جیب دلالان و واسطه‌ها می‌رود.

 

در دوران پسا تحریم به سمت شکوفایی صنعت پتروشیمی حرکت کنیم

بیاتیان با اشاره به دخالت‌های دولت در پتروشیمی از چالش‌های این بخش عنوان و بیان کرد: امیدواریم در دوران پساتحریم به سمت شکوفایی صنعت پتروشیمی حرکت کنیم.

این نماینده مردم درمجلس نهم در خصوص اینکه مدیران پتروشیمی خواستار سرمایه گذاری دولت در این بخش هستند،تاکید کرد: با توجه به سیاست اصل 44 قانون اساسی تکلیف مشخص است و راه برون رفت از بحران در حوزه اقتصاد و تولید خصوصی سازی و عدم دخالت دولت است.

وی تصریح کرد: اگر بخش خصوصی توان نداشته و برای سرمایه گذاری مشکلاتی دارد می‌توان این موضوع را با وضع قوانین و بخشنامه‌هایی حل کرد و در هر حوزه‌ای دولت در آن دخالت و حضور داشته است،مطمئن باشید در آن حوزه با معضلات و مشکلات زیادی روبرو بوده است.

بیاتیان اضافه کرد: درخواستی که مدیران پتروشیمی عنوان کردند، شاید این بوده است که دولت خودش  باید در امر سرمایه گذاری کمک کند، ولی نباید دولت سهامداری و سرمایه گذاری کند و می‌توانیم از منابع ارزی و ریالی که در اختیار بانک‌ها و صندوق توسعه ملی است، برای کمک به بخش خصوصی کمک شود.

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهارکرد: دولت باید شرایط را برای سرمایه گذاری در پتروشیمی تسهیل کند و موانع را بردارد و حتی از سرمایه گذاری خارجی در این بخش استفاده کنیم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000