هدر موبایل
1394/09/25 10:25:53
سرویس فرهنگی
گروسی با اشاره به آمار بالای دوپینگ در کشتی‌گیران ایرانی:

کاهش اعتمادبه‌نفس کشتی‌گیران به دلیل فشار مسابقات پی‌درپی، عامل روآوردن آنها به دوپینگ

عضو فراکسیون ورزش مجلس، عدم اعتماد به نفس در جوانان کشتی‌گیر به دلیل فشار مسابقات پی‌درپی را اصلی‌ترین دلیل گرایش آن‌ها به دوپینگ دانست و گفت: عدم ایجاد شرایط مساعد مالی و معنوی، شرایط کاهش اعتماد به نفس کشتی‌گیران و گرایش آن‌ها به دوپینگ را باعث می‌شود.
کاهش اعتمادبه‌نفس کشتی‌گیران به دلیل فشار مسابقات پی‌درپی، عامل روآوردن آنها به دوپینگ عضو فراکسیون ورزش مجلس، عدم اعتماد به نفس در جوانان کشتی‌گیر به دلیل فشار مسابقات پی‌درپی را اصلی‌ترین دلیل گرایش آن‌ها به دوپینگ دانست و گفت: عدم ایجاد شرایط مساعد مالی و معنوی، شرایط کاهش اعتماد به نفس کشتی‌گیران و گرایش آن‌ها به دوپینگ را باعث می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/119643.jpg کاهش,اعتمادبه‌نفس,کشتی‌گیران,به,دلیل,فشار,مسابقات,پی‌درپی،,عامل,روآوردن,آنها,به,دوپینگ Icana

حسین گروسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در این باره که ایران بیشترین خسارت را از بابت دوپینگ در رشته کشتی دیده، گفت: باید بررسی کرد چه اتفاقاتی افتاده که کشتی‌گیران به این مرحله رسیده‌اند، درواقع باید این موضوع را به لحاظ فنی، مالی و روانی مورد واکاوی قرار داد. 

نماینده مردم شهریار، ملارد و قدس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسئولان باید دقت کنند هر فردی که وارد تیم ملی می‌شود در سال چند بار می‌تواند خود را ریکاوری کنند تا لازم نباشد یک باره او را در هجمه‌ای از مسابقات جهانی قرار دهند؛ چراکه وقتی ورزشکاری از یک مسابقه وارد مسابقه دیگری می‌شود توان احیاء خود را به لحاظ  روانی از دست می‌دهد به همین دلیل اعتماد به نفس آن کاهش یافته و به سمت دوپینگ می‌روند.

وی با بیان اینکه برای حل این مشکل می‌توان یک قهرمان را فقط به مسابقات مهم فرستاد و حضور آن را در بازی‌های مختلف برنامه‌ریزی کرد تا فشارها از او کاسته شود، گفت: کشتی گیر در صورت داشتن آسودگی خاطر از وضعیت مالی و معیشتی برای رسیدن به موفقیت و شرایط مالی مساعد بعد از قهرمانی دست به هر کاری نخواهد زد.

گروسی با تاکید براینکه توجه به نیازهای روحی و معنوی برای افزایش اعتماد به نفس ورزشکاران ضروری است، افزود: درواقع دوپینگ یک ورزشکار «اعتماد به نفس» او است و اگر این عنصر ضروری را نداشته باشد ممکن است برای کسب سکوی قهرمانی به رفتارهای غیرقانونی روی بیاورد.

 

عضو فراکسیون ورزش مجلس با بیان اینکه عدم اعتماد به نفس در جوانان کشتی‌گیر، اصلی‌ترین دلیل گرایش آن‌ها به دوپینگ دانست گفت: عدم ایجاد شرایط مساعد مالی و معنوی شرایط کاهش اعتماد به نفس کشتی گیران و گرایش آن‌ها به دوپینگ را فراهم می‌کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در خبرها آمده است فهرست محرومان کشتی جهان نشان می‌دهد که ایران بیشترین خسارت را از بابت دوپینگ در کشتی دیده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet