هدر موبایل
1394/09/25 09:44:06
سرویس اجتماعی
حسینی:

بحران فقر بابسته شدن بازارچه‌های مرزی/بیکاری درسیستان بیداد می‌کند

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس با انتقاد از بی‌توجهی به راه‌اندازی بازارچه‌های مرزی در سیستان، گفت: متاسفانه به دلیل عدم راه اندازی بازارچه های مرزی ناهنجاری و ناامنی های زیادی را شاهد هستیم.
بحران فقر بابسته شدن بازارچه‌های مرزی/بیکاری درسیستان بیداد می‌کند نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس با انتقاد از بی‌توجهی به راه‌اندازی بازارچه‌های مرزی در سیستان، گفت: متاسفانه به دلیل عدم راه اندازی بازارچه های مرزی ناهنجاری و ناامنی های زیادی را شاهد هستیم. https://cdn.icana.ir/d/019/126095.jpg بحران,فقر,بابسته,شدن,بازارچه‌های,مرزی/بیکاری,درسیستان,بیداد,می‌کند Icana

سیدباقر حسینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر ضرورت ایجاد بازارچه‌های مرزی در کشور به ویژه در سیستان، افزود: ایجاد بازارچه‌های مرزی در کشور با هدف تامین معیشت مرزنشینان به ویژه در منطقه سیستان مصوب شد و با توجه به کشیده شدن دیوار امنیتی، قرار بود تا همراه با این دیوار مراوادات مردم،  مبادلات تجاری و استفاده از فرصت مرز با تاسیس بازارچه مرزی شکل گیرد.

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: متاسفانه به دلیل عدم راه اندازی بازارچه‌های مرزی ناهنجاری و ناامنی‌های زیادی را شاهد هستیم تا زمانی که دیوار امنیتی وجود نداشت، بازارچه مرزی فعال و رونق اقتصادی خوبی در منطقه حاکم بود به گونه‌ای که از نقاط مختلف برای خرید به این مناطق سفر می کردند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه با احداث دیوار امنیتی و بسته شدن بازارچه های مرزی فقر و محرومیت درمنطقه تشدید شده است، تصریح کرد: اکنون با بسته شدن این بازارچه زمینه هیچ گونه اشتغالی فراهم نیست از سویی دیگر به دلیل خشکسالی و عدم ورود آب به سیستان از طریق رود هیرمند و خشکی تالاب هامون بخش اعظمی از مردم بیکار شدند لذا لازم است هرچه سریع تر وزارت کشور تمهیداتی برای رفع این معضل بیندیشد.

وی یادآور شد: این وضعیت باعث شده مردم مهاجرت کرده و روستاها خالی از سکنه شوند درحالی که تاکنون پیگیری های زیادی صورت گرفته اما به طور مقطعی این بازارچه ها راه اندازی شد اما بعد از مدتی دوباره بسته شدند.

حسینی تاکید کرد: واقعیت آن است که در زمینه راه اندازی بازارچه های مرزی متولی درستی وجود ندارد و درمورد فعالیت آن نیز سلیقه ای عمل می شود به گونه ای که گمرک، مرزبانی و فرمانداری هر یک براساس میل و سلیقه خود عمل می کنند و هیچ مدیریت صحیحی برای نظارت برعملکرد آنها وجود ندارد.

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: وزارت کشور باید برنامه ریزی دقیقی در این زمینه داشته باشد این درحالی است که اکنون تنها راهکار برای معیشت و جلوگیری از مهاجرت مردم و کاهش ناامنی ها فعالیت بازارچه های مرزی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet