هدر موبایل
1394/09/25 08:32:00
سرویس سیاسی
دواتگری:

بسته شدن پرونده هسته ای نشان از صداقت ایران است/PMD با تدابیر رهبری و پیگیری تیم مذاکره کننده بسته شد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پرونده هسته ای ایران با تدابیر رهبری و پیگیری تیم مذاکره کننده هسته ای بسته شد اظهار داشت: بسته شدن PMD مصداق بارز صداقت جمهوری اسلامی است چرا که ما بارها تاکید داشتیم ساخت و ذخیره سلاح هسته ای به فتوای مقام معظم رهبری حرام است.
بسته شدن پرونده هسته ای نشان از صداقت ایران است/PMD با تدابیر رهبری و پیگیری تیم مذاکره کننده بسته شد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پرونده هسته ای ایران با تدابیر رهبری و پیگیری تیم مذاکره کننده هسته ای بسته شد اظهار داشت: بسته شدن PMD مصداق بارز صداقت جمهوری اسلامی است چرا که ما بارها تاکید داشتیم ساخت و ذخیره سلاح هسته ای به فتوای مقام معظم رهبری حرام است. https://cdn.icana.ir/d/019/84479.jpg بسته,شدن,پرونده,هسته,ای,نشان,از,صداقت,ایران,است/PMD,با,تدابیر,رهبری,و,پیگیری,تیم,مذاکره,کننده,بسته,شد Icana

مهدی دواتگری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بسته شدن پرونده هسته ای ایران با قطعنامه شورای حکام تاکید کرد:  بسته شدن PMDو ادعای فعالیت نظامی هسته ای در ایران پیروزی بزرگی برای ملت ایران است که با  تدابیر مقام معظم رهبری و نقش آفرینی تیم دیپلماسی کشور  محقق شد.

صداقت ایران ثابت شد

نماینده مردم مراغه در مجلس نهم شورای اسلامی با بیان اینکه پایداری و پایداری ملت ایران در بسته شدن این پرونده نقش بسزایی داشت، ادامه داد: بسته شدن پرونده هسته ای ایران صرف نظر از این که می توان اشکالاتی اساسی به برخی بخش های قطعنامه و گزارش آمانو گرفت نشان داد که جمهوری اسلامی ایران صادق است و بر اساس فتوای رهبری به واقع نسبت به تولید بمب هسته ای گامی برداشته نشده است.

این نماینده در خصوص اشکالات وارده به قطعنامه و دلایل آن توضیح داد: در قطعنامه عنوان شده است که ایران از سال 2003 به بعد گامی برای فعالیت نظامی هسته ای برنداشته و اما تاکید دارند پیش از 2003 تحقیقات و مطالعاتی در این باره انجام داده است. این ادعا تنها برای سر پوش گذاشتن بر روی ادعا واهی فعالیت نظامی هسته ای ایران است و غرب تلاش دارد رسوایی خود را به نوعی توجیه کند.

غرب رسوا شد

دواتگری با بیان اینکه غرب به دنبال بهانه برای اعمال تحریم های ناجوانمردانه بود، اظهار داشت: آنها 12 سال به ایران اتهام زدند اما اکنون مشخص شدن نظام جمهوری اسلامی صادقانه عمل کرده است و رسوایی برای غربی ها باقی ماند.

وی ادامه داد: آمریکا در سال های اخیر به بهانه ذخایر سلاح هسته ای به عراق و پاکستان حمله نظامی کرد تا به این واسطه امنیت ایران را به خطر بیندازد اما با حضور مردم و حمایت آنها از رهبری و دولت ، حقانیت جمهوری اسلامی ایران مشخص شد.

اجرای برجام کلید خورد

این نماینده با بیان اینکه عملا با بسته شدن پرونده هسته ای ایران اجرای برجام کلید خورده است، تاکید کرد: گام بعدی رفع تحریم های ظالمانه است که فشار آن 12 سال بر روی ملت ایران بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص نقاط قوت قطعنامه بسته شدن پرونده هسته ای ایران گفت: به واسطه این قطعنامه ایران در عرصه بین المللی به رسمیت شناخته شده است و می توانند در بحث تحقیقات علمی و فنی که به مدت 12 سال از آن محروم بود اقدام کند و این ظرفیت را افزایش دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet