هدر موبایل
1394/09/25 10:38:49
سرویس سیاسی
حقیقت پور:

اثبات حقانیت ایران با مختومه‌شدنPMD/تبریک به تیم‌مذاکره‌کننده/رفع کامل تحریم ابتدای سال آینده

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک به تیم مذاکره کننده هسته ای کشور برای تلاش در جهت بسته شدن پرونده هسته ای ایران تاکید کرد: پرونده ۱۲ساله PMD فشارهای بسیاری بر ملت ایران وارد کرد و با بسته شدن آن مشخص شد که سیستم های بین المللی ناکارآمد هستند.
اثبات حقانیت ایران با مختومه‌شدنPMD/تبریک به تیم‌مذاکره‌کننده/رفع کامل تحریم ابتدای سال آینده نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک به تیم مذاکره کننده هسته ای کشور برای تلاش در جهت بسته شدن پرونده هسته ای ایران تاکید کرد: پرونده 12ساله PMD فشارهای بسیاری بر ملت ایران وارد کرد و با بسته شدن آن مشخص شد که سیستم های بین المللی ناکارآمد هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/111009.jpg اثبات,حقانیت,ایران,با,مختومه‌شدنPMD/تبریک,به,تیم‌مذاکره‌کننده/رفع,کامل,تحریم,ابتدای,سال,آینده Icana

منصور حقیقت پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بسته شدن پرونده هسته ای ایران اظهار داشت: غرب با ادعای فعالیت نظامی هسته ای در ایران و ادعای انحراف از مسیر هسته ای با تحریم 12 ساله بر ملت ایران فشار آورد و اکنون مشخص شد ادعای انحراف آنها نادرست بود.

شاهد ظلم سیستم های بین المللی به ملت ایران بودیم

نماینده مردم اردبیل در مجلس نهم شورای اسلامی با بیان اینکه قطعنامه شورای حکام ثابت کرد ایران صادق است ادامه داد: صداقت و درستی جمهوری اسلامی ایران به جهانیان نشان داده و از آن سو نا کارآمدی سیستم های بین المللی به رخ کشیده شد.

حقانیت ایران ثابت شد

وی تاکید کرد: مشخص شد سیستم های بین المللی به راحتی حق ملت ها را ضایع و ظلم می کنند، همان ظور که 12 سال به ملت ایران ظلم کردند و چه لطمات و خسارتی به این ملت وارد نشد. آنها با این قطعنامه اعتراف کردند سازمان های بین المللی خطا و انحراف بسیاری دارند.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت  در مجلس اظهار داشت: شورای حکام در واقع حقانیت جمهوری اسلامی ایران را تصویب کردند و این موضوع را به تیم مذاکره کننده هسته ای که پیگیری مستمری داشتند تبریک می گویم.

اقدامات ایران با اجرایی شدن برجام

حقیقت پور با بیان اینکه بسته شدن PMDعملا به معنای آغاز اجرای برجام است، توضیح داد: از امروز عملا اجرای برجام آغاز می شود و ایران باید به برخی تعهدات خود در زمینه برداشتن تعداد اضافی سانتریفیوژ ها، جابجایی اورانیوم غنی شده با کیک زرد و خروج قلب راکتور خنداب اراک اقدام کند.

رفع کامل تحریم ابتدای سال آینده

وی ادامه داد: بعد از این کارهای، آژانس بین المللی هسته ای بازدیدی از اقدامات ایران خواهد داشت و گزارشی ارائه می کند تا بعد از آن رفع تحریم ها عملا آغاز شود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با توجه به اینکه این اقدامات زمان بر است تصور می کنم رفع کامل تحریم ابتدای سال آینده صورت گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet