هدر موبایل
1394/09/25 11:07:24
سرویس سیاسی
احمدی:

موارد ابهام‌آمیز قطعنامه شورای حکام برای حفظ آبروی غرب است/ادعاهای آژانس از نظر حقوقی هیچ جایگاهی ندارد

رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس٬ با بیان اینکه ادعاهای آژانس درباره وجود یک ساختار سازمانی مربوط به ابعاد نظامی احتمالی و مطالعات مربوطه از نظر حقوقی هیچ جایگاهی ندارد٬ گفت: از نظر جمهوری اسلامی پرونده هسته‌ای بسته شده و دیگر هیچ موضوع و ادعایی در این رابطه جایگاهی ندارد.
موارد ابهام‌آمیز قطعنامه شورای حکام برای حفظ آبروی غرب است/ادعاهای آژانس از نظر حقوقی هیچ جایگاهی ندارد رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس٬ با بیان اینکه ادعاهای آژانس درباره وجود یک ساختار سازمانی مربوط به ابعاد نظامی احتمالی و مطالعات مربوطه از نظر حقوقی هیچ جایگاهی ندارد٬ گفت: از نظر جمهوری اسلامی پرونده هسته‌ای بسته شده و دیگر هیچ موضوع و ادعایی در این رابطه جایگاهی ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/122500.jpg موارد,ابهام‌آمیز,قطعنامه,شورای,حکام,برای,حفظ,آبروی,غرب,است/ادعاهای,آژانس,از,نظر,حقوقی,هیچ,جایگاهی,ندارد Icana

وحید احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت٬ با اشاره به بسته شدن پرونده هسته ای ایران٬ گفت: قطعنامه روز گذشته در شورای حکام به تصویب رسید و عملا پرونده هسته ای ایران به‌ویژه موضوع (PMD)بسته شد.

نماینده مردم کنگاور٬ صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی٬ با اشاره اقدامات کشورهای اخیر در 12 سال اخیر علیه ایران٬ افزود: آمریکا و کشورهای غربی در این سال‌ها با اتکا به ادعاهای واهی و دروغین٬ بر جمهوری اسلامی فشارهای اقتصادی و سیاسی آوردند٬ حال قطعنامه روز گذشته شورای حکام نشان می‌دهد که تمام ادعاهای کشورها دروغ بوده است.

وی ادامه داد: در قطعنامه روز گذشته شورای حکام به برخی فعالیت‌های ایران درباره وجود یک ساختار سازمانی مربوط به ابعاد نظامی احتمالی قبل از سال 2003 اشاره شده٬ البته این مسئله برای این ایران جای تعجب نیست٬ زیرا اگر آژانس تمام ادعاها را در گزارش خود نقش می‌کرد٬ عملا آبروی و نظام اطلاعاتی غرب به زیر سؤال می‌رفت.

احمدی با بیان اینکه ادعاهای آژانس درباره وجود یک ساختار سازمانی مربوط به ابعاد نظامی احتمالی و مطالعات مربوطه از نظر حقوقی هیچ جایگاهی ندارد٬ افزود: از نظر جمهوری اسلامی پرونده هسته‌ای بسته شده و دیگر هیچ موضوع و ادعایی در این رابطه جایگاهی ندارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ تصریح کرد: اذعان به تکمیل نقشه راه بین ایران و آژانس، لغو 12 قطعنامه پیشین شورای حکام در باره ایران و خاتمه دادن به موضوع اجرای پادمان در ایران در دستور کار آژانس و ایجاد موضوع جدیدی تحت عنوان اجرای برجام بخشی از نکات مثبت قطعنامه اخیر است.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس٬ ادامه داد: به طور حتم پرونده PMD  در آژانس بسته شده٬ اما این احتمال همواره وجود دارد که غربی‌ها در آینده بازی دیگری را آغاز کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet