هدر موبایل
1394/09/25 13:00:17
سرویس اجتماعی
سعیدی مطرح کرد:

تلاش دستگاه‌ها برای تحقق سیاست‌های جمعیتی/تاثیر مثبت بیمه ازدواج در کاهش طلاق و افزایش ازدواج

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بیمه ازدواج را گامی در جهت تحکیم بنیان خانواده و اجرای سیاست‌های جمعیتی خواند وگفت: تلاش برای حل مشکل بیکاری نیز باید در اولویت کاری دولت قرار گیرد.
تلاش دستگاه‌ها برای تحقق سیاست‌های جمعیتی/تاثیر مثبت بیمه ازدواج در کاهش طلاق و افزایش ازدواج عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بیمه ازدواج را گامی در جهت تحکیم بنیان خانواده و اجرای سیاست‌های جمعیتی خواند وگفت: تلاش برای حل مشکل بیکاری نیز باید در اولویت کاری دولت قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/43625.jpg تلاش,دستگاه‌ها,برای,تحقق,سیاست‌های,جمعیتی/تاثیر,مثبت,بیمه,ازدواج,در,کاهش,طلاق,و,افزایش,ازدواج Icana

محمداسماعیل سعیدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با مثبت ارزیابی کردن بیمه ازدواج در کشور، افزود: امروزه بحث افزایش آمار ازدواج جزو دغدغه‌های اصلی مسئولان به شمار می رود و با توجه به ابلاغ سیاست‌های جمعیتی از سوی  مقام معظم رهبری، هر اقدام مثبتی که بتواند درجهت رفع موانع و پشتیبانی از امر ازدواج برآید قابل تقدیر است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بر اساس آمارهای موجود متاسفانه شاهد رشد طلاق و کاهش ازدواج در کشور به ویژه در کلانشهرها هستیم به گونه ای که از هر 2.5 ازدواج یک مورد به طلاق می انجامد که این آمار بسیار نگران کننده و هشدار دهنده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: وضعیت اسفناک طلاق درکشور نشان دهنده نوعی تزلزل در زندگی مشترک است که باید عوامل آن ریشه یابی شده و درجهت رفع آن برنامه ریزی شود.

وی با یادآوری عوامل موثر در افزایش طلاق و کاهش ازدواج در کشور، تاکید کرد: بیکاری و معیشت تاثیر بسیار مستقیمی را بر روابط خانوادگی گذاشته چرا که جوانان قادر به تامین هزینه های زندگی نیستند، از سویی دیگر باعث از بین رفتن انگیزه ازدواج بین جوانان شده است؛ بر همین اساس لزوم مشاوره خانواده و مشاوره های قبل از ازدواج بیش از هر زمان دیگری مشهود است که برای افزایش آمار ازدواج و کاهش طلاق باید مورد توجه قرار گیرد.

سعیدی یادآور شد: دولت باید اعتبار ویژه‌ای برای حمایت از زوج های جوان در نظر بگیرد از سویی دیگر بیمه ازدواج نیز می‌تواند به امر ازدواج کمک کند چراکه عدم آشنایی جوانان با امر ازدواج، به بالا رفتن آمار طلاق می انجامد لذا حمایت های بیمه ای گام موثری برای کمک به جوانان است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: باید مهار‌ت‌های لازم برای ادامه زندگی نیز به جوانان داده شودزیرا اغلب طلاق ها بعد از زندگی 5 ساله صورت می گیرد و دوام پایداری ندارد لذا بخشی از این مشکل را می توان با حمایت های بیمه ای رفع کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از انعقاد تفاهم‌نامه بیمه ازدواج با بیمه ایران خبر داد وگفت: در این بیمه هزینه مشاوره‌های پیش از ازدواج، جهیزیه، مراسم ازدواج، حمایت از پرداخت مهریه و خسارت ناشی از طلاق یا فوت مد نظر است. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet