هدر موبایل
1394/09/27 10:30:00
سرویس سیاسی
حسینی مطرح کرد:

انتقال تجارب و تبادل تجهیزات٬ چشم‌انداز رابطه نیروی دریایی ایران و چین/افزایش توان نظامی با اجرای رزمایش‌های مشترک

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس٬ با بیان اینکه در شرایط کنونی نیروی دریایی جمهوری اسلامی مباحث استراتژیک را دنبال می‌کند٬ گفت: در شرایط کنونی ارتباط با کشورهای پیشرفته در حوزه نیروی دریایی٬ می‌تواند در انتقال تجارب و دیدگاه در این حوزه مفید باشد.
انتقال تجارب و تبادل تجهیزات٬ چشم‌انداز رابطه نیروی دریایی ایران و چین/افزایش توان نظامی با اجرای رزمایش‌های مشترک عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس٬ با بیان اینکه در شرایط کنونی نیروی دریایی جمهوری اسلامی مباحث استراتژیک را دنبال می‌کند٬ گفت: در شرایط کنونی ارتباط با کشورهای پیشرفته در حوزه نیروی دریایی٬ می‌تواند در انتقال تجارب و دیدگاه در این حوزه مفید باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/96878.jpg انتقال,تجارب,و,تبادل,تجهیزات٬,چشم‌انداز,رابطه,نیروی,دریایی,ایران,و,چین/افزایش,توان,نظامی,با,اجرای,رزمایش‌های,مشترک Icana

سیدباقر حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت٬ افزایش تبادلات و روابط نظامی در حوزه دریایی میان ایران و چین را مثبت ارزیابی کرد و گفت: نیروی دریایی ما یک نیروی راهبردی بوده و به معنای آن است که از حوزه خلیج فارس خارج شده و در مناطق دیگر به مأموریت خود ادامه می‌دهد.

نماینده مردم زابل٬ زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان اینکه در شرایط کنونی نیروی دریایی جمهوری اسلامی مباحث استراتژیک را دنبال می‌کند٬ ادامه داد: در شرایط کنونی ارتباط با کشورهای پیشرفته در حوزه نیروی دریایی٬ می‌تواند در انتقال تجارب و دیدگاه در این حوزه مفید باشد.

وی افزود: به نظر من هم‌اکنون ارتباط ایران و چنین در بخش نیروی دریایی می‌تواند بسیار تأثیرگذار و استراتژیک باشد٬ البته در این حوزههم نیروی دریایی ایران و هم نیروی دریایی چین دارای تجارب خوبی است٬ که گسترش ارتباطات می‌تواند موجب تبادل این تجربه‌ها شود.

حسینی گفت: یکی دیگر از محورهای تبادلات ایران و چین در حوزه نیروی دریایی٬ انجام مراودات نظامی و خرید و فروش تجهیزان نظامی در این بخش است٬ که این مسئله می‌تواند به ارتقا سطح نیروی دریایی دو کشور کمک شایانی کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ اجرای رزمایش و مانورهای نظامی مشترک را یکی از محورهای اصلی افزایش تبادلات ایران و چین در بخش نیروی دریایی خواند و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته٬ در اینده ای نزدیک رزمایش مشترکی در این حوزه انجام می‌شود.

یک هیات نظامی کشور چین عصر یکشنبه هفته گذشته با امیر دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش در در ستاد فرماندهی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد. فرمانده نیروی دریایی ارتش پس از پایان دیدار در جمع خبرنگاران گفت: در صورت توافق مسئولان عالی دو کشور، در حوزه مقابله مشترک با دزدان دریایی خلیج عدن همکاری میان ایران و چین صورت خواهد گرفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet