خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1394/09/27 11:34:00
سرویس اقتصادی
زارع:

اختصاص کارت اعتباری خرید کالا به محصولات خارجی هیچ توجیهی ندارد

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اختصاص کارت اعتباری خرید کالا به محصولات خارجی هیچ توجیهی ندارد،گفت:احتمال تعطیلی کارخانجات و کاهش تیراژ تولیدات داخلی وجود دارد.
اختصاص کارت اعتباری خرید کالا به محصولات خارجی هیچ توجیهی ندارد سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اختصاص کارت اعتباری خرید کالا به محصولات خارجی هیچ توجیهی ندارد،گفت:احتمال تعطیلی کارخانجات و کاهش تیراژ تولیدات داخلی وجود دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/118953.jpg اختصاص,کارت,اعتباری,خرید,کالا,به,محصولات,خارجی,هیچ,توجیهی,ندارد Icana

رحیم زارع درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت با انتقاد ازطرح جدید دولت برای خروج از رکود، گفت:دولت برای تحریک تقاضا و حمایت از تولید طرحی ارائه کرد که در تحریک تقاضا اولین بخش شامل خودرو شد که اگر بانک مرکزی به این وعده خود در اجرای این طرح عمل نکند کار مناسبی انجام داده و مانع افزایش تورم در کشور شده است.

نماینده مردم آباده،بوانات و خرم بید درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هدف طرح کارت اعتباری خرید کالا خروج واحدهای تولیدی ایرانی از رکود و حمایت از آنها بود،افزود: متأسفانه تمام مزایای این طرح فقط عاید کالاهای خارجی خواهد شد.

 

احتمال تعطیلی کارخانجات و کاهش تیراژ تولیدات داخلی

زارع با تاکید براینکه اختصاص تسهیلات برای فروش محصولات خارجی هیچ توجیهی ندارد،ادامه داد:اگر فکر اساسی برای تأمین سرمایه درگردش واحدهای تولیدی نشود،درآینده قیمت‌ها افزایش می‌یابد و فضای بازار برای فروش کالاهای وارداتی مهیا خواهد شد.

وی با بیان اینکه احتمال تعطیلی کارخانجات و کاهش تیراژ تولیدات داخلی وجود دارد،اظهارداشت:تاجران و واسطه گران ازطرح کارت اعتباری سواستفاده کرده و قیمت اجناس را بالا می برند.

 

فروش کالاهای خارجی با کارت‌های اعتباری  در تناقض با اقتصاد مقاومتی است

این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به اینکه دولت برای حمایت از تولید باید مدیریت نقدینگی را بر عهده گیرد، افزود:دراقتصاد مقاومتی کار خاصی انجام نشده و به جز چند قانون تصویب شده درمجلس که آن نیز عملیاتی نشده است؛اقتصاد مقاومتی در هیچ بخشی اجرایی نشده است.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فروش کالاهای خارجی با کارت های اعتباری  در تناقض با اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ملی است،تصریح کرد:اساس طرح خروج از رکود بر مبنای حمایت و فروش کالای داخلی و حمایت از تولیدکنندگان داخلی بوده که اگر خلاف آن عمل شود نتایج زیانباری به همراه خواهد داشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet