هدر موبایل
1394/09/27 13:40:00
سرویس سیاسی
باقر حسینی:

برای دائمی شدن پروتکل الحاقی باید اعتماد مخدوش شده ترمیم شود

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص پروتکل الحاقی گفت: زمان این پروتکل باید دائمی شود که آژانس کارنامه سیاه خود را اصلاح و اعتماد ما را جلب کند و پس از آن مجلس برای تصویب آن ورود کند.
برای دائمی شدن پروتکل الحاقی باید اعتماد مخدوش شده ترمیم شود عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص پروتکل الحاقی گفت: زمان این پروتکل باید دائمی شود که آژانس کارنامه سیاه خود را اصلاح و اعتماد ما را جلب کند و پس از آن مجلس برای تصویب آن ورود کند. https://cdn.icana.ir/d/019/51849.jpg برای,دائمی,شدن,پروتکل,الحاقی,باید,اعتماد,مخدوش,شده,ترمیم,شود Icana

سید باقر حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص اجرای پروتکل الحاقی که در برجام به آن اشاره شده است، اظهار داشت: بعد از بسته شدن PMDموضوعی مدنظر باید قرار گیرد پروتکل الحاقی است. بر اساس این سند دولت متعهد شده است که این پروتکل را به صورت داوطلبانه و موقت اجرایی کند اما اعتقاد داریم اول باید مجلس تصویب می کرد و بعد دولت پروتکل آن را اجرا کند.

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس نهم شورای اسلامی با بیان اینکه با این حال دولت متعهد به اجرای مفاد برجام است، ادامه داد: با این حال دولت متعهد است به طور موقت پروتکل الحاقی را اجرا کند اما اینکه این بازه زمانی چه اندازه باشد جای بحث دارد. هر چند که تاکید داریم باید هر چه زودتر مجلس به این موضوع ورود و تعیین تکلیف کند.

وی اظهار داشت: البته زمانی به سمت اجرای دائمی پروتکل الحاقی خواهیم رفت که برای ما محرز شود آژانس به دنبال همکاری و اجرای درست تعهدات است نه سو استفاده و فشار. بنابراین باید رفتار آنها را در مدت زمان محدودی ارزیابی کنیم.

به گفته این نماینده ایران با اجرای دائمی پروتکل الحاقی مشکلی ندارد اما از آنجایی که در گذشته بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی اطلاعات محرمانه ایران را به کشورهای دیگر داده بودند و به نوعی نقش جاسوس را بازی کرده بودند، ایران اعتمادی به این نهاد بین المللی ندارد.

حسینی تاکید کرد: از سوی دیگر باید تصمیم یکسانی در خصوص خلع سلاح هسته ای گرفته شود و آمریکا و رژیم صهیونیستی را نیز وادار به اجرای پروتکل الحاقی کنند  نه اینکه برخی کشورها را مانند ایران محدود یا متهم به انحراف شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در نهایت برای دائمی شدن پروتکل الحاقی باید اعتماد مخدوش شده ترمیم شود تا مجلس به سمت تصویب آن برود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet