هدر موبایل
1394/09/27 11:01:00
سرویس سیاسی
محسنی‌ثانی در واکنش به ادعای موشکی غرب علیه ایران:

تقویت سامانه‌های تسلیحاتی و موشکی حق مسلم ایران است/تحریم موشکی به برجام آسیب می‌زند

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس٬ با بیان اینکه دکترین نظامی و موشکی ایران به هیچ وجه قابل مذاکره نیست٬ گفت: در برجام و مذاکرات هسته‌ای بر عدم اعمال تحریم‌های جدید از راه‌های دیگر تأکید شده است٬ از این رو این مسئله به برجام آسیب می زند.
تقویت سامانه‌های تسلیحاتی و موشکی حق مسلم ایران است/تحریم موشکی به برجام آسیب می‌زند عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس٬ با بیان اینکه دکترین نظامی و موشکی ایران به هیچ وجه قابل مذاکره نیست٬ گفت: در برجام و مذاکرات هسته‌ای بر عدم اعمال تحریم‌های جدید از راه‌های دیگر تأکید شده است٬ از این رو این مسئله به برجام آسیب می زند. https://cdn.icana.ir/d/019/123245.jpg تقویت,سامانه‌های,تسلیحاتی,و,موشکی,حق,مسلم,ایران,است/تحریم,موشکی,به,برجام,آسیب,می‌زند Icana

محمدرضا محسنی ثانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت٬ در واکنش به ادعاهای کارشناسان سازمان ملل و سخنگوی کاخ سفید درباره نقش قطعنامه شورای امنیت با آزمایش موشک بالستیک میانبرد عماد از سوی ایران٬ گفت:‌ به‌طور حتم آزمایش‌های ایران در حوزه موشکی به هیچ وجه با قطعنامه شورای امنیت مرتبط نیست٬ حتی  در برجام نیز اشاره به محدودیت موشکی نشده است.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی٬ با یبان اینکه آزمایش و تقویت سامانه‌های تسلیحاتی و موشکی حق مسلم ایران است٬ افزود:‌ جمهوری اسلامی با تمام توان در جهت اجرای برنامه‌های موشکی خود اقدام می‌کند.

وی ادامه داد: از طرف دیگر بر خلاف ادعای کشورهای غربی درباره آزمایش موشکی عماد٬ ما بر این اعتقاد هستیم که این موشک جزء سلاح‌های متعارف بوده و به هیچ وجه قابلیت حمل سلاح‌های هسته‌ای را ندارد.

محسنی‌ثانی با اعلام اینکه دکترین نظامی و موشکی ایران به هیچ وجه قابل مذاکره نیست٬ تصریح کرد: افزایش توانمندی های نظامی و موشکی ایران ارتباطی با برجام و قطعنامه شورای امنیت ندارد و ایران در راستای این توانمندی‌ها به اقدامات خود ادامه می‌دهد.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با اشاره به اظهارات سخنگوی کاخ سفید درباره عدم مخالفت رئیس‌جمهور آمریکا با تحریم‌های موشکی ایران٬ افزود: در برجام و مذاکرات هسته‌ای بر عدم اعمال تحریم‌های جدید از راه‌های دیگر تأکید شده است٬ از این رو این مسئله به برجام آسیب می زند.

تیم نظارت بر تحریم های ایران در شورای امنیت در گزارشی مدعی شده است آزمایش موشک بالستیک میانبرد عماد از سوی ایران در اکتبر سال جاری میلادی ناقض قطعنامه تحریمی شورای امنیت ملل متحد بوده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet