خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1394/09/25 16:41:13
سرویس دیگر رسانه‌ها_
شهریاری تاکید کرد:

شیرخوارگان و سالخوردگان واکسن آنفلوآنزا بزنند

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: هنوز فصل سرما در کشور باقیست و نگرانی هایی در مورد موج دوم آنفولانزا وجود دارد لذا باید آموزش‌های لازم را به مردم برای مقابله با این بیماری داد تا از تلفات جانی جلوگیری شود.
شیرخوارگان و سالخوردگان واکسن آنفلوآنزا بزنند رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: هنوز فصل سرما در کشور باقیست و نگرانی هایی در مورد موج دوم آنفولانزا وجود دارد لذا باید آموزش‌های لازم را به مردم برای مقابله با این بیماری داد تا از تلفات جانی جلوگیری شود. https://cdn.icana.ir/d/019/51909.jpg شیرخوارگان,و,سالخوردگان,واکسن,آنفلوآنزا,بزنند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ حسینعلی شهریاری اظهار داشت:‌ دولت، تدابیر خوبی برای مقابله با آنفلوآنزا اندیشیده است اما موج دوم این بیماری همزمان با فصل سرما در راه است لذا لازم است افرادی که زمینه بیماری و ضعف سیستم ایمنی بدن دارند واکسینه شوند، علیرغم این که الان زمان اثر بخشی واکسن گذشته است اما بهتر است بچه‌های شیرخوار و افراد سالخورده واکسینه شوند.

وی افزود: واکسن آنفلوآنزا به میزان کافی در کشور وجود دارد و مراکز بیمارستانی نیز آمادگی لازم را در این حوزه دارند. ضمن این که واکسن‌های موجود نیز باکیفیتند و واکسن‌های هندی در بازار وجود ندارد و نگرانی در این زمینه وجود ندارد و البته آمار تلفات نیز کنترل شده است.

شهریاری ادامه داد: باید توجه داشت قطعا این امکان وجود دارد که موج بیماری آنفلوآنزا در کشور دور بزند و ممکن است همه جای کشور شاهد شیوع بیماری باشیم و لذا باید مردم تمام حواس خود را برای پیشگیری به کار بگیرند.

به گزارش ایسنا؛ رئیس کمیسیون بهداشت در پایان با بیان اینکه البته نگرانی بیش از حد در مورد ویروس آنفلوآنزا درست نیست گفت: مسئولین وزارت بهداشت با هوشیاری پیگیر شرایط کشور و پیشگیری از این بیماری هستند، اما مردم نیز باید هوشیار باشند مخصوصا افراد کهنسال و کودکان که در معرض خطر بیشتر هستند اگر بیش از 3 روز علائمی نظیر تهوع ، سرفه و تب بالا را داشته باشند باید به مراکز درمانی مراجعه کنند.

انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet