هدر موبایل
1394/09/27 10:01:00
سرویس سیاسی
احمدی:

شورای همکاری خلیج فارس به دنبال ترویج ایران هراسی است/ ادعای مالکیت جزایر سه گانه وجاهت قانونی ندارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دست گذاشتن شورای همکاری خلیج فارس روی جزایر سه گانه برای ایران هراسی است.
شورای همکاری خلیج فارس به دنبال ترویج ایران هراسی است/ ادعای مالکیت جزایر سه گانه وجاهت قانونی ندارد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دست گذاشتن شورای همکاری خلیج فارس روی جزایر سه گانه برای ایران هراسی است. https://cdn.icana.ir/d/019/122500.jpg شورای,همکاری,خلیج,فارس,به,دنبال,ترویج,ایران,هراسی,است/,ادعای,مالکیت,جزایر,سه,گانه,وجاهت,قانونی,ندارد Icana

وحید احمدی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بیانیه پایانی نشست شورای همکاری خلیج فارس در خصوص جزایر سه گانه ایران گفت:مجموعه کشورهایی که در قالب شورای همکاری خلیج فارس هر از چندگاهی نشستی دارند و موضوعاتی را مرتب اعلام می کند که فاقد اعتبار و وجاهت قانونی دارد قطعا کمتر ارزشی به لحاظ حقوقی بین الملل و تاریخی ندارد.

نماینده مردم کنگاور در مجلس نهم شواری اسلامی ادامه داد: بر اساس قدمت، مالکیت و قلمرویی که جمهوری اسلامی ایران داشته و داریم هر فرد منصف و مطعی می توانند به واهی بودن این ادعاها پی برد.

وی با تاکید بر اینکه ایران تمد چند هزار ساله دارد، اظهار داشت: در خصوص قدمت ایران باید گفت، عمر درخت های خیابان شهر تهران خیلی بیشتر از عمر سیاسی برخی کشورها که در منطقه جز بازی کردن در زمین دشمن کاری ندارند، است. اما اینکه چرا شورای همکاری خلیج فارس هر از چند گاهی دست روی جزایر ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک دست می گذارد برای این است در راستای ایران هراسی و خدشه وارد کردن به جمهوری اسلامی است اما بی نتیجه خواهد بود.

این نماینده با انتقاد از رویه های شورای همکاری خلیج فارس گفت: آنها گروه های تروریستی تربیت و به لحاظ مالی و تسلیحاتی تامین می کنند. بسیاری از مردم بیگانه توسط گروه های تروریستی در منطقه به خاک و خون کشیده شده اند. این مسائل بخشی ازاقداماتی است که کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در آن دست دارند.

احمدی افزود: البته ممکن است برخی کشورهای مانند عمان،عضو شورای همکاری خلیج فارس باشند اما نقشی در جنگ های منطقه ای نداشته باشند اما شاید این انتقاد به شورای همکاری خلیج فارس وارد شود که چرا در مسائل کشورهای سوریه و یمن ورود نمی کند، باید گفت که این کشورها به خصوص عربستانو قطر در کشتار مردم این دو کشور دست دارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورا اسلامی تاکید کرد: شورای همکاری خلیج فارس همواره علیه ایران با علم به اینکه نه اثرگذار است و نه به لحاظ قانونی وجاهتی دارد، موضع گیری می کنند. تنها دلیل این اقدام ایران هراسی است که بارها در این باره برنامه داشتند و دارند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet