خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1394/09/28 10:05:00
سرویس سیاسی
شفیعی با اشاره به تصویب طرح حل بحران سوریه در شورای امنیت:

محورهای طرح حل بحران سوریه در شورای امنیت معقولانه است/لزوم تأکید بر اقدام جامعه‌جهانی علیه داعش

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس٬ با بیان اینکه محورهای طرح حل بحران سوریه معقولانه است٬ گفت: غرب با این طرح به نظرات و دیدگاه جمهوری اسلامی مبنی بر ضرورت توجه به طرح‌های سیاسی به جای اقدامات نظامی رسید٬ حال در ادامه می‌بایست بر روند اجرایی این طرح نظارت و دقت شود.
محورهای طرح حل بحران سوریه در شورای امنیت معقولانه است/لزوم تأکید بر اقدام جامعه‌جهانی علیه داعش سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس٬ با بیان اینکه محورهای طرح حل بحران سوریه معقولانه است٬ گفت: غرب با این طرح به نظرات و دیدگاه جمهوری اسلامی مبنی بر ضرورت توجه به طرح‌های سیاسی به جای اقدامات نظامی رسید٬ حال در ادامه می‌بایست بر روند اجرایی این طرح نظارت و دقت شود. https://cdn.icana.ir/d/019/74122.jpg محورهای,طرح,حل,بحران,سوریه,در,شورای,امنیت,معقولانه,است/لزوم,تأکید,بر,اقدام,جامعه‌جهانی,علیه,داعش Icana

نوذر شفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت٬ با اشاره به تصویب طرح حل بحران سوریه در شورای امنیت٬ گفت:‌ مفاد و محورهای طرح مذکور٬‌ معقول و برآیند دیدگاه‌های مختلف است٬ البته بسیار مطلوب تر بود که طرح مذکور از دیدگاه ایران تدوین می‌شد٬ اما باید به خاطر داشت که کشورهای مختلفی در بحران سوریه دخیل بوده و تمام آن‌ها به‌دنبال ثبت دیدگاه‌های خود هستند.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی٬ ادامه داد: نظارت بر آتش بس در سوریه٬ آغاز گفت و گو های صلح میان دولت و مخالفان در سوریه در ابتدای ماه آینده میلادی٬ تشکیل دولت انتقالی و برگزاری انتخابات با نظارت سازمان ملل و نقش اصلی ملت سوریه درباره آینده این کشور بخشی از محورهای طرح مذکور است.

شفیعی افزود: غرب با این طرح به نظرات و دیدگاه جمهوری اسلامی مبنی بر ضرورت توجه به طرح‌های سیاسی به جای اقدامات نظامی رسید٬ حال در ادامه می‌بایست بر روند اجرایی این طرح نظارت و دقت شود.

وی با بیان اینکه اجرای طرح حل بحران سوریه می‌تواند وضعیت حاد و بحرانی این کشور را به سمت آرامش سوق دهد٬ گفت: البته تحقق این مسئله منوط به وجود اراده از سوی کشورهای مربوط است.

شفیعی تصریح کرد: در شرایط کنونی مسئله استقرار نیروهای غیربومی به‌ویژه داعش یکی از چالش‌های مهم طرح حل بحران سوریه است٬ زیرا اهداف این گروه ها به هیچ وجه مصالح ملت و کشور سوریه نیست و گروهی مانند داعش از سوی عربستان تشکیل و تأمین می‌شوند.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ ادامه داد: یکی از نقاط ضعف طرح مذکور عدم توجه به حضور گروه‌های تروریستی مانند داعش در سوریه و عدم تعیین تکلیف این گروه‌ها است٬ از این‌رو در این طرح می‌بایست یک بند برای اقدام جامعه جهانی علیه داعش درج می‌شد.

شورای امنیت سازمان ملل با اجماع طرحی را برای حل بحران در سوریه تصویب کرد. این طرح خواستار تشکیل دولت انتقالی و برگزاری انتخابات با نظارت سازمان ملل در سوریه است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet