هدر موبایل
1394/09/30 09:50:15
سرویس اقتصادی
دهدشتی:

IPC جدید شفاف نیست/زنگنه جزئیات را تشریح کند

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه قراردادهای جدید وزارت نفت شفاف نیست، گفت: تنها کلیات این طرح در کمیسیون انرژیِ مجلس مطرح شده است اما در زمینه جزییات و مصداق‌ها علی رغم تاکیدات کمیسیون هنوز گزارشاتی مبسوطی ارائه نشده است.
IPC جدید شفاف نیست/زنگنه جزئیات را تشریح کند عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه قراردادهای جدید وزارت نفت شفاف نیست، گفت: تنها کلیات این طرح در کمیسیون انرژیِ مجلس مطرح شده است اما در زمینه جزییات و مصداق‌ها علی رغم تاکیدات کمیسیون هنوز گزارشاتی مبسوطی ارائه نشده است. https://cdn.icana.ir/d/019/82674.jpg IPC,جدید,شفاف,نیست/زنگنه,جزئیات,را,تشریح,کند Icana

 حسین  دهدشتی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره  قرارداد های جدید نفتی، خاطر نشان کرد: وزارت نفت اعتقاد دارد که ورود شرکت‌های خارجی در قراردهای جدید منجر به توسعه اقتصادی می‌شود اما سوال ابهام آمیز این است که شرکت‌های داخلی اگر قراراست با شرکتهای خارجی همکاری کنند باید برمبنای چه میزان وملاکی تعیین شوند.

 نماینده مرد آبادان  در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جداشدن  نخبگان نفتی  از وزارت نفت تاکتیک اشتباهی اشت، گفت: براساس برخی شنیده‌ها در قراردادهای جدید نفتی قراراست برخی از شرکت داخلی ( خاص) با شرکتهای خارجی  همکاری کنند اما با توجه به قدمت 100ساله مجموعه وزارت نفت تنها  باید از شرکت‌های خارجی نفتی  در زمینه سرمایه گذاری ( تکنولوژی) و مشاوره استفاده کرد.

وی ادامه  داد:  این طرح به نظر می‌رسد تنها به نفع شرکت‌های خارجی  است زیرا وزارت نفت باید در گام نخست به فکر فعال شدن شرکت‌های داخلی باشد.

 دهدشتی  افزود: وزارت  نفت باید با طرحی  جامع سعی در صیانت و حفظ شرکت های داخلی نفتی داشته باشد(حفظ مالکیت ملی ) واین در حالی است که  نگرانی بهارستان  این است که  چرا باید  عمده‌ای  پروژه‌های  نفتی در دست شرکت‌های خارجی باشد.

 نمایند مردم آبادان در مجلس، افزود: قرارداد جدید نفتی نباید در اختیار شرکت‌های  خاص داخلی  قرار گیرد مگر با ارائه گزارشاتی که ابهامات این  قرارداد  را روشن کند بنابراین اگر قرار است با شرکتهای خاص  داخلی  قراردادهای جدیدنفتی منعقد شود باید علاوه بر شفاف بودن ،ضوابط خاص نیز برای این شرکتها در نظر گرفته شود.

 عضو کمیسیون انرژی مجلس، یادآورشد: وزارت نفت مدعی است که  با قراردادهای جدید نفتی برداشتهای صیانتی انجام می شود اما  بهارستان  نگران این موضوع  است که شرکت های خارجی نیز پابند قرارداد نباشند. 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet