هدر موبایل
1394/09/30 09:31:00
سرویس اقتصادی
امیری کهنوج:

دولت اجازه تحرک به دلالان را ندهد/ ضرورت نظارت بر بازار جهت جلوگیری از افزایش قیمت کالاها

عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید با احتکار کنندگان برخورد جدی کرده و اجازه تحرک به آنها را ندهد،گفت:هرگونه افزایش قیمت کالا زندگی مردم را تحت تاثیر قرار می دهد،لذا با نظارت باید مانع افزایش قیمت شد.
دولت اجازه تحرک به دلالان را ندهد/ ضرورت نظارت بر بازار جهت جلوگیری از افزایش قیمت کالاها عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید با احتکار کنندگان برخورد جدی کرده و اجازه تحرک به آنها را ندهد،گفت:هرگونه افزایش قیمت کالا زندگی مردم را تحت تاثیر قرار می دهد،لذا با نظارت باید مانع افزایش قیمت شد. https://cdn.icana.ir/d/019/52421.jpg دولت,اجازه,تحرک,به,دلالان,را,ندهد/,ضرورت,نظارت,بر,بازار,جهت,جلوگیری,از,افزایش,قیمت,کالاها Icana

محمدرضا امیری کهنوج درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه در ماه های پایانی سال برخی افراد سودجو اقدام به گرانی کالاهای اساسی مورد نیاز مردم می کنند،گفت:دستگاه های نظارتی دراین ماه ها باید نظارت بیشتری داشته باشند،که مردم از نظر تامین مایحتاج عمومی متحمل سختی و فشار اقتصادی نشوند.

نماینده مردم کهنوج،منوجان، رودبارجنوب، قلعه گنج و فاریاب درمجلس شورای اسلامی، افزود: مردم نباید در این شرایط برای تامین کالاهای اساسی خود با مشکل مواجه شوند، که بروز این مسایل به مصلحت کشور نبوده و گرانی اجناس جز فشار بر مردم نتیجه ای درپی نخواهد داشت.

 

 

جبران کمبود برخی کالاها در فصل سرما با مدیریت صحیح

امیری کهنوج با اشاره به اینکه درفصل زمستان کاشت برخی محصولات کشاورزی کاهش می یابد،ادامه داد: با مدیریت صحیح کمبود برخی کالاها درفصل سرما را می توان جبران کرد و با ذخیره کالاها درفصلی که برداشت زیاد است،شاهد کمبود و گرانی نخواهیم بود.

وی با بیان اینکه در ذخیره‌سازی خوراک دام و طیور ضعف مدیریت وجود دارد،اظهارداشت: با افزایش نظارت دست سودجوها و دلالان از سوءاستفاده قطع می شود و احتکارکنندگان به مقاصد خود دست نمی یابند و جز زیان چیزی عایدشان نمی شود.

 

کمبود کالا فضاسازی دلالان و احتکارکنندگان است

این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به چهار فصل بودن کشور افزود: اقلیم مناسب کشور سبب شده که در فصل زمستان در مناطق جنوبی کشور بسیاری از محصولات کشاورزی کشت شود و بسیاری از محصولات که تنها در فصل تابستان کشت می شود در جنوب کشور در فصل زمستان کشت شود.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت نباید اجازه تحرک به احتکارکنندگان را بدهد و با آنها به شدت برخورد کند، تصریح کرد:مطالبی که در فضاهای مجازی در رابطه با زمستان سرد و کمبود کالا مطرح می شود، جز فضاسازی دلالان برای دستیابی به سودهای کلان چیز دیگری نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet