هدر موبایل
1394/09/28 15:12:38
سرویس سیاسی
دهدشتی در واکنش به اظهارات اخیر مرتضوی:

ادای حق‌الناس واجب‌تر از زیارت است/مرتضوی در نشست 5ساعته مجلس از استرس به خود می‌لرزید

رئیس کمیته تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی٬ با تأکید بر اینکه مرتضوی باید پاسخگوی تمام اتهامات مطروحه در دادگاه باشد٬ گفت: وی با حاشیه سازی به‌دنبال ایجاد انحراف در مسیر دادگاه است.
ادای حق‌الناس واجب‌تر از زیارت است/مرتضوی در نشست 5ساعته مجلس از استرس به خود می‌لرزید رئیس کمیته تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی٬ با تأکید بر اینکه مرتضوی باید پاسخگوی تمام اتهامات مطروحه در دادگاه باشد٬ گفت: وی با حاشیه سازی به‌دنبال ایجاد انحراف در مسیر دادگاه است. https://cdn.icana.ir/d/019/54247.jpg ادای,حق‌الناس,واجب‌تر,از,زیارت,است/مرتضوی,در,نشست,5ساعته,مجلس,از,استرس,به,خود,می‌لرزید Icana

سیدحسین دهدشتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت٬ در واکنش به ادعاها و اظهارات مرتضوی درباره نامه اخیر پنج نماینده مجلس٬ گفت:‌ اظهارات اخیر مرتضوی تنها فرار رو به جلو بوده و نوعی فرافکنی است٬ زیرا وی به‌علت تجارب به دست آمده در زمان قضاوت٬ خود را بسیار زرنگ و زیرک می‌داند و اقداماتش در این راستا است.

مرتضوی از پیاده روی ایام اربعین سوء استفاده کرد

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان اینکه پرونده‌های مرتضوی در مسائل مختلف هم‌اکنون در دادگاه‌ها در حال بررسی است٬ افزود: استفاده ابزاری وی از اربعین حسینی و زیارت امام حسین(ع) به هیچ وجه درست نیست و مرتضوی از این مسئله در حال سؤء استفاده است٬ از این رو به نظر من پرداخت حق الناس و بیت‌المال بسیار واجب‌تر از رفتن به زیارت است.

مرتضوی به‌دنبال ایجاد انحراف در مسیر دادگاه است/وی در نشست 5ساعته مجلس مدام رنگ به رنگ می‌شد

وی با اعلام اینکه مرتضوی با حاشیه سازی به‌دنبال ایجاد انحراف در مسیر دادگاه است٬ تصریح کرد: در زمان بررسی پرونده تحقیق و تفحص از تأمین اجتماعی٬ نشستی با حضور مرتضوی در مجلس برگزار شد و وی در این جلسه 5 ساعته توضیحاتی را ارائه کرد٬ در زمان ارائه توضیحات وی  دچار استرس بسیاری بوده و به اصطلاح بسیار رنگ به رنگ می‌شد و دستش به شدت می‌لرزید٬ البته تمام اتفاقات و اظهارات مطروحه در این نشست کاملا ضبط و ثبت شده ٬ اما ما روحیه‌ای مثل مرتضوی نداریم٬ که جلسات خصوصی را فیلم برداری و منتشر کنیم.

مرتضوی  بدون محافظ جایی نمی‌رود/همراهی بادیگاردها در مراسم اربعین

دهدشتی با تأکید بر اینکه مرتضوی باید پاسخگوی تمام اتهامات مطروحه در دادگاه باشد٬ گفت: درباره مسئله حضور مرتضوی با بادیگارد و محافظ نیز باید بگویم٬ که وی همواره از سوی این افراد محافظت می شوند و حتی در نشست مشترک با مجلس نیز با بادیگارد آمد که ما آن‌ها را راه ندادیم٬ همچنین با نگاهی به تصاویر حضور وی در جلسات مختلف٬ دادگاه و حتی در سفر به کربلا مشاهده می‌کنید که وی دارای تعدادی محافظ است.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با اشاره به پرونده تخلف مرتضوی درباره قرارداد منعقد شده با بابک زنجانی٬ گفت: بر اساس گزارش تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی، مرتضوی در قرارداد واگذاری چندین شرکت شستا، برای تضمین قرارداد حدود پنج چک به مبلغ چهارصد میلیارد ین ژاپن را به زنجانی تحویل داده است و بر اساس زنجانی نیز این چک‌ها را اخیرا به‌عنوان بدهی به وزارت نفت تحویل داده است.

مرتضوی با علم به تخلف و بدهکاری با زنجانی قرارداد بست

وی ادامه داد: البته این موضوع قابل توجه است که در مهر ماه سال 91 و قبل از انعقاد قرارداد میان مرتضوی و زنجانی٬ مسئله بدهکاری حدود دو میلیارد دلاری زنجانی به سیستم بانکی کشور مطرح شد٬ در همان موقع رئیس وقت کمیسیون انرژی مجلس با معاون مرتضوی تماس گرفت و نسبت به این مسئله هشدار داد٬ اما متأسفانه در نهایت قرارداد میان دو نفر منعقد شد.

نمایندگان در پرونده تخلفات مرتضوی یک صدا هستند

دهدشتی با اشاره به وارد کردن اتهام سیاسی‌کاری به نمایندگان مجلس از سوی مرتضوی٬ افزود:‌ به‌طور حتم برای نمایندگان مجلس فرد یا افراد مهم نیستند٬ بلکه جایگاه حقوقی متهمان و هزینه کردن بیت‌المال دارای اهمیت است٬ از طرف دیگر در شرایط کنونی تمام نمایندگان درباره پرونده مرتضوی یک صدا هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet