خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1394/09/28 15:54:45
سرویس بین الملل
احمدی:

نیجریه با پول پادشاه عربستان شیعه کشی می کند/ گرایش خیره کننده مردم نیجریه به تشیع

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عربستان سالهاست که هزینه های زیادی را در نیجریه می پردازد تا اعتقادات وهابی را در آنجا گسترش دهد، گفت: گرایش خیره کننده مردم نیجریه تعداد شیعیان این کشور از ۶ به ۱۲ ملیون نفر رسانده است.
نیجریه با پول پادشاه عربستان شیعه کشی می کند/ گرایش خیره کننده مردم نیجریه به تشیع عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عربستان سالهاست که هزینه های زیادی را در نیجریه می پردازد تا اعتقادات وهابی را در آنجا گسترش دهد، گفت: گرایش خیره کننده مردم نیجریه تعداد شیعیان این کشور از 6 به 12 ملیون نفر رسانده است. https://cdn.icana.ir/d/019/122500.jpg نیجریه,با,پول,پادشاه,عربستان,شیعه,کشی,می,کند/,گرایش,خیره,کننده,مردم,نیجریه,به,تشیع Icana

وحید احمدی در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص اعلام همبستگی عربستان با دولت نیجریه پیرامون حادثه تروریستی کشتار شیعیانی که توسط دولت نیجریه انجام شد، اظهار داشت: آنچه که در نیجیریه اتفاق افتاد ناشی از تحرکات و نفوذ وهابیون در ارتش نیجریه بود.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نفوذ و افزایش جمعیت شیعیان نیجریه از 6 به 12 میلیون نفر، بیان کرد: گرایشی که مردم نیجریه به شیعه داشتند به همراه برگزاری عزاداری های میلیونی، سبب ایجاد وحشت در بین وهابیون شده است چون آن ها میلیون ها دلار هزینه کرده اند و نتوانسته اند به موفقیتی در این زمینه برسند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی متذکر شد: کشتار شیعیان نیجریه ای انتقام کینه توزانه وهابیون بود و عمل آن ها نشان می دهد وهابیت بنیان گذار این فجایع است.

احمدی گفت: از پادشاه عربستان غیر از اینگونه اقدامات حمایتی از تروریست انتظار دیگری نیست، چون آن ها با پول مردم عربستان تروریست پرورش می دهند.

وی افزود: قطعا آنچه که در نیجریه رخ داده نشات گرفته از اقدامات عربستان است و این کشور به دلیل حمایت از گروه های تندرور سالهاست که هزینه های زیادی را در نیجریه می پردازد تا به اهداف خود برسد ولی در عمل مردم به شیعه گرایش بیشتری پیدا کردند.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران اثری از شیعیان در نیجریه وجود نداشته است، گفت: ولی در حال حاضر مراسم اربعین به صورت میلیون در نیجریه برگزار می شود که سبب نگرانی عربستان شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet