هدر موبایل
1394/09/29 11:01:00
سرویس سیاسی
شوهانی با اشاره به ادعاهای اخیر عربستان علیه ایران:

ادعای عربستان مبنی بر شبکه های جاسوسی تهران در ریاض سناریوی نخ نما برای جبران بازی باخته در سیاست های منطقه است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: عربستان قصد دارد بازی باخته خود را با اینگونه موضع گیری ها علیه ایران جبران کند؛در حالی که سیاست ایران منطقی بوده و به دنبال مداخله در امور سایر کشورها نیست.
ادعای عربستان مبنی بر شبکه های جاسوسی تهران در ریاض سناریوی نخ نما برای جبران بازی باخته در سیاست های منطقه است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: عربستان قصد دارد بازی باخته خود را با اینگونه موضع گیری ها علیه ایران جبران کند؛در حالی که سیاست ایران منطقی بوده و به دنبال مداخله در امور سایر کشورها نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/63858.jpg ادعای,عربستان,مبنی,بر,,شبکه,های,جاسوسی,تهران,در,ریاض,سناریوی,نخ,نما,برای,جبران,بازی,باخته,در,سیاست,های,منطقه,است Icana

احمد شوهانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ادعاهای سفیر عربستان علیه ایران گفت: موضع گیری های اخیر مقامات عربستانی و از جمله وزیر خارجه این کشور خلاف نزاکت بین المللی است و متاسفانه آنها بدون تفکر بر روی موضوعات آن را مطرح می کنند.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مقامات عربستانی بدون تفکرات سیاسی سخن می گویند و گویا فکر نمی کنند که اظهارات آنها بازتاب هایی در سطح بین المللی دارد؛سفیر این کشور نیز همینگونه رفتار می کند.

وی با اشاره به بخشی از ادعای سفیر عربستان مبنی بر وجود شبکه های جاسوسی تهران در ریاض گفت: در صورت صحت این ادعا چرا این کشور اقدامی برای دستگیری جاسوسان نمی کند؟اینگونه ادعاها دروغی علیه جمهوری اسلامی ایران است.

شوهانی گفت: عربستان طی دو سه سال اخیر در سیاست منطقه ای خود کاملا شکست خورده است و در حال حاضر مشروعیت داخلی و بین المللی ندارد و بازخورد شکست های پی در پی این کشور در یمن و سوریه است.

نماینده مجلس نهم گفت: تمام کشورها در جریان هستند که عربستان نقش اول را در حمایت از داعش داشته و پایگاه فکری تروریستی در عربستان است.

وی با اشاره به دخالت عربستان در امور داخلی سایر کشورها تصریح کرد: این مسئله در حالی است که این کشور ایران را متهم به تحمیل نفوذ بر کشورهای حوزه خلیج فارس و دیگر کشورهای عربی می کند،عربستان از زمین و هوا یمن را مورد حمله خود قرار می دهد.مگر عربستان وکیل کشورهای عربی است؟

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: عربستان قصد دارد بازی باخته خود را با اینگونه موضع گیری ها علیه ایران جبران کند؛در حالی که سیاست ایران منطقی بوده و به دنبال مداخله در امور سایر کشورها نیست.

 سفیر عربستان سعودی در مصر ایران را متهم کرد به دنبال تحمیل سلطه اش بر کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و دیگر کشورهای عربی است.

وی همچنین گفت: تهران در ریاض شبکه های جاسوسی دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet