هدر موبایل
1394/09/28 17:06:49
سرویس دیگر رسانه‌ها_
آصفری:

هدف عربستان از تشکیل ائتلاف ضد داعش فریب اذهان عمومی است

یک عضو هیات رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که تشکیل ائتلاف ضد داعش توسط عربستان نوعی فریبکاری و سیاسی کاری برای تغییر اذهان عمومی نسبت به اقداماتش است.
هدف عربستان از تشکیل ائتلاف ضد داعش فریب اذهان عمومی است یک عضو هیات رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که تشکیل ائتلاف ضد داعش توسط عربستان نوعی فریبکاری و سیاسی کاری برای تغییر اذهان عمومی نسبت به اقداماتش است. https://cdn.icana.ir/d/019/45387.jpg هدف,عربستان,از,تشکیل,ائتلاف,ضد,داعش,فریب,اذهان,عمومی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ محمدحسن آصفری با اشاره به تشکیل ائتلاف ضد داعش توسط عربستان بدون حضور ایران گفت: این اقدام عربستان نوعی فریب‌کاری و سیاسی‌کاری و فرار رو به جلو است چرا که امروز برای تمامی کشورها و دولت‌های منطقه مشخص شده است که عربستان و ترکیه حامی درجه یک گروه‌های تروریستی هستند.

به گفته وی، عربستان سعودی برای فریب اذهان عمومی ائتلاف ضد داعش را تشکیل داده است که در نهایت هیچ خروجی نخواهد داشت. قطعا این گونه رفتارها نمی‌تواند اذهان عمومی ملت‌های دنیا‌ را نسبت به عربستان سعودی به عنوان یکی از کشورهای اصلی حامی گروه‌های تروریستی تغییر دهد.

آصفری ادامه داد: اگر واقعا عربستان حامی مبارزه با تروریسم است بهتر است در مرحله اول دست از حمایت از گروه‌های تروریستی بردارد، اکنون بیش از ده هزار نفر از نیروهای سعودی جزء داعش هستند بهتر است عربستان جلوی اعزام این نیروها را بگیرد و بداند که این گونه رفتارهای سیاسی چیزی جز فریب‌کاری به دنبال نخواهد داشت.

این عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه امروز عربستان با چه مجوزی در یمن حضور دارد گفت: آیا حضور عربستان در یمن برای تغییر اذهان عمومی نسبت به مبارزه با گروه‌های تروریستی نیست‌؟ این خود نشان می‌دهد که گفتار و رفتار عربستان با یکدیگر تفاوت دارد و اراده‌ای از این کشور برای مبارزه با ترویست دیده نمی‌شود.

وی در مورد دعوت نشدن ایران برای شرکت در این ائتلاف گفت: اگر ایران را برای حضور در ائتلاف دعوت می‌کردند نیز حضور پیدا نمی‌کرد، چون عربستان در عمل نشان داده که حامی تروریست است به همین دلیل اصل مساله عربستان سعودی می‌باشد. آنها مطمئن بودند که اگر از ایران دعوت کنند به دلیل داشتن اسنادی مبنی بر در اختیار قرار دادن تجهیزات توسط عربستان به گروه‌های معارض در سوریه و عراق و به دنبال آن برباد رفتن حیثیت و آبرویشان این کار را انجام ندادند.

به گزارش ایسنا؛ آصفری در پایان گفت: جمهوری اسلامی در عمل ثابت کرده که اعتقاد به مبارزه با تروریست دارد لذا اگر از ایران برای حضور در این ائتلاف دعوت می‌کردند نیز حضور پیدا نمی‌کردند.
انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet