خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1386/07/08 15:10:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

فضل‌الله موسوی‌ از تهیه طرح جامع قرآن و خادمان آن در فراکسیون قرآن و عترت مجلس خبر داد

فضل‌الله موسوی‌ از تهیه طرح جامعی درخصوص قرآن و خادمان آن و نیز ایجاد یک شورای عالی توسط فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سیدفضل‌الله موسوی، ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی نطق خود را با آرزوی ظهور هرچه سریعتر حضرت امام زمان (عج) آغاز کرد و افزود:  تا این دنیای پر از ظلم و جور را به جهانی پر از عدل و داد تبدیل کنند. دنیایی که وضع عجیب و ناخوشایند بلکه وحشتناکی پیدا کرده است. جهانی که همراه با نابرابری و اختلاف طبقاتی فاحش است. درحالیکه برخی از کشورها در قحطی و فقر بسر می‌برند و مردم از گرسنگی می‌میرند در بخشی دیگر از جهان از سیری و پرخوری نمی‌دانند چه کنند.

وی افزود: بشریت از هر زمان دیگر بیشتر مورد ظلم قرار گرفته و حقوق و کرامت وی پایمال شده و می‌شود. متأسفانه حامیان حقوق بشر که با تبلیغات و مردم‌فریبی خود را چنین جلوه می‌دهند خود نابودکننده حقوق بشر هستند. اگر در زمانهای گذشته، انسانها بطور مادی و فیزیکی مورد ظلم و اجحاف قرار می‌گرفتند امروز علاوه بر آن آنان مورد استعمار قرار می‌گیرند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر ادامه داد: قدرتهای طاغوتی و استکباری با دراختیار داشتن خبرگزاریها و دستگاههای تبلیغاتی، مغز انسانها را شستشو می‌دهند و قلبهای آنان را از نور بسوی ظلمات می‌کشانند. اکثر برنامه‌های صدا و سیمای کشورهای دیگر بویژه غربی با اشکال مختلف انسانها را از انسانیت خودشان دور می‌سازند و هویت انسانیشان را از آنان می‌گیرند. از سوی دیگر این قدرتها با لشگرکشیها و کشورگشاییها از جمله تجاوز به افغانستان و عراق، افراد غیرنظامی بیگناه را بصورتهای غیرانسانی با درنده‌خویی شکنجه می‌کنند و می‌کشند و از حکومتهای ظالم و فاسد و غیرمشروع از جمله رژیم اشغالگر صهیونیستی حمایت‌خواهی همه جانبه می‌کنند.

وی افزود: این مسائل حاد و زجردهنده که روح انسانهای مؤمن و بشریت دارای وجدان بیدار را آزار می‌دهد سبب شده است تا مستضعفین جهان تشنه ظهور منجی عالم و حکومتی عادل و عدالت‌گستر باشد و امید است که ما بعنوان پیروان حضرت مهدی ‌ـ علیه‌السلام ـ خود را بسازیم و آماده شویم تا ظهور ایشان تحقق یابد و این دنیای ظلمانی و خوارخانه به گلخانه عدالت و مهرورزی تبدیل شود.

موسوی گفت: گروهی جان خویش را تقدیم کردند و شهید شدند، گروهی دیگر اعضای بدن خود را تقدیم کردند و جانباز شدند و گروه دیگر آزادی خویش را تقدیم کردند و آزاده شدند. همچنین مردم عزیز و ایثارگر که آن عزیزان را با مال و امکانات و دعای خویش حمایت کردند بر همه آن بزرگواران در هفته دفاع مقدس و همیشه تاریخ درود باد. بهرحال همه این ایثارگریها وظیفه ما مسؤولین را سنگین‌تر می‌کند. نمی‌دانم آیا ما به سهم خود در برابر اینهمه ایثاگریها و جانفشانیهای آنان به وظیفه خود عمل کرده‌ایم؟ اینجانب که شرمنده‌ام و از خداوند و محضر این عزیزان طلب بخشش دارم و امیدوارم که خداوند با لطف خود توفیق خدمت بیشتر به اینجانب و همه مسؤولین عنایت فرماید تا در بقیه عمر بتوانیم به وظایف خود عمل کنیم.

وی افزود: امیدوارم که در این ماه مبارک رمضان که ماه انسان‌سازی است خداوند و ائمه اطهار دست ما را بگیرند و لطف خود را شامل حال ما کنند که بتوانیم برای انسان شدن تلاش کنیم و به واجبات عمل کرده و بویژه از محرمات اجتناب کنیم. بنده بنوبه خود همیشه و بویژه در این شبها برای همه همکاران دعا می‌کنم و از همه خوبان ملتمس دعا هستم.

نماینده تهران اظهار داشت: در این ماه مبارک رمضان که ماه نزول قرآن است،‌ فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی طرح جامعی درخصوص قرآن و خادمان آن و نیز ایجاد یک شورای عالی تهیه کرده که به مجلس محترم ارائه خواهد داد که یقین دارم همه نمایندگان قرآن‌دوست از اصل موضوع و دوفوریت آن حمایت خواهند کرد.

وی در ادامه از تصمیم بسیار ارزشمند هیأت دولت در تغییر ساعات شروع و خاتمه کار ادارات و مدارس در ماه مبارک رمضان تشکر کرد و افزود: برخی از تصمیمات دولت بویژه این تصمیم نشانگر مکتبی بودن دولت است. روزه‌داران جوان که امسال مکلف می‌شوند و باید خاطره خوبی از روزه‌داری داشته باشند و شبها تا دیر وقت مشغول درس خواندن هستند و سحرها بیدار می‌شوند و در نتیجه خوابشان کم می‌شود، اگر صبح زود هم به مدرسه بروند و استراحت نکنند، اثر بدی در روحیه آنان خواهد داشت. موسوی گفت: همچنین کسانیکه روزه می‌گیرند و مشغول کار طاقت‌فرسای روزانه هستند و شبها برای عبادت و سحری بیدار می‌شوند، آیا نباید کمی استراحت کنند؟ آیا در جمهوری اسلامی همیشه مؤمنین و متشرعین باید در سختی و ناراحتی باشند و دیگران در راحتی و امنیت به سر برند؟ متأسفانه گزارش مرکز پژوهشها در این مورد صرفاً موضوع را از دید مادی بررسی کرده و اهمیت ماه مبارک و روزه‌داران را ملحوظ نکرده است.

وی افزود: بهرحال امیدواریم که در طول سال طوری عمل کرده باشیم که مورد رضای خداوند بوده باشد تا بتواند ما را در این ماه مبارک از برکات شبهای قدر بهره‌مند سازد. امیدواریم در این ماه مبارک بتوانیم در حد وسع خود پیروی از امیرالؤمنین (علیه‌اسلام) را تمرین کنیم. کسیکه به دلیل شدن اجرای عدالتش در محراب عدالت شهید گردید. سالگرد شهادت این بزرگ مرد عالم بشریت که در وجودش تضادها را جمع کرده است را گرامی می‌داریم.

فضل‌الله موسوی در ادامه نطق پیش از دستور خود گفت: جمعه آخر ماه مبارک رمضان روز جهانی قدس است که امام امت با درایت و عنایت خداوندی آن را تعیین کردند. اگرچه در ابتداء تنها در ایران تظاهرات مربوط انجام می‌شد، اما خوشبختانه امروز روز قدس سراسر کشورهای اسلامی بلکه غیر اسلامی را با گستردگی هر چه تمامتر فرا گرفته است و هر ساله تن رژیم صهیونیسم و حامیان او را بیشتر به لرزه در می‌آورد.

وی افزود: همچنین لازم است از رئیس‌جمهور محبوب و با درایت جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد که پاکدلان ایران و جهان او را دوست دارند یاد کنیم که شجاعت و توکل او به خدا و امید داشتن وی به آینده روشن انقلاب اسلامی و جهان و خلوص او که می‌خواهد تنها برای خدا و مردم کار کند و کار بیش از حد او که قطعاً جسم او را می‌آزارد و خواب و خوراک او را به حداقل می‌رساند، درعین حال وقتی صحبت از خستگی می‌شود او با مردم و برای آنان کار کردن را شادی می‌داند و خسته شدن را به دشمن نسبت می‌دهد. آنقدر هم و غم او کار کردن برای مردم است که به خود اجازه نمی‌دهد به بمبارانهای دروغ و تهمت و تندروی‌های برخی اشخاص و جراید علیه خود پاسخ بگوید. هر چند می‌دانم که دل و قلب او آزرده است، اما برای خدا صبر می‌کند و می‌گوید اگر من مورد حمله قرار گیریم، بهتر است تا فرصت خدمت به مردم از دست برود. از اینجهت است که مقام معظم رهبری که معمولاً از همه دولتها حمایت می‌کنند، اما درخصوص این دولت و بویژه رئیس‌جمهور محترم با تکیه بر دلیل روشن و متقن و نه مبتنی بر احساس حمایت می‌کنند و به کرات وی را ستوده‌اند.

فضل‌الله موسوی اظهار داشت: ما اگر واقعاً پیرو رهبری معظم و ولی‌فقیه زمان هستیم باید در همه موارد ازجمله این مورد در عمل ثابت کنیم. صرف حرف و پیروی حرفی از رهبری کافی نیست، بلکه باید عمل کرد، وگرنه این ادعا دروغی بیش نیست.

وی تصریح کرد: همچنین لازم است از رئیس‌جمهور محترم که با شجاعت و توکل بر خدا و ابتکارات خود دشمن را غافل‌گیر کرده و توپ را در میدان آنان می‌اندازد و بنفع اسلام و نظام بهره‌برداری می‌کند، تشکر کرد. تقاضای حضور با دسته گل از محل حادثه 11 سپتامبر که دشمن جلوی آنرا گرفت، سؤالهای زیادی را برای عده‌ای برانگیخت که چرا حکومت آمریکا مانع انجام اینکار خوب شد.

نماینده تهران گفت: انجام سخنرانی در دانشگاه کلمبیا که بلیط آن تا 500 دلار هم به فروش رفت و علاوه بر تجمع در سالن، در محوطه بیرون هم جمعیت زیادی جمع شده بودند و ابراز احساسات می‌کردند و 500 میلیون نفر در جهان سخنرانی را بطور مستقیم نگاه کردند و بیانیه توهین‌آمیز رئیس دانشگاه کلمبیا که یا از پیش تعیین شده بود که به رئیس‌جمهور و نظام اسلامی ضربه بزند و یا در اثر فشارهای مقامهای دولتی او را مجبور به چنین کاری کرده بودند و در ادامه پاسخ با متانت و زیرکانه رئیس‌جمهور که تشویق دانشجویان را به همراه داشت، نقشه آنان را نقش بر آب کرد و در جهت مخالف نتیجه داد.

موسوی اظهار داشت: توجه همه جهانیان به این مسأله جلب شد و پیام ملت ایران که از زبان رئیس‌جمهور بیان گردید به گوش وجدانهای بیدار رسید، به حدی که مقامهای آمریکایی و اسرائیلی با عصبانیت هر چه تمام‌تر اقرار نمودند که احمدی‌نژاد به تمام اهداف خود در این سفر رسیده است و این واقعه برای آنها پیش‌آمدی غمناک شد.

وی افزود: آنقدر وضع برای آنان افتضاح بود که بر خلاف عرف دیپلماتیک وزیر خارجه اسرائیل در بیرون محل سخنرانی عده‌ای صهیونیسم را به دور خود جمع کرده تا علیه آقای احمدی‌نژاد و نظام جمهوری اسلامی ایران تبلیغات سوء کند.

شبکه (تلویزیونی) آلمان احمدی‌نژاد را برنده روز اول کارزار تبلیغاتی معرفی نمود.

روزنامه اسرائیلی هاآرتص اسرائیل را بازنده اصلی این سفر دانست.

نماینده تهران خاطرنشان کرد: بهرحال در مجموع و به تمام معنا و به لطف خدا سخنان رئیس‌جمهور در دانشگاه کلمبیا و مجمع عمومی سازمان ملل از قول دوست و دشمن بسیار خوب ارزیابی می‌شود و قطعاً در بین مردم جهان و مردم آمریکا آثار بسیار خوبی داشته و خواهد داشت.

وی افزود: البته طبیعی است که دشمن به علت دشمنی خود تحلیلها و تفسیرهای گوناگون در جهت عملکرد بد حریف خود می‌کند و متأسفانه برخی از افراد و نیروهای داخلی با خواندن تحلیلهای آنان این پیروزی را بشکل دیگر جلوه می‌دهند که گویا احمدی‌نژاد و جمهوری اسلامی شکست خورده و دشمن به پیروزی رسیده است.

موسوی با بیان اینکه برخی از دوستان در مجلس که باتوجه به سوابق و نگرش، مخالف احمدی‌نژاد و دولت وی هستند بجای خوشحالی و حمایت از این قضیه که پیروزی نظام بوده است، به وزیر خارجه ایران درخصوص توهین رئیس دانشگاه کلمبیا تذکر می‌دهند، ‌اظهار داشت: اولاً برخورد متانت‌آمیز رئیس‌جمهور آن توهین را خنثی کرد و دلهای بیدار را بر آن داشت از عمل رئیس دانشگاه بیزاری جویند و به حمایت از رئیس‌جمهور برآیند.

وی ادامه داد: ثانیاً دانشگاه جزو محلهای دولتی و دیپلماتیک نیست و در اینخصوص مقامات دولت آمریکایی رسماً درخصوص این مسائل مسؤولیتی ندارند که وزیر خارجه مورد تذکر قرار گیرد که چرا اقدامی انجام داده یا نمی‌دهد و ثالثاً همه این اقدامات و حتی توهین رئیس دانشگاه در مجموع به نفع نظام جمهوری اسلامی ایران تمام شد. آیا باید توجه این دوستان تنها باید متوجه این نکته منفی شود و جهات مثبت و پیروزی مربوط را فراموش می‌کنند؟ راستی باید تأمل کرد که انگیزه واقعی آنان از این تذکر چیست؟ خدا می‌داند و برخی از آنان.

نماینده مردم تهران در پایان گفت: بهرحال مخالفان بدانند که مانند قبل تحلیلشان درست در نخواهد آمد و این حرکت رئیس‌جمهور همچون همیشه مورد حمایت رهبر معظم انقلاب قرار خواهد گرفت. در پایان از خداوند بزرگ حل مشکلات مردم، پیروزی نظام جمهوری اسلامی، وحدت مردم و انسجام مسلمین و نابودی دشمنان اسلام را خواستارم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet