هدر موبایل
1394/09/29 11:20:02
سرویس صحن
باهنر در پاسخ به اخطار سلیمی:

دستگاه دیپلماسی در مقابل مصوبه کینه‌جویانه مجلس آمریکا اقدامات لازم را انجام دهد

نایب رییس مجلس، مصوبه ضدایرانی مجلس امریکا در خصوص روادید و مهر تایید اوباما بر آن را باعث بلندتر شدن دیوار بی‌اعتمادی میان ایران و آمریکا دانست.
دستگاه دیپلماسی در مقابل مصوبه کینه‌جویانه مجلس آمریکا اقدامات لازم را انجام دهد نایب رییس مجلس، مصوبه ضدایرانی مجلس امریکا در خصوص روادید و مهر تایید اوباما بر آن را باعث بلندتر شدن دیوار بی‌اعتمادی میان ایران و آمریکا دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/56074.jpg دستگاه,دیپلماسی,در,مقابل,مصوبه,کینه‌جویانه,مجلس,آمریکا,اقدامات,لازم,را,انجام,دهد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علیرضا سلیمی در نشست علنی امروز (یکشنبه 29 آذر) مجلس شورای اسلامی، در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل 152 آن، گفت: براساس اصل 152 قانون اساسی، سیاست خارجی ایران به نفی سلطه‌جویی و حفظ استقلال و دفاع از حقوق همه‌جانبه مسلمانان ملزم است.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نمایندگان مجلس آمریکا در اقدامی غیرمنطقی و غیر‌قابل‌دفاع که نشان از کینه‌جویی علیه ملت ایران دارد، لایحه‌ای را آوردند و امروز هم اوباما آن را تصویب کرد که نشان می‌دهد پشت لبخند آمریکایی‌ها، یک شمشیر آخته نهفته است.

وی در ادامه با ارائه پیشنهادی مبنی بر اینکه مجلس و دولت جمهوری اسلامی ایران اقدامی مقابله‌گرایانه با این کار مجلس آمریکا انجام دهند، تصریح کرد: انتظار می‌رود مخالفت بایسته و شایسته‌ای با این مصوبه صورت گیرد، چرا که رفتار نمایندگان مجلس آمریکا نشان می‌دهد که نسبت به ایرانیان کینه‌جویی و عداوت دارند.

در ادامه محمدرضا باهنر نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با وارد دانستن این اخطار گفت: این بحث مهم است؛ چرا که اینگونه رفتارها دیوار بی‌اعتمادی را بلندتر می‌کند و نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها همچنان قابل اعتماد نیستند.

وی در ادامه ضمن تاکید بر مقابله با اینگونه رفتارهای دشمنانه آمریکا با ملت ایران، افزود: ما نیز از مقامات و دستگاه دیپلماسی کشور می‌خواهیم در مقابل این رفتار خصمانه آمریکا اقدامات لازم را انجام دهند.

براساس این گزارش، در پایان این اخطار نمایندگان مجلس برای لحظاتی شعار مرگ بر آمریکا سر دادند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet