هدر موبایل
1394/09/29 14:34:00
سرویس بین الملل
فلاحت پیشه:

اردوغان به منظور اجرای سیاست های غرب نوسانات زیادی را در منطقه ایجاد کرد

کارشناس مسائل بین الملل با بیان اینکه اردوغان برای اجرای سیاست های نیابتی غرب نوسانات زیادی را در منطقه ایجاد کرده است، گفت: این موضع کشیده شدن بحران های منطقه ای به درون ترکیه و بازگشت موج تروریست به سمت مرزهای این کشور خواهد بود.
اردوغان به منظور اجرای سیاست های غرب نوسانات زیادی را در منطقه ایجاد کرد کارشناس مسائل بین الملل با بیان اینکه اردوغان برای اجرای سیاست های نیابتی غرب نوسانات زیادی را در منطقه ایجاد کرده است، گفت: این موضع کشیده شدن بحران های منطقه ای به درون ترکیه و بازگشت موج تروریست به سمت مرزهای این کشور خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/52611.jpg اردوغان,به,منظور,اجرای,سیاست,های,غرب,نوسانات,زیادی,را,در,منطقه,ایجاد,کرد Icana

حشمت الله فلاحت پیشه در خصوص عقب نشینی ترکیه از خاک عراق، اظهار داشت:آمریکا نیز نگران افراطی گری در سیاست خارجی ترکیه است. دولت اردوغان به جای اینکه نقش توام با حسن نیت در بحران های منطقه ای را پیش بگیرد، بیشتر به دنبال استفاده از بحران های منطقه ای است تا بحران های درونی ترکیه را فرافکنی کند.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ترکیه از مهمل های بحرانی شده مانند سوریه استفاده می کند تا با دنبال فرافکنی، بحران های داخی خودش را بپوشاند، بیان کرد: عدم توفیق در این زمینه باعث شده تا آمریکایی ها نیز نسبت به آینده سیاست خارجی ترکیه به شدت نگران باشند.

کارشناس مسائل بین المللی با بیان اینکه زمانی که سیاست فرافکنی بحران های ترکیه با سدهایی در بیرون مواجه شده و ترکیه متهم به حمایت از تروریست یا به عنوان عامل شکست سیاست های ضد تروریستی به همراه عربستان شناسایی شده است، متذکر شد: اردوغان به جای اینکه سیاست خود را در قبال سوریه و عراق اصلاح کند، به سمت انتحار در سیاست خارجی حرکت کرد. آمریکایی ها بیش از این نمی توانند خود را شریک سیاست های انتحاری ترکیه بدانند.

وی با بیان اینکه ترک ها در داخل مشکلاتی را با 12 استان کرد نشین خود دارند، افزود: در ترکیه برخورد خلاف شان انسانی با کردها صورت می گیرد و آن ها را ترک کوهی نامگذاری کرده اند و هیچ حقوق یکسانی را برایشان قائل نیستند.

فلاحت پیشه با بان اینکه اردوغان برای اینکه سیاست های نیابتی غرب در منطقه را پیگیری کند نوسانات زیادی را در منطقه ایجاد کرده است، خاطرنشان کرد: نتیجه این موضع کشیده شدن بحران های منطقه ای به درون ترکیه و بازگشت موج تروریست به سمت مرزهای این کشور و افزایش فشارهای بین المللی بر روی ترکیه بوده است.

کارشناس مسائل بین المللی ادامه داد: به رغم اینکه حتی آمریکایی ها هم به دنبال اصلاح رفتار خود در منطقه پیش هستند ولی ترک ها به سیاست خارجی جنگی خود ادامه می دهند.

وی افزود: حتی اوباما هم دیگر هدفش این بوده که ترکیه به عنوان عضو ناتو شرایطی را ایجاد نکند که مدیریت آ ن از عهده ناتو آمریکا بر نیاید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet