پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1394/09/29 15:02:52
سرویس صحن
در صحن علنی مطرح شد:

تذکرکتبی 102 نماینده به رییس جمهور درباره مصوبه کنگره آمریکا و نقض صریح برجام

عضو هیأت رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.
تذکرکتبی 102 نماینده به رییس جمهور درباره مصوبه کنگره آمریکا و نقض صریح برجام عضو هیأت رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/58756.jpg تذکرکتبی,102,نماینده,به,رییس,جمهور,درباره,مصوبه,کنگره,آمریکا,و,نقض,صریح,برجام Icana

به‌گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت٬ محمد دهقان در نشست علنی امروز (یکشنبه 29 آذر ماه) مجلس شورای اسلامی٬ تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی را قرائت کرد که به شرح ذیل است:

- تذکر برومندی نماینده مردم مرودشت به وزیر صنعت درباره علت عدم پرداخت بهای جغندرقند کشاورزان.

- تذکر علی مطهری نماینده تهران، محمدرضا تابش نماینده اردکان و کمال الدین پیرموذن نماینده اردبیل به وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح درباره پیگیری اظهارات یکی از سرداران سپاه مبنی بر داعشی خواندن رئیس جمهور اسبق.

- تذکر سبحانی نیا نماینده مردم نیشابور به وزیر دادگستری، اقتصاد، کشور درباره تسریع در تعیین تکلیف سهامداران شرکت های پدیده شاندیز و موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج و پردیسبان به وزیر آموزش و پرورش درباره پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته نیشابور از سال 92 و 93 به بعد.

- تذکر بهمنی نماینده مردم سراب به وزیر راه و شهرسازی درباره لزوم شروع عملیات جاده سراب –اردبیل همچنین توضیح درباره علت عدم انجام پروژه بیمارستان 160 تختخوابی به وزیر جهاد کشاورزی درباره علل عدم رسیدگی به اوضاع نابسامان سیب زمینی کاران در منطقه سراب به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره علل نبود پزشک متخصص در منطقه سراب.

- تذکر حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر به وزیر راه و شهرسازی درباره لزوم انعقاد قرارداد توسط وزارتخانه با کارکنان قراردادی، به رئیس جمهور درباره لزوم پرداخت حقوق آزادگان و جانبازان، بسیجیان داوطلب و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی.

- تذکر آشتیانی عراقی و امیرآبادی فراهانی نمایندگان مردم قم به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره پرداخت هزینه تحصیل حافظان و قاریان قرآن کریم، به وزیر راه و شهرسازی درباره جلوگیری از احداث دیوار بتونی در حریم راه آهن داخل شهر قم و جداسازی شرق و غرب این شهر.

- تذکر ابراهیم کارخانه ای نماینده مردم همدان و 101 نفر از نمایندگان مجلس به رئیس جمهور مبنی بر اینکه محدودیت مطرح شده در مصوبه مجلس نمایندگان آمریکا مبنی بر تحریم اشخاصی که از 5 سال گذشته به ایران سفر کردند و یا سفر خواهند کرد، نقض صریح برجام است که اقدام قاطع دولت ایران را در اجرای ماده 3 قانون اقدام متقابل و متناسب جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام می‌طلبد در غیر این صورت ملت ایران شاهد نقض مکرر برجام از سوی شیطان بزرگ خواهد بود که این موضوع مغایر منافع ملی و ملت ایران است.

- تذکر سبحانی نیا و دهقان به وزیر جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت درباره علت عدم خرید شکر از کارخانه قند و عدم پرداخت سه ماهه کشاورزان چغندرکار.

- تذکر آذین نماینده مردم رفسنجان به وزیر ارتباطات درباره علت انحصار خرید کابل تنها از کارخانجات شهید قندی.

- تذکر آقامحمدی نماینده مردم خرم آباد به رئیس جمهور درباره جلوگیری از آسیب رسانی به قلعه فلک الافلاک خرم آباد توسط عناصر سودجو.

- تذکر عبادی نماینده مردم بیرجند به وزیر اقتصاد درباره لزوم تسریع در حل مسئله پدیده شاندیز و پرداخت حقوق سهامداران.

- تذکر منظری توکلی، محمدمهدی زاهدی، غضنفرآبادی، آذین، امیری کهنوج و عارفی نمایندگان استان کرمان به وزیر علوم درباره اینکه چرا مجوز برگزاری تریبون آزاد با حضور افراد خبره از جمله زاکانی در دانشگاه شهر کرمان لغو شده است.

- تذکر سامری نماینده مردم خرمشهر به رئیس جمهور درباره علت عدم جلوگیری و سرریز شدن پسابهای کارخانجات نیشکر به زمین های حاصلخیز کشاورزی.

- تذکر آلیا نماینده مردم تهران به رئیس جمهور درباره علت ملاقات معاون اول رئیس جمهور با رئیس جمهور ترکیه در شرایط موضع گیری های این کشور مطابق با منافع آمریکا و بر علیه مسلمانان سوریه و حمایت از داعش، به رئیس جمهور علت عدم موضع گیری مناسب در رابطه با تحریم جدید کنگره آمریکا مبنی بر ایجاد محدودیت سفر کنندگان به ایران اسلامی.

- تذکر سیدهادی حسینی نماینده مردم قائمشهر به وزیر نفت در خصوص شروع عملیات گازرسانی به مناطق محروم و روستاهای سوادکوه.

- تذکر شمس الله بهمئی نماینده مردم رامهرمز به وزیر جهاد کشاورزی درباره علت عدم پرداخت خسارت بیمه  آبی کشاورزان این منطقه.

- تذکر حسن پور بیگلری نماینده مردم سیرجان به وزیر راه درباره لزوم اعزام هیأتی به شهرستان سیرجان برای بررسی علت تعطیلی پروازهای منطقه.

- تذکر سالک کاشانی نماینده مردم اصفهان به وزیر اقتصاد درباره ادغام صندوق بازنشستگی فولاد در سازمان تأمین اجتماعی برای حل مشکلات بازنشستگان فولاد، به رئیس جمهور درباره جلوگیری از تعطیلی واحدهای صنعتی کشور و استان اصفهان و جلوگیری از اخراج کارگران صنعتی و اجرای اقتصاد مقاومتی.

- تذکر رجب رحمانی نماینده مردم تاکستان به رئیس جمهور درباره تسریع در پرداخت خسارت های وارده از سیل و گردباد شدید.

- تذکر رسایی نماینده مردم تهران به رئیس جمهور به دلیل لکنت زبان در برابر نقض برجام در مصوبه سنا و تأیید آن توسط اوباما./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet