هدر موبایل
1394/09/29 16:01:00
سرویس سیاسی
قره سید رومیانی:

محتوای لایحه شفاف سازی هزینه های انتخاباتی لازم است اما کافی نیست/لایحه به چکش کاری در کمیسیون مشترک نیاز دارد

دبیر دوم کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی لایحه شفاف سازی به اعتماد ملی و مشارکت عمومی مردم کمک می کند، گفت: سعی بر این است که لایحه شفاف سازی هزینه های انتخاباتی به انتخابات آینده برسد.
محتوای لایحه شفاف سازی هزینه های انتخاباتی لازم است اما کافی نیست/لایحه به چکش کاری در کمیسیون مشترک نیاز دارد دبیر دوم کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی لایحه شفاف سازی به اعتماد ملی و مشارکت عمومی مردم کمک می کند، گفت: سعی بر این است که لایحه شفاف سازی هزینه های انتخاباتی به انتخابات آینده برسد. https://cdn.icana.ir/d/019/71952.jpg محتوای,لایحه,شفاف,سازی,هزینه,های,انتخاباتی,لازم,است,اما,کافی,نیست/لایحه,به,چکش,کاری,در,کمیسیون,مشترک,نیاز,دارد Icana

میر هادی قره سید رومیانی در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص لایحه شفاف سازی هزینه های تبلیغاتی کاندیداها، اظهار داشت: شفاف سازی مالی یکی از دغدغه هایی است که مردم و نمایندگان با آن مواجه هستند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذر شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این لایحه کمک خواهد کرد که قدمی اساسی در این راستا برداشته شود، بیان کرد: این لایحه لازم بود ولی کافی نیست و باید در کمیسیون مشترک چکش کاری شود.

دبیر دوم کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شفاف سازی مانع بروز رانت های مختلف و ایجاد فسادهای گوناگون می شود، متذکر شد: همچنین شائبه های که تنش های اجتماعی ایجاد می کند را نیز کاهش می دهد. مثلا از طرف دولت عنوان شده بود که بعضی از پول های مواد مخدر در انتخابات هزینه می شود.

قره سید رومیانی با اشاره به اینکه با تصویب قانون در این زمینه نوک پیکان اتهام به مجلس و دولت وارد نمی شود، گفت: با تصویب این لایحه آن چیزی که به عنوان واقعیت در جامعه هست، منعکس می شود.

وی با بیان اینکه این شفاف سازی به اعتماد ملی و مشارکت عمومی مردم کمک می کند، خاطرنشان کرد: موضوع از طریق هیئت رئیسه به کمیسیون مشترک ارجاع داده شده و کمیسیون مشترک در حال تشکیل هیئت رئیسه است، کلیات و جزئیات لایحه شفاف سازی در کمیسیون ویژه رسیدگی می شود.

دبیر دوم کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سعی بر این است که لایحه شفاف سازی هزینه های انتخاباتی به انتخابات آینده برسد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet