هدر موبایل
1394/09/30 09:17:20
سرویس اجتماعی
علیمردانی:

ضرورت استفاده از ظرفیت بانک‌ها و بخش خصوصی برای گسترش مترو/ منابع صندوق توسعه ملی برای توسعه مترو بکار گرفته شود

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس،‌ بر ضرورت گسترش مترو در پایتخت تاکید کرد و گفت: در این زمینه می‌توان از ظرفیت بانک‌ها و بخش خصوصی و حتی در شرایط خاص و اضطرار از منابع صندوق توسعه ملی برای توسعه مترو استفاده کرد.
ضرورت استفاده از ظرفیت بانک‌ها و بخش خصوصی برای گسترش مترو/ منابع صندوق توسعه ملی برای توسعه مترو بکار گرفته شود نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس،‌ بر ضرورت گسترش مترو در پایتخت تاکید کرد و گفت: در این زمینه می‌توان از ظرفیت بانک‌ها و بخش خصوصی و حتی در شرایط خاص و اضطرار از منابع صندوق توسعه ملی برای توسعه مترو استفاده کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/44467.jpg ضرورت,استفاده,از,ظرفیت,بانک‌ها,و,بخش,خصوصی,برای,گسترش,مترو/,منابع,صندوق,توسعه,ملی,برای,توسعه,مترو,بکار,گرفته,شود Icana

محسن علیمردانی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت،‌ گسترش خطوط مترو را  در راستای کاهش آلایندگی، ترافیک و هزینه های انرژی الزامی خواند و گفت: هر چقدر در راستای گسترش مترو هزینه کنیم سود کرده ایم.

انتقاد از کند بودن روند توسعه مترو در پایتخت

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی،‌ با انتقاد از اینکه روند توسعه مترو در پایتخت به کندی پیش می رود، تصریح کرد: هر چند شهرداری تهران اقدامات مثبتی در زمینه گسترش خطوط مترو داشته ولی پاسخگوی جمعیت این شهر نبوده و لازم است اقدامات موثرتری صورت گیرد.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس،‌ بر ضرورت گسترش مترو در پایتخت تاکید و تصریح کرد: در این زمینه می توان از ظرفیت بانک ها وبخش خصوصی و حتی در شرایط خاص و اضطرار از منابع صندوق توسعه ملی برای توسعه و گسترش مترو استفاده کرد.

ضرورت همکاری دولت با سازمان شهرداری برای گسترش مترو در تهران

این نماینده مردم در مجلس نهم بر ضرورت همکاری دولت با سازمان شهرداری برای گسترش مترو درکلانشهر تهران تاکید کرد و افزود: با توجه به اینکه شهرداری تهران توان اقتصادی لازم را برای گسترش و رونق مترو ندارد لذا منافع ملی و انسانی ایجاب می کند دولت به صورت جدی برای رفع این مشکل با شهرداری همکاری و تعامل داشته باشد.

وی افزود: البته اوایل شروع دولت یازدهم در طی جلسه ای که مجمع نمایندگان با رئیس جمهور داشتند بنده بر توسعه مترو،‌ دوبانده کردن خطوط راه آهن تهران به شمال غرب و گسترش خطوط ریلی در کلانشهرها مخصوصا در تهران تاکید داشتم.

علیمردانی بر لزوم پرداخت بدهی انباشته دولت به شهرداری تهران تاکید و تصریح کرد: در راستای بهبود و گسترش خطوط ریلی مترو در کلانشهر تهران ضروری است دولت بدهی خود را هر چه سریعتر به شهرداری بپردازد؛ البته دولت تدبیر وامید نباید اشتباه دولت گذشته را تکرار کند.

وی با انتقاد از بدهی دولت نهم و دهم به شهرداری تهران، گفت: با وجود رونق اقتصاد در دولت گذشته،‌ در خصوص پرداخت بدهی فرصت سوزی شد و  اقدامات عملی مناسبی دیده نشد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی،‌ ادامه داد:  البته در دولت گذشته دو میلیارد دلار از سوی مجلس در اختیار مترو قرار داده شد که متاسفانه دولت نهم همکاری نکرد و منجر به بحث های سیاسی میان دولت و مجلس شد درحالی که دولت می توانست برای توسعه مترو گام های اساسی بردارد.

نائب ریسس کمیسیون اجتماعی مجلس،‌ تصریح کرد: برای توسعه متروی تهران باید شاهد تحولات جهشی باشیم؛ امیدواریم که روند افزایش خطوط مترو با سرعت بیشتری پیگیری شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet