هدر موبایل
1394/09/29 17:27:04
سرویس اجتماعی
ملکشاهی با تاکید بر اتمام اصلاح موادی از قانون مجازات اسلامی در کمیسیون قضایی‌و حقوقی مطرح کرد؛

حذف حبس از برخی جرایم پزشکی/ حق تبدیل یا تخفیف مجازات به جای حبس برای قضات درنظر گرفته شد

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با یادآوری اتمام اصلاح موادی از قانون مجازات اسلامی در کمیسیون قضایی مجلس، گفت: برای جایگزینی جرایم حبس قوانین به طور کلی اصلاح شد به گونه‌ای که قضات حق تبدیل و یا تخفیف مجازات را داشته باشند.
حذف حبس از برخی جرایم پزشکی/ حق تبدیل یا تخفیف مجازات به جای حبس برای قضات درنظر گرفته شد رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با یادآوری اتمام اصلاح موادی از قانون مجازات اسلامی در کمیسیون قضایی مجلس، گفت: برای جایگزینی جرایم حبس قوانین به طور کلی اصلاح شد به گونه‌ای که قضات حق تبدیل و یا تخفیف مجازات را داشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/57800.jpg حذف,حبس,از,برخی,جرایم,پزشکی/,حق,تبدیل,یا,تخفیف,مجازات,به,جای,حبس,برای,قضات,درنظر,گرفته,شد Icana

الهیار ملکشاهی در گفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، در تشریح جلسه امروز (29 آذرماه) کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، گفت: اصلاحات موادی از قانون مجازات اسلامی که مورد درخواست دستگاه قضایی و برخی از حقوق‌دانان کشور بود در کمیسیون بررسی و پایان یافت که پس از تنظیم در نوبت صحن قرار خواهد گرفت.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در این طرح مشکلات و تنگناهای برخی از قضات دستگاه قضا به لحاظ کاربردی با انجام اصلاحاتی مرتفع خواهد شد، موادی از این طرح مشکلات حبس پزشکان را موردنظر قرار داده است که در اصلاحات انجام شده حبس از برخی جرایم پزشکان حذف شد، همچنین در برخی موارد تخفیف یا تبدیل مجازات در قانون مجازات اسلامی به گونه‌ای اصلاح شد که امکان جایگزینی مجازات حبس برای قضات را تسهیل خواهد کرد.

وی افزود: قانون مجازات اسلامی به گونه‌ای اصلاح شده که اگر فردی استحقاق حبس را ندارد، مجازات جزای نقدی یا جزای دیگری برای وی در نظر گرفته شود، همچنین در خصوص تکرار یا تعدد جرم تصمیم گرفته شد تا نحوه اعمال اشد مجازات اصلاح شود.

ملکشاهی تاکید کرد: برای جایگزینی مجازات حبس قوانین به طور کلی اصلاح شد به گونه‌ای که قضات حق تبدیل و یا تخفیف مجازات را داشته باشند.

رئیس کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: معاون رئیس قوه قضاییه و تعدادی از کارشناسان این دستگاه به همراه کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس و وزارت اطلاعات در جلسه حضور یافتند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet