هدر موبایل
1394/09/30 11:47:02
سرویس سیاسی
محسنی‌ثانی با اشاره به برگزاری رزمایش مشترک ایران و عمان در هفته جاری:

رزمایش مشترک ایران و عمان به ثبات و امنیت منطقه کمک می‌کند/انتقال تجربیات و تبادل تجهیزات‌نظامی محورهای رزمایش

رئیس کمیته امنیت داخلی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس٬ با بیان اینکه رزمایش مشترک ایران و عمان به ثبات و امنیت منطقه کمک می‌کند٬ گفت: تعاملات نظامی میان ایران و عمان می‌تواند سرآغاز مثبتی در افزایش این‌گونه روابط باشد٬ تا در آینده کشورهای فرامنطقه‌ای با ادعای تأمین امنیت در منطقه حاضر نشوند.
رزمایش مشترک ایران و عمان به ثبات و امنیت منطقه کمک می‌کند/انتقال تجربیات و تبادل تجهیزات‌نظامی محورهای رزمایش رئیس کمیته امنیت داخلی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس٬ با بیان اینکه رزمایش مشترک ایران و عمان به ثبات و امنیت منطقه کمک می‌کند٬ گفت: تعاملات نظامی میان ایران و عمان می‌تواند سرآغاز مثبتی در افزایش این‌گونه روابط باشد٬ تا در آینده کشورهای فرامنطقه‌ای با ادعای تأمین امنیت در منطقه حاضر نشوند. https://cdn.icana.ir/d/019/96878.jpg رزمایش,مشترک,ایران,و,عمان,به,ثبات,و,امنیت,منطقه,کمک,می‌کند/انتقال,تجربیات,و,تبادل,تجهیزات‌نظامی,محورهای,رزمایش Icana

محمدرضا محسنی‌ثانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت٬ افزایش مراودات  و ارتباطات نظامی میان دو کشور ایران و عمان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این‌گونه ارتباطات و تعاملات می‌تواند به افزایش امنیت و ثبات در منطقه کمک کند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی٬ ادامه داد: خوشبختانه روند ارتباط سیاسی میان ایران عمان روز به روز در حال پیشرفت است و امروز نیز این توسعه را می‌توان در حوزه نظامی نیز دنبال کرد.

وی افزود: ایران و عمان از دیرباز دارای روابط نظامی بودند و این مسئله می‌تواند به توسعه این‌گونه ارتباطات کمک شایانی کند.

محسنی‌ثانی با بیان اینکه تأمین امنیت منطقه نیازمند همبستگی کشورهای منطقه است٬ گفت: تعاملات نظامی میان ایران و عمان می‌تواند سرآغاز مثبتی در افزایش این‌گونه روابط باشد٬ تا در آینده کشورهای فرامنطقه‌ای با ادعای تأمین امنیت در منطقه حاضر نشوند.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ افزود: انتقال تجربیات و تبادل تجهیزات نظامی و انجام مانورهای آموزشی از مهم‌ترین محورهای تعاملات نظامی میان ایران و عمان خواهد بود٬ از طرف دیگر مبارزه با دزدان دریایی یکی از ابعاد این‌ ارتباطات است.

وی با اشاره برنامه‌ریزی صورت گرفته برای برگزاری مانور متشکر نظامی میان ایران و عمان٬ افزود: این مسئله می‌تواند به افزایش توان نظامی و ارتقا این سطح کمک شایانی کند.

امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در حاشیه دیدار هیئت عمانی که صبح روز گذشته (یکشنبه) در ستاد فرماندهی نیروی دریایی ارتش برگزار شد، از برگزاری رزمایش مشترک امداد و نجات دریایی ایران و عمان خبر داد و گفت: قرار است این رزمایش مشترک تا پایان هفته جاری (چهارشنبه و پنجشنبه) در شرق تنگه هرمز برگزار شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet