هدر موبایل
1394/09/29 18:53:51
سرویس اجتماعی
پورمختار در تشریح جلسه کمیسیون اصل نود مطرح کرد:

بررسی پرونده زمین‌خواری قزوین/ ارسال پرونده به شورای عالی شهرسازی و معماری

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس در تشریح جلسه امروز کمیسیون متبوع خود، گفت: دراین جلسه پرونده زمین خواری هفت سنگان قزوین مورد بررسی قرار گرفت و برای پیگیری های بیشتر به شورای عالی شهرسازی و معماری ارسال شد.
بررسی پرونده زمین‌خواری قزوین/ ارسال پرونده به شورای عالی شهرسازی و معماری رئیس کمیسیون اصل نود مجلس در تشریح جلسه امروز کمیسیون متبوع خود، گفت: دراین جلسه پرونده زمین خواری هفت سنگان قزوین مورد بررسی قرار گرفت و برای پیگیری های بیشتر به شورای عالی شهرسازی و معماری ارسال شد. https://cdn.icana.ir/d/019/120524.jpg بررسی,پرونده,زمین‌خواری,قزوین/,ارسال,پرونده,به,شورای,عالی,شهرسازی,و,معماری Icana

محمدعلی پورمختار درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  در تشریح جلسه امروز یکشنبه ( 29 آذر) کمیسیون اصل 90 مجلس، گفت:‌ این جلسه به جهت بررسی پرونده زمین خواری هفت سنگان استان قزوین تشکیل شد، زیرا در طی چند ماه  گذشته گزارشی درخصوص تخلفات ساختمانی در 30 هکتار از اراضی حریم شهر قزوین به کمیسیون ارسال شده است.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی، افزود:‌ طبق بررسی‌های صورت گرفته و بازدیدهای به عمل آمده از سوی کمیسیون اصل نود باید عملیات ساختمانی در این زمین‌ها متوقف می شد اما به رغم دستورات صریح برای توقف علمیات ساختمانی از سوی دادستان کل کشور و معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی این تخلفات ادامه پیدا کرد، بنابراین احساس می‌شد که در این استان جدیتی از سوی مسئولان برای برخورد با این تخلف وجود ندارد.

وی تاکید کرد:‌ با پیگیری‌های صورت گرفته مشخص شد که اقداماتی از سوی دادگستری و دادستان استان قزوین درجهت توقف عملیات صورت گرفته اما باز توجهی به این موضوع نشده است، البته شهرداری قزوین برمبنای اینکه امر آماده سازی را انجام داده و پروانه‌ها را صادر می‌کند تا حدودی دراین حوزه همکاری کمتری داشته است؛ بنابراین این جلسه تنها با رویکرد بررسی اصل موضوع با حضور نمایندگانی از وزارت راه، جهاد کشاورزی، وزارت کشور، سازمان بازرسی و دستگاه های استانی تشکیل شد.

این نماینده مردم درمجلس نهم، با اشاره به یک اختلاف‌نظر و برداشت درجهت شهرک بودن یا نبودن این مکان، تصریح کرد: وزارت راه اعلام کرد که این موضوع در طرح جامع قزوین به عنوان شهرک دیده نشده و لذا غیرقانونی است، اما شهرداری تاکید دارد که بر مبنای مصوبات سال 83 کمیسیون ماده 5 استان شهرک محسوب می شود.

پورمختار با بیان اینکه مستندات ارائه شده از سوی مسئولان، مربوط به اراضی ساخته شده در گذشته است، گفت: هرچند که این مستندات را به حساب ساخت وسازهای جدید گذاشته‌اند، البته برای روشن تر شدن جزییات موضوع پرونده به شورای عالی شهرسازی و معماری ارسال و مقرر شد ظرف یک ماه آینده این موضوع رسیدگی و تعیین تکلیف شود.

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، افزود:‌ جهاد کشاورزی معتقد است که این زمین ها اراضی کشاورزی هستند و ساخت و ساز در آنجا مستلزم رعایت تبصره یک ماده یک قانون حفظ کاربری اراضی و ماده 101 قانون شهرداری‌ها است، در هر صورت امیدواریم که این پرونده به یک نتیجه روشن و مشخص برسد؛ البته پس از نتایج پایانی مسئولان و مسببان اصلی به مرجع قضایی معرفی خواهند شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet