ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1394/10/01 16:01:00
سرویس اقتصادی
حیدری طیب:

تیغ ورشکستگی بیخ گلوی پالایشگاه های واگذار شده به بخش خصوصی

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه تشکیل وزارت انرژی اقدام مناسبی است ، گفت: پالایشگاه‌هایی که در راستای خصوصی سازی واگذار شدند، در حال ورشکستگی بوده و نباید در اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در حوزه نفت عجله کنیم.
تیغ ورشکستگی بیخ گلوی پالایشگاه های واگذار شده به بخش خصوصی عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه تشکیل وزارت انرژی اقدام مناسبی است ، گفت: پالایشگاه‌هایی که در راستای خصوصی سازی واگذار شدند، در حال ورشکستگی بوده و نباید در اجرای اصل 44 قانون اساسی در حوزه نفت عجله کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/55322.jpg تیغ,ورشکستگی,بیخ,گلوی,پالایشگاه,های,واگذار,شده,به,بخش,خصوصی, Icana

سید سعید حیدری طیب در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد پیشنهاد تشکیل وزارت انرژی در برنامه ششم توسعه، گفت: در برنامه قرار بود تعداد وزارتخانه‌ها تقلیل یابد و حدود 17 وزارتخانه برسد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی افزود: ادغام وزارت نفت و نیرو و تشکیل وزارت انرژی که در برنامه ششم پیشنهاد شده است که به نظرم اقدام بدخوبی است.

وی تصریح کرد: نمایندگان مجلس هم می‌توانند این پیشنهاد را ارائه دهند که وزارت انرژی با ادغام نفت و نیرو تشکیل شود.

حیدری طیب در پاسخ به این سوال که این وزارتخانه‌های نفت و نیرو بزرگ هستند و با این ادغام ممکن است در رسید به اهداف ایجاد مشکل کند، بلایی که بر سر وزارت صنعت، معدن و تجارت آمد، اظهار کرد: هر چقدر حجم بدنه یک وزارتخانه بیشتر شود، مدیریت سخت‌تر خواهد شد و  هر چقدر وزارتخانه‌ها کوچک‌تر و مدیریت آن راحت‌تر است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: منابع نفتی از همیت ویژه‌ای برخودار است و پالایشگاه‌هایی هم که واگذار شدند در حال ورشکستگی هستند و این اشتباه است و نباید در اجرای اصل 44 قانون اساسی در حوزه نفت عجله کنیم .

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet