هدر موبایل
1394/09/30 10:26:00
سرویس بین الملل
جلیلی در تحلیل کاهش رتبه اقتصادی انگلیس مطرح کرد:

سقوط قدرت اقتصادی بریتانیا

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در تحلیل کاهش رتبه اقتصادی بریتانیا این موضوع را تحت تاثیر انزوای اقتصادی و از دست رفتن برتری رقابت صنایع این کشور با دیگر کشورها دانست و گفت : انگلیس نتوانست برتری اقتصاد خود را حفظ کند.
سقوط قدرت اقتصادی بریتانیا عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در تحلیل کاهش رتبه اقتصادی بریتانیا این موضوع را تحت تاثیر انزوای اقتصادی و از دست رفتن برتری رقابت صنایع این کشور با دیگر کشورها دانست و گفت : انگلیس نتوانست برتری اقتصاد خود را حفظ کند. https://cdn.icana.ir/d/019/104253.jpg سقوط,قدرت,اقتصادی,بریتانیا Icana

خبرگزاری خانه ملت ، گروه بین الملل: موسسه «استاندارد اند پورز» از کاهش رتبه اعتبار اقتصادی بریتانیا خبر داد.

استاندارد اند پورز که از مهمترین موسسات تعیین رتبه اعتبار اقتصادی کشورها است در این باره اعلام کرد تصمیم دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا به برگزاری همه پرسی در خصوص خروج این کشور از اتحادیه اروپا ممکن است باعث شود رتبه اعتبار اقتصادی انگلیس یک درجه کاهش پیدا کند. رتبه اعتبار اقتصادی بریتانیا در حال حاضر «3A» است.

عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت و درتحلیل کاهش رتبه اقتصادی بریتانیا گفت: رکود اقتصاد جهانی شرایطی را تحمیل کرده است که ریاضت اقتصادی و رقابت سنگین دردستور کار قرار گیرد، در این فضا بنگاه‌های اقتصادی بزرگ در کشورهای توسعه یافته نظیر بریتانیا نیز متضرر شده‌اند.

اسماعیل جلیلی در ادامه گفت: کشورهایی نظیر آلمان که توانسته‌اند فضای رقابتی خوبی را ایجاد نمایند توانسته‌اند میزان آسیب‌های وارده را کاهش دهند.

وی گفت:گسستگی اقتصادی بریتانیا از اتحادیه اروپا موجب ناهماهنگی صنایع این کشور با بازارهای جهانی شده‌است.اگرچه بریتانیا به دلیل حفظ پوند از مصئونیت در مقابل بحران ایجاد شده برای یوروبرخوردار هستند اما به دلیل در هم تنیدگی فضای کسب و کار این می تواند تحت تاثیر قرارگیرد.

این نماینده مجلس نهم گفت: درشرایطی که کمپانی‌های انگلیسی توانایی رقابت دربازارهای اروپایی را نداشته باشند به صورت طبیعی دچار انزوا می شوند، مساله اساسی برای کارشناسان اقتصادی این است که با جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا انزوای انگلیس افزایش می یابد.

براساس گزارش بلومبرگ، اعلام کاهش رتبه اقتصادی انگلیس توسط موسسه «اس اند پی» در حالی است که صندوق بین المللی پول چندی پیش اعلام کرد این احتمال وجود دارد که برگزاری همه پرسی خروج از اتحادیه اروپا در انگلیس باعث شود دورنمای رشد اقتصادی این کشور آسیب ببیند.«اس اند پی» همچنین در گزارش خود اعلام کرد تاثیرات کلی ورود آوارگان به انگلیس برای اقتصاد این کشور طی ده سال گذشته، مثبت بوده است.

در ادامه این گزارش آمده است برگزاری همه پرسی خروج از اتحادیه اروپا در بریتانیا، بخش های خدمات مالی، صادرات و اقتصاد این کشور را به طور کلی در معرض خطر قرار خواهد داد. به علاوه در صورتی که انگلیس از اتحادیه اروپا خارج شود، این موضوع ممکن است توانایی این کشور را در تامین کسری بودجه خود با مشکل جدی روبرو کند.

همچنین بر اساس این گزارش، خروج انگلیس از اتحادیه اروپا ممکن است به نقش پوند انگلیس به عنوان یکی از ارزهای معتبر جهانی آسیب بزند.در نهایت در گزارش «اس اند پی» پیش بینی شده است دولت انگلیس در نیمه نخست سال آینده با سایر اعضای اتحادیه اروپا در خصوص اصلاحات این اتحادیه به توافق دست پیدا خواهد کرد و بیشتر رای دهندگان انگلیسی در همه پرسی، با خروج این کشور از اتحادیه اروپا مخالفت خواهند کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در تحلیل نوسان رتبه اقتصادی کشوهای توسعه یافته گفت: فضای کسب‌و‌کار مساله‌ای است که رتبه اقتصادی و صنایع کشورهای مختلف را تحت تاثیر قرار می دهد. برخی شاخص‌های درون حکومتی و عملکرد دولت‌ها تاثیر مستقیم دارد.در این میان ، فعالیت بازارهای پولی وبانک‌ها ، فرآیند سیستم مالی صنایع و بالاتراز همه چرخش مالی کشورها دارای اهمیت است.

وی که معتقد است در مورد بریتانیا سیاست‌های لندن موجب اختلال در فضای کسب و کار انگلیس شده است ، گفت: در عرصه‌ جهانی اقتصادی ،انگلستان دیگر نتوانسته است قدرت و برتری خود را حفظ کند. بخشیاز قدرت اقتصادی بریتانیا که در صنایع نفتی بود ، تحت تاثیر فضای بین المللی قرار گرفته است.به موازات کاهش قدرت صنایع نفتی بریتانیا قسمت دیگری درحوزه دانش بود که تحت تاثیرکاهش در آمدهای اقتصادی قرارگرفته است.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet