خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1394/09/30 12:45:59
سرویس صحن
ملکشاهی در نطق میان دستور:

سازمان ملل کشتار شیعیان نیجریه را محکوم کند/مصوبات پرداخت خسارت به سیل‌زدگان کوهدشتی ضعیف بود

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با ابراز تأسف از رفتارهای اخیر سازمان ملل متحد، گفت: سازمان ملل چشم خود را به روی قتل عام مردم بی‌گناه و بی‌پناه نیجریه و کشورهای دیگر بسته و حاضر به محکومیت ظالمان نیست.
سازمان ملل کشتار شیعیان نیجریه را محکوم کند/مصوبات پرداخت خسارت به سیل‌زدگان کوهدشتی ضعیف بود رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با ابراز تأسف از رفتارهای اخیر سازمان ملل متحد، گفت: سازمان ملل چشم خود را به روی قتل عام مردم بی‌گناه و بی‌پناه نیجریه و کشورهای دیگر بسته و حاضر به محکومیت ظالمان نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/51937.jpg سازمان,ملل,کشتار,شیعیان,نیجریه,را,محکوم,کند/مصوبات,پرداخت,خسارت,به,سیل‌زدگان,کوهدشتی,ضعیف,بود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، الهیار ملکشاهی در جلسه علنی امروز (دوشنبه 30 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با ابراز تأسف از رفتارهای اخیر سازمان ملل متحد، گفت: این سازمان چشم خود را به روی قتل عام مردم بی‌گناه و بی‌پناه نیجریه و کشورهای دیگر بسته و حاضر به محکومیت ظالمان نیست و از طرفی با صدور قطعنامه‌های واهی و بی‌اساس علیه جمهوری اسلامی ایران مبنی بر نقض حقوق بشر موجبات بی‌اعتباری این نهاد بین‌المللی را فراهم کرده و امروز همه جهانیان متوجه شده اند این سازمان تحت سیطره کامل آمریکاست.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: به دبیرکل سازمان ملل متحده پیشنهاد می کنم با تصمیمات عاقلانه و محکومیت کشتار مردم بی گناه نیجریه و محکومیت نیروهای بی رحم تروریست داعشی و حامیان آنها، آبروی بر باد رفته این سازمان بین المللی را بار دیگر برگرداند چون بالاترین وظیفه رئیس سازمان ملل متحد جلب اعتماد جهانیان است.

وی با اشاره به خسارت‌ها و آسیب‌های فراوانی که سیلاب ماه گذشته به شهرستان کوهدشت و بخش های تابعه وارد کرده است، گفت: طی این حادثه 3 نفر در اثر سیل و یک نفر در اثر رعد و برق جان خود را از دست دادند و مردم منطقه عزادار شدند و خسارات مالی فراوانی که کارشناسان میزان آن را بالغ بر 200 میلیون تومان برآورد کرده اند، به مردم وارد شد.

ملکشاهی در ادامه با بیان اینکه با ورود سیلاب به منازل و مغازه های شهر کوهدشت،‌ صدها نفر بی خانمان شده و به خاک سیاه نشستند، گفت: در این راستا علیرغم پیگیری های مکرر و حضور معاون رئیس جمهور، ریاست ستاد بحران کشور، رئیس بنیاد مسکن کشور، رئیس مناطق محروم، مسئولان استانی و به ویژه استاندار لرستان و طرح موضوع در هیأت دولت، مصوبات بسیار ضعیفی تصویب شد که تا کنون اجرایی نشده و هیچگونه مساعدتی برای جبران قسمتی از خسارت های وارده مردم و ترمیم زیرساخت ها مثل پل ها و جاده ها به شهرستان تخصیص نیافت که مردم در این خصوص گلایه مند هستند لذا از رئیس جمهور مصرانه می خواهم دستور ویژه جهت رفع مشکلات مردم آسیب دیده صادر کرده و از خانواده جانباختگان دلجویی کند.

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس نهم در ادامه با درخواست تسریع در ساخت سد شهرستان متبوع خود با تخصیص بودجه کافی،‌ علیرغم وعده های رئیس جمهور در جهت تسریع احداث این سد و تشکیل ده ها جلسه با وزیر نیرو و تنظیم صورتجلسات و قول های ایشان اما تا کنون اقدام موثری صورت نگرفته است و این عدم انجام موجب لطمه به اعتماد مردم نسبت به مسئولان شده است.

وی در ادامه در تذکری خطاب به وزیر نیرو در خصوص غیرفعال شدن پروژه پمپاژ آب روستایی عنوان کرد: بیش از یک میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده اما هنوز به سرانجام نرسیده است از این رو باید در بودجه 95 اعتبار لازم تخصیص داده شود همچنین خواستار دستور تکمیل پروژه های گازرسانی به روستاهای باقی مانده به حوزه انتخابیه و بخش های آن هستیم.

ملکشاهی همچنین در تذکر دیگری خطاب به وزیر راه و شهرسازی جهت تکمیل جاده های اطراف کوهدشت، گفت: با توجه به انجام مطالعات خط آهن کوهدشت به ایلام تقاضای رسیدگی برای آغاز پروژه ساخت آن را دارم ضمن اینکه باید هرچه سریع تر نسبت به  نسبت به تسریع در اتصال جاده کوهدشت به کرمانشاه و عملیاتی شدن سایر وعده ها در حوزه راه اقدام شود.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس نهم همچنین در تذکر خطاب به وزیر آموزش و پرورش برای رفع مشکلات معلمان پیش دبستانی بیان کرد: علیرغم مصوبه مجلس هنوز مشکلات این معلمان حل نشده و ادامه دارد، همچنین توجه به بازنشستگان آموزش و پرورش و توجه به حقوق رزمندگان معسر با توجه به مصوبه مجلس را خواستارم.

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در پایان از وزیر کشور خواست در خصوص ارتقای جایگاه سیاسی بخش های اطراف حوزه انتخابیه با توجه به داشتن شرایط از بخش به فرمانداری دستور صادر کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet