هدر موبایل
1394/10/01 09:47:00
سرویس سیاسی
سبحانی نیا با اشاره به اصرار طرف غربی برای فروش هرچه سریع تر آب سنگین اراک:

فروش میزان اضافه آب سنگین جزء شروط پیش از اجرای برجام نیست

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: فروش میزان اضافه آب سنگین جزء شروط اجرای برجام نیست و امکان موکول شدن آن به بعد از اجرای برجام وجود دارد بنابراین اصرار طرف مقابل به انجام این کار قبل از اجرای برجام قابل قبول نیست.
فروش میزان اضافه آب سنگین جزء شروط پیش از اجرای برجام نیست نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: فروش میزان اضافه آب سنگین جزء شروط اجرای برجام نیست و امکان موکول شدن آن به بعد از اجرای برجام وجود دارد بنابراین اصرار طرف مقابل به انجام این کار قبل از اجرای برجام قابل قبول نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/127685.jpg فروش,میزان,اضافه,آب,سنگین,جزء,شروط,پیش,از,اجرای,برجام,نیست Icana

حسین سبحانی نیا در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اصرار طرف مقابل بر فروش آب سنگین اضافی قبل از اجرای برجام گفت: فروش میزان اضافه آب سنگین جزء شروط اجرای برجام نیست و امکان موکول شدن آن به بعد از اجرای برجام وجود دارد بنابراین اصرار طرف مقابل به انجام این کار قبل از اجرای برجام قابل قبول نیست.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هر یک از طرفین باید طبق تعهداتشان بر اساس برجام رفتار و در همان چارچوب تعهدات خود را عملی کنند.

سبحانی نیا افزود: طبق برجام جمهوری اسلامی ایران باید برخی از اقدامات را قبل از اجرای برجام انجام داده و آژانس نیز آن را راستی آزمایی کند اما فروش آب سنگین اضافی الزاما از تعهدات قبل از اجرای برجام نیست.

نماینده مجلس نهم با تاکید بر اینکه ایران در قبال برجام تعهداتی دارد که باید در همان چارچوب هم عمل کند تصریح کرد: در چارچوب برجام باید اقداماتی  به صورت متقارن انجام شده و یا زمینه انجام برخی کارها از سوی ایران صورت گرفته و به دنبال آن شاهد اقداماتی از سوی طرف مقابل باشیم.

وی با اشاره به اینکه طرف مقابل در برخی موارد از جمله "مصوبه آمریکا درمورد محدودیت در صدور روادید و یا فروش آب سنگین اضافی قبل از اجرای برجام"برخلاف برجام عمل می کند گفت: در صورتی که آنها بخواهند به اینگونه اقدامات خود ادامه دهند جمهوری اسلامی ایران نیز نباید برخی از تهعدات خود را عملی کند.

سبحانی نیا اظهار داشت: طرف مقابل متعهد شده است کاری بر خلاف برجام انجام ندهند.بنابراین باید طبق تعهد خود عمل کند.

وی گفت: طرف مقابل نباید خارج از چارچوب برجام تقاضاهایی از ایران داشته باشد؛اینگونه درخواست ها ما را از نظر زمانی دچار وقفه می مند که این وقفه در اجرای برجام قطعا به نفع ایران و طرف مقابل نخواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet